2011 09 29

Ketvirtajame kėlinyje Estijos čempionus palaužęs Kauno „Žalgiris“ pergalingai pradėjo sezoną

Visus raumenis pirmą kartą pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ turėjo gerokai paprakaituoti, kad sezoną pradėtų pergalingai.
Tadas Klimavičius
T.Klimavičius surinko dvigubą dublį – pelnė 15 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

VTB Vieningosios lygos mače Lietuvos čempionai ketvirtadienį išvykoje tik mačo pabaigoje 84:70 (22:23, 20:11, 15:18, 27:18) palaužė stipriausią Estijos komandą – Talino „Kalev/Cramo“.

Šiose rungtynėse, kurios buvo pirmosios oficialios sezone, „Žalgirio“ gretose jau žaidė poilsio po Europos krepšinio čempionato gavę Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis ir Paulius Jankūnas. Su Kauno klubo apranga debiutavo Robertas Javtokas.

Atitrūko pabaigoje

Svečiai galingai pradėjo susitikimą (8:0), tačiau daugiausia iš toli laimę bandę „Kalev/Cramo“ krepšininkai netrukus išlygino rezultatą (10:10). Įsidrąsinę šeimininkai antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą (22:28).

Nors „Žalgiris“ netrukus susigrąžino pranašumą (37:30), net 25 tritaškius metę estai (pataikė 9-is, t.y. – 36 proc.) žalgiriečiams priešinosi iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio (64:59).

Visgi intrigos lemiamose akimirkose nebuvo. Lietuvos čempionai ketvirto kėlinio pabaigoje surengė spurtą ir šventė pirmąją pergalę sezone.

Žaidė vienuolika

Šiose rungtynėse „Žalgirio“ treneris Iliasas Zouras leido pažaisti vienuolikai komandos krepšininkų, išskyrus Mindaugą Kuzminską. Rezultatyviausiai rungtyniavo Tadas Klimavičius, įmetęs 15 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių. Po 13 pridėjo Sonny Weemsas (7 atk. kam.), Marko Popovičius ir Milovanas Rakovičius. M.Kalnietis pelnė 10, o R.Javtokas – 8 taškus.

„Kalev/Cramo“ ekipoje pasižymėjo Armandas Škele – 19, Tanelis Sokkas ir Gertas Dorbekas – po 14 taškų.

„Žalgirio“ komandos kitas mačas laukia antradienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) išvykoje su Palangos „Nagliu“. Prieš tai, šeštadienį, Kauno „Akropolyje“ dar įvyks oficialus „Žalgirio“ ekipos pristatymas.