2014 06 06

Kauno „Žalgiris“ sutriuškino besispardžiusį „Neptūną“ ir 16-ą kartą tapo LKL čempionu

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje šampanas liejosi laisvai. „Žalgiris“ laimėjo šeštąsias LKL didžiojo finalo serijos rungtynes prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir 16-ą kartą tapo LKL čempionu. Pirmą kartą į finalą patekę klaipėdiečiai galėjo džiaugtis sunkiai uždirbtais sidabro medaliais. Kauniečiai ketvirtą kartą iš eilės tapo lygos nugalėtojais ir dar kartą įrodė, kad stipriausias Lietuvos klubas yra žaliai baltas.
Triumfo akimirkos
Triumfo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 90:70 (27:17, 20:18, 19:17, 24:18), serija 4:2

Įtempta kova šiose rungtynėse truko vos pusę pirmojo kėlinio. Jau po pirmųjų 10 minučių žalgiriečiai turėjo 10 taškų pranašumą. Tokį atotrūkį šeimininkai išlaikė visų rungtynių metu, o paskutiniajame kėlinyje klaipėdiečiams pradėjo kristi tritaškiai, tačiau rungtynių išgelbėti tai nepadėjo. Atvirkščiai, netrukus prasidėjo Klaipėdos ekipos triuškinimas.

Klaipėdos ekipai šiose rungtynėse negalėjo padėti vienas iš komandos lyderių Marius Runkauskas.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo 16 taškų pelnęs Martynas Pocius. 15 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 7 rezultatyvius perdavimus pridėjo Justinas Dentmonas. Robertas Javtokas surinko 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Klaipėdos „Neptūno“ kapitonas Martynas Mažeika pelnė net 22 taškus. Mindaugas Girdžiūnas, Vytautas Šarakauskas ir Arnas Butkevičius pridėjo po 10 taškų.

Iki keturių pergalių žaidžiamą finalo seriją žalgiriečiai galėjo užbaigti Klaipėdoje, bet penktąsias rungtynes pralaimėjo minimalia persvara 86:87.

„Neptūnas“ buvo laimėjęs ir pirmąjį finalo mačą Klaipėdoje 71:59, tačiau po to sekė trys „Žalgirio“ pergalės iš eilės. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai atsirevanšavo 92:83. Jie buvo stipresni ir sugrįžę į uostamiestį (82:75), o savo pranašumą finalo serijoje žalgiriečiai įtvirtino šeštadienį Kaune laimėję 88:72.

Perimti kamuoliai: 8 – 5

„Žalgiris“: M.Pocius 16 (4/5 dvit., 4 atk. kam.), J.Dentmonas 15 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), R.Javtokas 15 (7/12 dvitašk., 9 atk. kam.), P.Jankūnas 13 (4 rez. perd.), A.Milaknis 10 (2/4 trit.), A.Gudaitis 6, T.Klimavičius 6 (5 atk. kam.), Š.Jasikevičius 5 (8 rez. perd.), V.Lipkevičius 4 (2 per. kam.), V.Čižauskas 0 (2 per. kam.), M.Kupšas 0, T.Dimša 0.

„Neptūnas“: M.Mažeika 22 (4/8 trit.), M.Girdžiūnas 10, V.Šarakauskas 10 (8 atk. kam.), A.Butkevičius 10, S.Galdikas 7, E.Ulanovas 6, V.Vasylius 3, T.Brazeltonas 2, J.Sinica 0.

2001 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 3:2 (73:86, 84:80, 87:73, 59:69, 74:66);

2002 – „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 4:3 (79:64, 63:77, 81:70, 90:68, 81:97, 62:72, 86:78);

2003 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:2 (82:80, 85:81, 63:75, 81:74, 99:103, 80:69);

2004 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:0 (90:75, 88:66, 98:77, 88:70);

2005 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:0 (93:78, 72:63, 91:78, 88:71);

2006 – „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 4:0 (71:70, 72:57, 68:65, 70:64);

2008 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:1 (73:76, 87:80, 91:90, 92:79, 81:75);

2009 – „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 4:1 (94:84, 100:58, 84:110, 100:94, 82:70);

2011 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:1 (83:81, 70:81, 70:67, 83:71, 95:69);

2012 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 3:0 (71:56, 86:76, 94:80);

2013 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:0 (88:73, 77:71, 72:45, 83:65).

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 90:70 (27:17, 20:18, 19:17, 24:18)

40 min. Iš po krepšio taškus pelnė R.Javtokas, o A.Milaknis surengė tikrą šou. Visų pirma, jis neklydo nuo trijų taškų linijos, vėliau pataikė tolimą dvitaškį, o galiausiai atliko dėjimą (86:65). Snaiperis vien tuo neapsiribojo, po dar kelių akimirkų jis realizavo antrąjį savo tritaškį, o R.Javtokas pelnė 15-ąjį tašką (90:65). Per likusį laiką kauniečiai išlaikė solidų atotrūkį ir užtikrintai triumfavę šeštosiose finalo serijos rungtynėse iškovojo pergalę rezultatu 90:70.

35 min. Klaipėdiečiai pataikė jau trečią tritaškį iš eilės. Tačiau Kauno „Žalgirio“ surengtas spurtas padėjo kauniečiams susikrauti 20 taškų persvarą.

33 min. M.Mažeika pataikė dar vieną tolimą metimą, tačiau M.Pociaus dėjimas toliau laidojo klaipėdiečių viltis. V.Vasylius taip pat pataikė iš toli – 74:60.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 66:52 (27:17, 20:18, 19:17)

30 min. Svečiai sumažino skirtumą iki 11 taškų, tačiau dvitaškį pataikė A.Gudaitis, o tritaškį smeigė P.Jankūnas.

28 min. Po didesnės pertraukos taškus pelnė „Neptūnas“ – du dvitaškius pataikė V.Šarakauskas. T.Klimavičius atsakė pirmaisiais dvitaškiais šiose rungtynėse. Skirtumą šiek tiek mažino A.Butkevičius. Tritaškį pataikė M.Mažeika ir privertė G.Krapiką paprašyti pasitarimo – 61:49.

25 min. Po M.Girdžiūno pražangos tris baudos metimus sumetė M.Pocius. Šeimininkai jau pirmavo 17 taškų – 57:40.

23 min. Kėlinį pradėjo R.Javtoko dvitaškis. Du taškus pridėjo ir P.Jankūnas, o klaipėdiečiams pasižymėti nepavyko. Baudos metimus sumetė M.Girdžiūnas, tačiau V.Lipkevičius atsakė tritaškiu. Tuoj po to tolimą metimą pataikė ir M.Girdžiūnas – 54:40.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 47:35 (27:17, 20:18)

20 min. P.Jankūnas užsidirbo jau trečią asmeninę pražangą ir sėdo ant suolo. J.Dentmonas pataikė du dvitaškius iš eilės ir privertė K.Maksvytį pasitarimo paprašyti. Pirmuosius taškus pelnė ir M.Girdžiūnas. Kėlinį užbaigė neįtikėtinas tolimas J.Dentmono metimas.

18 min. Dvitaškiais apsikeitė J.Dentmonas ir M.Mažeika, kuris pasižymėjo paskutinėmis atakai skirtomis sekundėmis. Įspūdingą dėjimą pakartojo R.Javtokas. M.Mažeika pataikė dar vieną dvitaškį ir tapo rezultatyviausiu savo ekipoje – 39:29.

15 min. T.Brazeltonas dvitaškiu pelnė pirmuosius savo taškus. Taikliais baudos metimais apsikeitė P.Jankūnas ir V.Šarakauskas. Po Š.Jasikevičiaus perdavimo kamuolį į krepšį įkrovė R.Javtokas – 35:25.

13 min. Kėlinį pradėjo V.Šarakausko dvitaškiai. Sudėtingą metimą pataikė ir M.Pocius, kuris tapo rezultatyviausiu savo komandoje. P.Jankūno dvitaškis sugrąžino 10 taškų persvarą – 31:21.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 27:17

10 min. Per likusį laiką „Neptūnas“ toliau klydo bei rinko pražangas. Tritaškį pataikyti pavyko M.Mažeikai. Pirmuosius savo taškus dvitaškiu pelnė ir Š.Jasikevičius, o veterano tritaškis užbaigė pirmąjį kėlinį. „Žalgiris“ pirmavo dešimčia taškų.

7 min. Pirmuosius savo taškus pelnė ir M.Pocius. E.Ulanovas pataikė dar vieną nelengvą dvitaškį ir lipo „Žalgiriui“ ant kulnų. Po taiklių J.Dentmono baudos metimų kamuolį į krepšį dėjo A.Butkevičius. M.Pocius pelnė antrąjį kauniečių tritaškį. A.Gudaitis dar pridėjo ir dėjimą į Klaipėdos komandos krepšį, kuri jau atsiliko 6 taškais – 19:13.

5 min. R.Javtokas pelnė dar du taškus, o M.Mažeika įmetė dvitaškį su pražanga, tačiau baudos metimo nerealizavo. E.Ulanovas pataikė sudėtingą dvitaškį per R.Javtoką. P.Jankūnas visiškai nestabdomas įkirto į „Neptūno“ teritoriją ir pelnė du taškus su pražanga. Po V.Lipkevičiaus prarasto kamuolio lengvus taškus pelnė A.Butkevičius – 10:9.

2 min. Pirmąjį rungtynių tašką pelnė R.Javtokas, kuris pataikė vieną iš dviejų baudos metimų. „Neptūno“ taškų sąskaitą atidarė M.Mažeikos tritaškis. Tuo pačiu atsakė ir J.Dentmonas. – 4:3.

Startiniai komandų penketai:

„Žalgiris“: Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas ir Justinas Dentmonas.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika, Mindaugas Girdžiūnas, Vytautas Šarakauskas, Edgaras Ulanovas ir Valdas Vasylius.