„Kavalieriai“ ir Jamesas – nesustabdomi (video)

L.Jamesas nugalėtojams pelnė 34 taškus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / L.Jamesas nugalėtojams pelnė 34 taškus.
0

Pirmose NBA Rytų konferencijos pusfinalio rungtynėse „Cleveland Cavaliers“ namie 99:72 sutriuškino „Atlanta „Hawks“ krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0. Pirmuoju smuiku šioje dvikovoje vėl griežė ką tik naudingiausiu NBA reguliariojo sezono žaidėju (MVP) paskelbtas LeBronas Jamesas.

Tarsi norėdamas įrodyti, kad MVP titulas atiteko neatsitiktinai, „Cavaliers“ lyderis vien per pirmą kėlinį pelnė 22 taškus, o iš viso jo sąskaitoje – 34 taškai, 10 atkovotų kamuolių, trys rezultatyvūs perdavimai ir keturi perimti kamuoliai. Klivlando komanda laimėjo jau penktą dvikovą iš eilės šiose atkrintamosiose varžybose.

„Tai nuostabu. Jis išėjo į aikštę ir parodė, kodėl yra naudingiausias šio sezono žaidėjas visoje lygoje“, – nba.com sakė 21 tašką nugalėtojams pelnęs Mo Williamsas. „Neįtikėtina, kokį turime potencialą“, – teigė L.Jamesas. Pusfinalio seriją „Cavaliers“ pradėjo po 9 dienų pertraukos, kai ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių 4:0 įveikė „Detroit Pistons“ ekipą.

Žydrūnas Ilgauskas prie pergalės per 27 minutes pridėjo 7 taškus, atkovojo tris ir perėmė kamuolį. Lietuvis prametė tritaškį, pataikė 2 dvitaškius iš 8 ir realizavo 3 baudų metimus iš 5.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavęs Joshas Smithas (22 taškai) tvirtino, kad asmeniškai niekas lygoje negali uždengti L.Jameso: „Tik komandos pastangomis galime apsiginti, tačiau to mums kaip tik ir trūksta.“

Antrą pergalę iš eilės NBA Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynėse iškovojo ir „Denver Nuggets“ klubas su Linu Kleiza – antradienį namie 117:105 nugalėjo „Dallas Mavericks“ krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:0. Tai buvo jau penkioliktoji iš eilės „Nuggets“ pergalė savo arenoje.

L.Kleiza nugalėtojams per šešias žaidimo minutes pelnė 4 taškus ir atkovojo 1 kamuolį. Po 25 taškus pelnė Carmelo Anthony ir Nene Hilario, 21 – J.R.Smithas, 18 – Chauncey Billupsas. „Mavericks“ gretose išsiskyrė Dirkas Nowitzkis – 35 taškai. Trečiąsias ir ketvirtąsias NBA lygos Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynes komandos šeštadienį ir pirmadienį žais Dalase.