2013 09 28

Kėdainių „Nevėžio“ klubas – pirmasis Baltijos krepšinio lygos taurės turnyro finalininkas

Šeštadienį Kėdainiuose prasidėjusio keturių komandų Baltijos vyrų krepšinio lygos (BBL) "Vikondos" taurės turnyro finalininku tapo Kėdainių "Nevėžio" klubas.
Kėdainių "Nevėžio" ekipos žaidėjas Simas Buterlevičius
Kėdainių "Nevėžio" ekipos žaidėjas Simas Buterlevičius / V.Mikaičio nuotr.

Pirmajame pusfinalio susitikime „Nevėžio“ krepšininkai 85:72 (19:21, 25:21, 26:15, 15:15) nugalėjo Prienų „TonyBet“ ekipą.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai ir sužaidus pirmąsias keturias minutes pirmajame kėlinyje abi ekipos buvo įmetusios tik po keturis taškus. Po A.Šikšniaus ir V.Dilio rezultatyvių išpuolių „Nevėžis“ spurtavo 5:1 – 10:5. Tiesa, antrąją kelinio dalį geriau sužaidė „TonyBet“ krepšininkai, kurie kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu – 14:5 ir po pirmojo kėlinio turėjo dviejų taškų pranašumą – 19:21.

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pažymėjo taikliomis atakų serijomis ir prabėgus vos vienai minutei jau turėjo šešių taškų pranašumą – 27:21. „TonyBet“ krepšininkai nebuvo nusiteikę pasiduoti ir daugiausiai V.Čepukaičio pastangomis, įpusėjus kėliniui, išlygino rezultatą – 34:34. „Nevėžio“ klubas pabandė dar kartą atitrūkti – 44:36, tačiau svečiai prieš prasidedant antrajai mačo daliai sušvelinino skirtumą – 44:42.

Kėdainių komanda trečiajame kėlinyje griebė jautį už ragų. Po taiklių T.Brazeltono, V.Dilio bei S.Buterlevičiaus metimų ekipas jau skyrė 7 taškai – 52:45. Likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos, A.Šikšnius pelnė 8 taškus iš eilės ir sukrovė „Nevėžiui“ rekordinę persvarą – 68:54. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai po trijų kėlinių buvo priekyje – 70:57.

Ketvirtajame kėlinyje situacija nepasikeitė. „Nevėžis“ nemažino apsukų puolime, o varžovų atsakymai neretai prasmegdavo šeimininkų gynybos gniaužtuose. Po 40 minučių kovos paaiškėjo, jog pergalę rezultatu 85:72 šventė Kėdainių klubas, iškovojęs teisę sekmadienį žaisti BBL „Vikondos“ taurės finale.

Kėdainių „Nevėžis“: Arvydas Šikšnius 17 taškų, Gintaras Leonavičius ir Vilmantas Dilys po 14, Simas Buterlevičius 15 (9 atk. kam.), Valdas Dabkus 12, Tyronas Brazeltonas 7 (7 rez. perd.), Vidas Ginevičius 3.

Prienų „TonyBet“: Žygimantas Janavičius 14 taškų (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Artūras Valeika ir Vaidas Čepukaitis po 11, Dainius Šalenga 10, Laimonas Kisielius 9, Martynas Linkevičius 5, Antanas Udras 3, Gintaras Kadžiulis 2.

Antrosiose pusfinalio rungtynėse penktadienį žaidžia „Ventspils“ (Latvija) ir Tartu „Rock“ (Estija) klubai.