2014 02 14

„Kibirkšties“ komanda Lietuvos čempionate iškovojo 12-ąją pergalę iš eilės

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda toliau tęsia pergalingų rungtynių seriją Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Šalies pirmenybių čempionės titulą ginanti ekipa 79:45 (22:11, 19:18, 17:8, 21:8) nugalėjo „Utenos“ krepšininkes. Iškovojusios 20 pergalių ir patyrusios tik 1 nesėkmę sostinės krepšininkės užtikrintai pirmauja Lietuvos pirmenybėse.
„Kibirkštis-VIČI“ džiaugiasi pergale
„Kibirkštis-VIČI“ džiaugiasi pergale / Augusto Didžgalvio nuotr.

Vilniaus ekipa nuo susitikimo pradžios pradėjo diktuoti sąlygas ir jau pirmame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą. Nors antrojo kėlinio pabaigoje skirtumas buvo sumažėjęs iki septynių taškų, antroje mačo dalyje „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės neleido abejoti savo pajėgumu. Trečiajame ketvirtyje skirtumas pasiekė 20, o ketvirtajame ir 30 taškų.

„Kibirkšties-VIČI“ vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė laiką aikštėje vienodai padalino beveik visoms komandos krepšininkėms.

Vilniaus komanda pralaimėjo kovą po krepšiais (36/47), tačiau atliko trigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (22/7) ir beveik tris kartus mažiau klydo (11/28). Sostinės klubas dvitaškius metė daugiau nei 50 proc. taiklumu (25/46), o Utenos krepšininkės – 26 proc. (13/50).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Marina Solopova. Gynėja per 22 minutes įmetė 20 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius.

Lina Pikčiutė atliko dvigubą dublį: 15 taškų ir 11 kamuolių.

„Kibirkštis-VIČI“:  Marina Solopova 20 taškų, Mantė Kvederavičiūtė 17, Vita Kuktienė 9, Sofija Aleksandravicius (7 atk. kam.) 6, Ieva Krastina 5, Greta Šniokaitė (6 rez. per.) 4, Rima Valentienė 3.

„Utena“: Rita Žilinskaitė 13, Kristina Alminaitė ir Sakellie Daniels po 7.

„Kibirkšties-VIČI“ komandos rungtynes stebėjo ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius.

„Hoptrans-Sirenos“ be vargo įveikė „Rūtą-Universitetą“

„Hoptrans-Sirenos“ mače su čempionato autsaidere Šiaulių „Rūtos-Universiteto“ komanda nepajuto į Marijampolę persikėlusios Ivetos Šalkauskės netekties. Jau pirmoje rungtynių pusėje išsprendusios visus klausimus antrąją vietą LMKL lygoje užimančios Kauno r. krepšininkės savo aikštėje iškovojo nesunkią pergalę rezultatu 86:52 (27:6, 18:13, 22:20, 19:13).

„Hoptrans-Sirenos“: S.Okockytė (9 rez. perdavimai) 22, K.Balčiūnaitė (16 atk. kamuolių) 15, A.Baronėnaitė ir G.Jasiunskaitė po 10.

„Rūta-Universitetas“: I.Kazlauskaitė 17, I.Mikelėnaitė 9 tšk.

L.Svarytės vedamos „Aistės-LSU-Paradis“ iškovojo 10-ąją pergalę

Geriausias rungtynes LMKL lygoje sužaidusi Laura Svarytė atvedė Kauno „Aistes-LSU-Paradis“ į 10-ąją pergalę čempionate. Studentės savo aikštėje užtikrintai rezultatu 75:58 (24:8, 16:16, 20:16, 15:18) įveikė Vilniaus „Jaunuosius talentus“ ir turnyro lentelėje pakilo į ketvirtąją vietą, aplenkdamos vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusią Klaipėdos „Fortūną“.

„Aistės-LSU-Paradis“: L.Svarytė 40 (asmeninis rekordas LMKL lygoje), N.Skadaitė 9, J.Marmienė ir L.Želnytė po 7.

„Jaunieji talentai“ L.Juškaitė 12, A.Širšinaitytė ir L.Jurčiūtė po 9 tšk.