2012 11 10

LMKL: „Kibirkšties“ komanda pergalę pasiekė 53 taškų skirtumu

Vilniaus „Kibirkšties“ moterų komanda Lietuvos čempionate (LMKL) toliau žygiuoja be kluptelėjimų. Sostinės atstovės šeštose reguliaraus sezono rungtynėse 103:50 (25:15, 30:13, 29:16, 19:6) sutriuškino Kauno „Aistes-LSU“ ir į savo sąskaitą įsirašė šeštąją pergalę.
Kristina Vengrytė
Kristina Vengrytė / bckibirkstis.lt

Lietuvos vicečempionės užtikrintai pirmauja turnyro lentelėje, o laikinosios sostinės krepšininkės rikiuojasi penktos.

Rungtynes Kristinos Vengrytės pastangomis geriau pradėjo vilnietės (9:5) ir nors viduryje žaidimas buvo išsilyginęs (12:12), tačiau paskutinėmis minutėmis „Kibirkšties“ laimėta atkarta 12-0 leido susikrauti dviženklį pranašumą (25:15). Antrame kėlinyje „Kibirkšties“ nemažino apsukų ir didino pranašumą. Jau antro ketvirčio metu Vilniaus klubo treneris Tadas Stankevičius leido aikštėje pasirodyti visoms 11 registruotų krepšininkių. Po dvidešimties minučių kovos komandas skyrė 27 taškai (55:28).

Trečiajame kėlinyje „Kibirkšties“ merginos ir toliau sprendė savo uždavinius ir ruošėsi Europos taurės rungtynėms su „MBK Ružomberok“ komanda iš Slovakijos. Paskutinėmis kėlinio minutėmis skirtumas šoktelėjo iki 40 taškų (84:44). Ketvirto kėlinio pradžioje komandas jau skyrė 50 taškų (97:44). Likus penkioms minutėms po Vitalijos Vaščiūnaitės taiklaus metimo sostinės klubas pasiekė 100 taškų ribą (101:46). Galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo pergalę 53 taškų skirtumu (103:50). Tai didžiausia Vilniaus klubo pergalė šį sezoną.

Vilniaus komanda varžoves aplenkė visose statistikos kategorijose. „Kibirkšties“ pademonstravo ne tik gerą taiklumą (27/53 dvitaškiai, 10/16 tritaškiai, 19/23 baudos), tačiau užtikrinai laimėjo kovą po krepšiais (43/30) bei daugiau nei dvigubai aplenkė perimtų kamuolių (15/6) ir rezultatyvių perdavimų kategorijose (24/9).

„Turėjome keletą pamokų, kai nenusiteikdavome rungtynėms ir tada mums kildavo problemų. Todėl šįkart merginoms akcentavo, kad tokių dalykų nebūtų. Džiaugiuosi, jog jos tą puikiai suprato, – kalbėjo „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Mes dirbome savo darbą, nesižvalgėme į priešininkes. Dabar galvojame apie Europos taurės rungtynes, kurioje mums būtina pergalė“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Kristina Vengrytė. Komandos kapitonė per 21 minutę pelnė 19 taškų (5/7 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir vieną metimą blokavo.

Mantė Kvederavičiūtė įmetė 16 taškų (3/5 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Vita Kuktienė – 15 (5/7 dvitaškiai, 5 atk. kam.), Greta Šniokaitė (6 rez. per., 4 atk. kam.) ir Vitalija Vaščiūnaitė (5 atk. kam.) po 10, Celeste Trahan-Davis – 9 (6 per.), Rima Valentienė (5 rez. per.), Lina Pikčiutė (5 atk. kam.) ir Sakellie Daniels (5 rez. per.) po 6, Kristina Alminaitė – 4, Ieva Prėskienytė – 2.

Kauno komandoje Neringa Skadaitė pelnė 16 taškų, Laura Svarytė įmetė 14 taškų ir sugriebė 6 atšokusius kamuolius, o Dovilė Saurazaitė pridėjo 8 taškus.

Į antrąją vietą čempionate smuktelėjo Kauno rajono „Sirenos“ (5/1), o į trečiąją poziciją pakilo ketvirtąją pergalę iš septynių galimų iškovojusios Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkės, uostamiestyje 72:58 (24:12, 8:12, 23:17, 17:17) nugalėjusios septintoje vietoje esantį Vilniaus „Jaunųjų talentų“ penketuką.

22 taškus nugalėtojoms pelnė Garkeiva Councill, 16 – Eglė Šikšniūtė, 11 – Lina Aglinskaitė.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Dalia Belickaitė (15 tšk.), Justina Kraujūnaitė ir Austėja Širšinaitytė (po 10 taškų).