2014 12 18

„Kibirkštis“ ir „Utena“ nepateko į kitą Europos taurės etapą

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda nesėkme baigė 2014-2015 metų sezono Europos taurės (EuroCup Women) turnyrą. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos Lietuvos čempionės paskutinėse D grupės rungtynėse 52:72 (12:15, 15:23, 19:19, 6:15) nusileido Stambulo „Bešiktaš“ klubui iš Turkijos, tačiau turnyro lentelėje išsaugojo trečiąją poziciją.
Eglė Šniokaitė
Eglė Šniokaitė / bckibirkstis.lt nuotr.

„Kibirkšties-VIČI“ merginos sėkmingai pradėjo susitikimą ir tik pačioje ketvirčio pabaigoje leido aikštės šeimininkėms persverti rezultatą (12:15). Antro kėlinio metu „Bešiktaš“ komanda nutolo (14:24) ir dviženklį pranašumą išsaugojo iki didžiosios pertraukos (27:38).

Trečiajame kėlinyje abiejų komandų žaidimas išsilygino ir nei turkės susikrovė didesnį pranašumą, nei „Kibirkšties-VIČI“ merginos sumažino atsilikimą (46:57). Ketvirto kėlinio pradžioje lietuvės priartėjo iki vienženklio skirtumo (48:57), tačiau tada „Bešiktaš“ spurtavo 10-0 ir rungtynių likimas buvo nuspręstas (48:67). Turkijos klubas šventė pergalę (52:72) ir užėmė pirmąją vietą D grupėje.

Nors „Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače sėkmingai metė tritaškius metimus (7/10), tačiau pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (33/44).

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Eglė Šniokaitė. Komandos kapitonė per 34 minutes pelnė 16 taškų, atkovojo 4 ir perėmė 5 kamuolius, tačiau net 6 sykius suklydo.

Vitalija Kaminskytė (4 rez. per., 5 per.) ir Daugilė Šarauskaitė (8 atk. kam., 7 blk., 3 rez. per.) pelnė po 8 taškus, Vita Žilinskaitė – 7, Indrė Dudėnaitė – 5, Justina Kraujūnaitė – 4 (8 kld.), Vita Gorobets (5 kld.) ir Ana Baletič po 2, o Akvilė Vitunskaitė taškų nepelnė.

Šiame susitikime Lietuvos klubui negalėjo padėti gynėja Ny Hammonds ir vidurio puolėja Ieva Šimkutė.

„Bešiktaš“ komandoje Jordan Hooper surinko 16 taškų, o Ziomara Morrison ir Frida Eldebrink (12 rez. per.) pridėjo po 15.

Kitose D grupės rungtynėse Noginsko „Spartak“ komanda iš Rusijos savo aikštėje, po pratęsimo, 103:100 palaužė Minsko „Horizont“ krepšininkes iš Baltarusijos. „Noginsk“ ir „Bešiktaš“ komandos pateko į kitą Europos taurės etapą.

Galutinė I konferencijos D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 6 5 1 433:354 11
2. Noginsko „Spartak“ (Rusija) 6 5 1 442:414 11
-------------------------
3. Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ 6 1 5 343:400 7
4. Minsko „Horizont“ (Baltarusija) 6 1 5 394:444 7

Ketvirtąją nesėkmę šeštosiose antrojo pagal pajėgumą 2014-2015 metų sezono moterų FIBA Europos taurės (EuroCup Women) krepšinio turnyro rungtynėse patyrė ir į kitą varžybų etapą nepateko Utenos „Utenos“ klubas.

Senojo žemyno turnyruose debiutavusios „Utenos“ krepšininkės ketvirtadienį lemiamas I konferencijos B grupės turnyro rungtynes svečiuose 49:72 (10:22, 12:19, 9:15, 18:16) pralaimėjo Kamilės Nacickaitės Stambulo „Universitesi“ (Turkija) komandai ir liko trečioje vietoje.

Dvigubu dubliu šiame susitikime pasižymėjusi Kristina Alminaitė pelnė 10 taškų ir po krepšiais atkovojo 12 kamuolių.

Po 9 taškus į aikštės šeimininkių krepšį įmetė Eglė Tarasevičiūtė ir Sandra Linkevičienė, 8 – Eglė Šikšniūtė.

Antrąją vietą grupėje užėmusių šeimininkių gretose rezultatyviausiai žaidė Artemis Spanaou, Stenise Johnson (po 13 tšk.), Courtney Paris, Nevin Vatansever (po 12 tšk.) ir Kristina Nacickaitė (11 taškų).

Per 26 žaidimo minutes (26:01) lietuvė pataikė 1 tritaškį iš 3, 3 dvitaškius iš 7 bei realizavo abu baudų metimus. Be to ji atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir prasižengė 3 kartus.

B grupės nugalėtojomis tapo Vologdos „Čevakata“ (Rusija) krepšininkės, paskutiniosiose rungtynėse namuose 66:57 (16:11, 20:13, 12:15, 18:18) nugalėjusios autsaiderę Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) ekipą su Giedre Paugaite.

Vidurio puolėja iš Lietuvos per 20 minučių (20:01) tepelnė 1 (dvitaškiai 0/4, baudos 1/2) tašką, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei išvengė klaidų ir pražangų.

Galutinė I konferencijos B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1. Vologdos „Čevakata“ (Rusija) 6 5 1 400:382 11
2. Stambulo „Universitesi“ (Turkija) 6 4 2 439:343 10
-------- – –
3. Utenos „Utena“ 6 2 4 387:419 8
4. Minsko „Cmoki“ (Baltarusija) 6 1 5 349:431 7

Iš viso dvejose konferencijose ir aštuoniose grupėse žaidė 31 ekipa, o į antrąjį varžybų etapą pateko dvi geriausios grupių komandos.