2013 11 22

„Kibirkštis“ Lietuvos čempionate iškovojo 8 pergalę iš eilės

Sunkias rungtynes moterų Eurolygoje šią savaitę sužaidusios Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės toliau tęsia kovas Lietuvos moterų krepšinio lygoje. II rato pirmame mače Lietuvos čempionėms tris kėlinius priešinosi Vilniaus „Jaunųjų talentų“ komanda, tačiau labiau patyrusi „Kibirkštis-VIČI“ šventė pergalę rezultatu 81:58 (16:19, 19:14, 17:11, 29:14). Tai buvo 8-oji iš eilės „Kibirkšties-VIČI“ pergalė Lietuvos čempione ir 10-oji iš eilės visuose turnyruose.
„Kibirkšties“ krepšininkės
„Kibirkšties“ krepšininkės / bckibirkstis.lt nuotr.

„Kibirkštis-VIČI“, kuri šiandien vertėsi be vienos savo lyderių – Vitos Kuktienės, su varžovėms lygiai kovojo tris kėlinius. Po dešimties minučių kovos Lietuvos čempionės atsiliko trijų taškų skirtumu, komandos ilsėtis išėjo „Kibirkščiai-VIČI“ pirmaujant dviem taškais, o po pusvalandžio kovos labiau patyrusios vilnietės pirmavo aštuoniais taškais. Per paskutines dešimt minučių „Kibirkštis-VIČI“ įjungė aukštesnę pavarą ir iškovojo 8-ą pergalę šalies pirmenybėse.

„Kibirkštis-VIČI“ užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (57/34) ir atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (20/9).

Nugalėtojų gretose sėkmingas rungtynes sužaidė Eglė Šniokaitė. Gynėja per 35 minutes pelnė 25 taškus (5/9 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 2 metimus blokavo.

„Kibirkštis-VIČI“: Kristina Alminaitė (5/10 dvitaškiai, 9 atk. kam., 6 blk.) 14, Hollie Mershon (6 atk. kam., 7 rez. per., 4 kld.) 12, Mantė Kvederavičiūtė (3/5 tritaškiai, 5 atk. kam.) 11, Sofija Aleksandravicius  (5/13 dvitaškiai, 9 atk. kam., 4 rez. per., 2 blk.) 10, Greta Šniokaitė 6, Ieva Šimkutė (3/8 baudos, 10 atk. kam., 1 blk.) 3, o Lina Pikčiutė (03:56 min.), Rima Valentienė (06:22 min.) ir Ieva Krastina (07:57 min.) taškų nepelnė.

„Jaunieji talentai“: Laurita Jurčiūtė 15, Justina Kraujūnaitė 11, o Laura Juškaitė 8.

Po dar vienos pergalės „Kibirkštis-VIČI“ yra vienvaldė aštuonių komandų turnyro lentelės lyderė. Antroji Vilniaus komanda bent laikinai pakilo į penktąją vietą (2/5).

Kitas rungtynes „Kibirkštis-VIČI“ žais šeštadienį. Mykolo Romerio universitete (Ateities g. 20) vilnietės priims Kauno rajono „Sirenų“ ekipą. Mačo pradžia 15:00 val. Susitikimą tiesiogiai transliuos Sportotv.lt televizija.