-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2014 02 05

„Kibirkštis“ moterų Eurolygoje nutraukė nesėkmių seriją

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės nutraukė pralaimėjimų seriją moterų Eurolygoje. Lietuvos čempionės namuose 86:68 (16:20, 15:20, 27:13, 28:15) nugalėjo Zagrebo WBC ekipą iš Kroatijos ir turnyre iškovojo trečią pergalę per devynerias rungtynes.
„Kibirkštis-VIČI“ džiaugiasi pergale
„Kibirkštis-VIČI“ džiaugiasi pergale / Augusto Didžgalvio nuotr.

Lietuvos klubas turnyro lentelėje pakilo į šeštą poziciją, į paskutinę nustumdamas Kroatijos ekipą. Po šios pergalės „Kibirkšties-VIČI“ ekipa išsaugojo viltis toliau kautis dėl vietos kitame etape.

Daugiausiai Vilniaus klubo legionierės Hollie Mershon pastangomis aikštės šeimininkės mačo pradžioje išsiveržė į priekį (10:6), tačiau jau kėlinio viduryje viešnios išlygino rezultatą (10:10). Kelis sykius suklydusios puolime vilnietės leido kroatėms pasinaudoti pagrindiniu savo ginklu – greitu puolimu (13:20). Paskutinę minutę „Kibirkštis-VIČI“ sumažino atsilikimą iki keturių taškų (16:20).

Antro kėlinio pradžioje aikštės šeimininkės padidino savo klaidų skaičių (8), WBC ekipa spurtavo 9:0 (19:29) ir Jurgita Štreimikytė-Virbickienė buvo priverta prašyti minutės pertraukėlės. Po priverstinio poilsio „Kibirkšties-VIČI“ merginos grįžo su naujomis jėgomis ir sumažino atsilikimą (29:33). Tačiau itin prastai sužaista paskutinė kėlinio minutė vėl leido viešnioms atitrūkti (31:40).

Trečią kėlinį „Kibirkšties-VIČI“ komanda pradėjo lyg ant sparnų. Sėkmingai po krepšiais grūmėsi Lina Pikčiutė, vilnietės spurtavo 10:0 ir Lietuvos klubas po ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį (41:40). Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino ir pirmaujanti komanda keitėsI kas ataką. Likus dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkės ir nutolo penkiais taškais (58:53).

Ketvirtą ketvirtį dviem tolimais šūviais pradėjo Vita Kuktienė ir Marina Solopova (66:57) ir WBC komanda prašė minutės pertraukėlės. Kėlinio viduryje po taiklaus Gretos Šniokaitės metimo skirtumas pasiekė dviženklį (71:60). Likus dviems minutėms, po H.Mershon taiklaus metimo, Vilniaus klubo pranašumas išaugo iki 15-os taškų (77:62). Paskutinėmis sekundėmis „Kibirkšties-VIČI“ merginos užtvirtino pergalę – 86:68.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda atsirevanšavo varžovėms už lapkričio mėnesį patirtą pralaimėjimą trijų taškų skirtumu.

Nugalėtojų gretose puikiai rungtyniavo Lina Pikčiutė. Vidurio puolėja per 25 minutes pelnė 17 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą ir vieną metimą blokavo.

Vita Kuktienė įmetė 15 taškų (6 atk. kam., 4 rez. per.), Hollie Mershon – 14, Greta Šniokaitė – 13, Marina Solopova (6 atk. kam.) ir Mantė Kvederavičiūtė po 8, Ieva Krastina – 6, Rima Valentienė – 3, Sofija Aleksandravicius – 2 (7 atk. kam.), o Ieva Šimkutė taškų nepelnė.

WBC komandoje Jelena Ivežič įmetė 14 taškų, o buvusi Vilniaus TEO gynėja Milica Dabovič – 13.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?