2014 03 14

„Kibirkštis“ po sunkios kovos palaužė „Sūduvos“ krepšininkes

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės jau seniau užsitikrinusios Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) reguliaraus sezono nugalėtojų vartus ir toliau nemažina apsukų. Šalies čempionės išvykoje 81:73 (13:25, 19:12, 23:19, 26:17) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ klubą ir iškovojo 18-ą pergalę iš eilės. Laimėjusios 26 kartus per 25 rungtynes vilnietės artimiausias persekiotojas lenkia 3 laimėjimais.
Hollie Mershon
Hollie Mershon / bckibirkstis.lt

„Kibirkštis-VIČI“ šiose rungtynėse turėjo verstis be Vitos Kuktienės, Eglės Šniokaitės ir Mantės Kvederavičiūtės.

Šeimininkės rungtynes pradėjo lyg iš natų. Jau pirmosiomis minutės „Sūduva“ spurtavo 9:1 ir tik ketvirčio viduryje „Kibirkšties-VIČI“ komandai pavyko sumažinti atsilikimą (7:9). Marijampolietės dar sykį suaktyvino gynybą, laimėjo atkarpą 10:0 ir likus trims minutėms susikrovė dviženklį pranašumą (7:19). Po pirmųjų dešimt minučių komandas skyrė 12 taškų (13:25).

Antrame kėlinyje žaidimas išsilygino. Kėlinio viduryje „Kibirkšties-VIČI“ merginos atsilikinėjo 13-os taškų skirtumu (22:35), tačiau paskutinėmis ketvirčio minutėmis Vilniaus krepšininkėms pavyko sumažinti atsilikimą, du tritaškius smeigė Rima Valentienė ir po dviejų kėlinių komandas skyrė jau tik penki taškai (32:37).

Trečią kėlinį sėkmingai pradėjo viešnios iš Vilniaus, kurios pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį (38:37). Tiesa, netrukus „Sūduvos“ ekipa vėl pirmavo (44:46). Pirmaujanti ekipa trečiame kėlinyje keitėsi dar kelis kartus, tačiau po pusvalandžio kovos tašku priekyje aikštės šeimininkės (55:56).

Ketvirtą kėlinį tritaškiu pradėjo Ieva Krastina (58:56). Netrukus „Sūduvos“ ekipa išlygino rezultatą, tačiau ketvirčio viduryje Lietuvos čempionės vėl pirmavo – 65:62. Likus trims minutėms „Kibirkštis-VIČI“ įgijo 5 taškų pranašumą (70:65). Dar po minutės skirtumas šoktelėjo iki 7 taškų ir „Sūduvos“ ekipa gelbėdamasi prašė minutės pertraukėlės (78:71). Aikštės šeimininkės viešnias stabdė pražangomis, tačiau „Kibirkšties-VIČI“ komanda žaidė užtikrintai ir šventė pergalę (81:73).

Po dviejų kėlinių abi komandos buvo įmetusios po 3 tritaškius, o antroje pusėje „Kibirkšties-VIČI“ merginos pataikė dar 7 tolimus metimus, o aikštės šeimininkės – 4.

Nugalėtojas į priekį vedė Hollie Mershon. Gynėja per 31 minutę pelnė 25 taškus (8/12 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 3/4 baudos), atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius. Greta Šniokaitė (5/7 dvitaškiai, 3 per., 4 kld.) ir Lina Pikčiutė (8 atk. kam.) įmetė po 13 taškų, Marina Solopova pridėjo 9 (3/7 tritaškiai, 6 atk. kam.).

„Sūduvos“ komandoje Iveta Šalkauskė pelnė 17 taškų, Shanika Butler ir Sabine Dukate po 12.