2014 04 03

„Kibirkštis-VIČI“ tiesiausiu keliu pasiekė LMKL finalą

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos krepšininkės trečius metus iš eilės žais Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finale. Nugalėtojų titulą ginančios sostinės atstovės antrose pusfinalio rungtynėse svečiuose 60:58 (14:14, 22:14, 7:16, 17:14) nugalėjo Klaipėdos „Fortūnos“ komandą ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo „sausu“ rezultatu 2:0. Finale „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės iki trijų pergalių kausis su po penkerių metų finale žaisiančia Marijampolės „Sūduvos“ komanda.
Vilniaus „Kibirkšties-Viči“ komandos žaidėja  Mantė Kvederavičiūtė
Vilniaus „Kibirkšties-Viči“ komandos žaidėja Mantė Kvederavičiūtė / bckibirkstis.lt

Susitikimo pradžioje, po pirmųjų „Fortūnos“ taškų, „Kibirkšties-VIČI“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė paprašė minutės pertraukėlės. Pirmą mačo dalį geriau žaidė šeimininkės, kurios ketvirčio viduryje pirmavo 8-iais taškais (6:14). Tačiau antroje pirmo kėlinio dalyje Vilniaus krepšininkės surado savo žaidimą, paskutinių minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir išlygino rezultatą (14:14).

Antrą kėlinį dar 5 taškais iš eilės pradėjo vilnietės (19:14), tačiau „Fortūnos“ komanda nesiruošė sudėti ginklų ir sužaidus 4 minutes vėl išsiveržė į priekį (19:20). Savo žaidimą surado „Kibirkšties-VIČI“ vidurio puolėja Lina Pikčiutė. Daugiausiai jos pastangomis, likus 1 minutei, sostinės klubas pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (36:26).

Trečio kėlinio pradžioje uostamiesčio ekipa sumažino atsilikimą iki 6-ių taškų (38:32), tačiau netrukus „Kibirkšties-VIČI“ ekipa atstatė 10-ies taškų pranašumą (42:32).

Nutolusios vilnietės šiek tiek sustojo ir likus pusantros minutės „Fortūnos“ komanda sugebėjo išlyginti rezultatą (42:42). Baudą pataikiusi Vilniaus klubo gynėja Ieva Krastina vėl išvedė sostinės klubą į priekį (43:42), tačiau klaipėdietės Gabrielės Gutkauskaitės metimas leido po trijų kėlinių pirmauti aikštės šeimininkėms (43:44).

Ketvirtą kėlinį ir toliau sėkmingai pradėjo šeimininkės. „Fortūnos“ komanda laimėjo atkarpą 7:0 ir padidino pranašumą iki 8-ių taškų (43:51). Tačiau labiau patyrusios „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės nežadėjo pasiduoti.

Suaktyvinusios gynybą ir perėmusios kelis kamuolius Vilniaus krepšininkės sumažino atsilikimą iki 3 taškų (50:53) ir Klaipėdos klubo trenerė paprašė minutės pertraukėlės. Vilnietės priartėjo iki minimalaus skirtumu (55:56), tačiau klaipėdietės atsakė rezultatyviomis atakomis (55:58).

Netrukus kamuolį perėmė M.Kvederavičiūtė, kuri išlygino rezultatą (58:58), o pajūrio komanda nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos. Likus trims sekundėms M.Kvederavičiūtė pelno dar vieną dvitaškį, o per likusį laiką „Fotūnos“ komanda sėkmingo metimo neatlieka (60:58).

„Kibirkšties-VIČI“ komandai šiame mače negalėjo padėti traumuotos Greta Šniokaitė ir Marina Solopova.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M.Kvederavičiūtė (5/11 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 7 atk. kam., 3 rez. per., 3 per.) ir Lina Pikčiutė (6/16 dvitaškiai, 12 atk. kam., 3 per.), kurios pelnė po 14 taškų.

Ieva Krastina surinko 11 taškų (2/7 tritaškiai), Eglė Šniokaitė – 6, Hollie Mershon – 5 (4 kld.), Ieva Šimkutė (5 atk. kam.) ir Rima Valentienė (5 rez. per.) po 3, Vita Kuktienė (6 atk. kam.) ir Sofija Aleksandravicius po 2.

„Fortūnos“ komandoje Gabrielė Gutkauskaitė įmetė 17 taškų, Agnė Černeckytė pridėjo 12, o Lina Aglinskaitė – 10. Eglė Šikšniūtė įmetė 4 taškus, tačiau atkovojo 19 kamuolių.

Finale „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais su Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkėmis, kurios pusfinalio serijoje 2-0 nugalėjo Kauno rajono „Sirenų“ ekipą. Pirmosios finalo serijos iki trijų pergalių rungtynės balandžio 9 dieną bus žaidžiamos Vilniuje.