Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kijevas? Lvovas? Doneckas? Kuriame mieste žais Lietuvos krepšininkai „Eurobasket 2015“?

Ukrainos krepšinio federacijos prezidentas Aleksandras Volkovas
sport-express.ua / Ukrainos krepšinio federacijos prezidentas Aleksandras Volkovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prabėgo vos mėnuo nuo Europos čempionato Slovėnijoje pabaigos, o jau pradedamos kruopščiai planuoti 2015-ųjų krepšinio šventės detalės. Į pirmąjį visiems rūpimą klausimą – kokie Ukrainos miestai priims krepšininkus ir gausius rinktinių sirgalių būrius – šalies krepšinio federacijos prezidentas Aleksandras Volkovas atsakyti neskuba. Anot jo, į kurį mieste teks žvalgytis ieškant bilietų, Lietuvos rinktinės aistruoliai sužinos ne anksčiau nei 2014-ųjų gruodį.

Nors A.Volkovas paskelbti miestų neskubėjo, tačiau užuominų vis dėlto davė.

Akivaizdu, kad Ukrainos rengiamas čempionatas nebus antra balta varna, kuri krepšinio šventės nesurengė sostinėje. 2009 metais Europos krepšinio čempionatas vyko Lenkijoje, tačiau jo rengėjai sostinės pamaloninti vienu didžiausiu sporto renginiu nepanoro. Tokių atvejų, kai krepšinio čempionatas aplenkė svarbiausią šalies miestą, nuo 1999-ųjų daugiau nėra buvę.

Sprendžiant iš A.Volkovo planų, Ukrainos sostinę Kijevą krepšinio čempionatas tikrai aplankys, jame gali būti surengti ir svarbiausi mačai – finalai.

Ukrainos federacijos prezidento teigimu, šiuo metu priimti Europos čempionatą siekia  6 šalies miestai ir 7 arenos.

„Jei arenos įvykdys keliamus reikalavimus laiku, tai pirmasis grupės etapas turėtų vykti Odesoje, Charkove, Lvove ir Dniepropetrovske. Antrojo etapo rungtynės preliminariai numatytos Donecke. Tam turi būti paruoštos „Kalmius Arena” bei Kijevo arena. Rengti čempionato finalines kovas galbūt bus suteikta garbė Kijevo „UBI“ (United Basketball Investments ) arenai“,– savo planus iSport.ua dėstė A.Volkovas

Apsidrausdamas vyras pabrėžė, kad nei Ukrainos krepšinio federacija, nei „FIBA Europe“ galutinio sprendimo dar nepriėmė.

„Šiuo metu tariamės su krepšinio federacija, „FIBA Europe” ir statybos įmonėmis. Yra sudarytas trišalis susitarimas su „United Basketball Investments“. Susitarta, kad jei arenos įvykdys visus reikalavimus, čempionatas turėtų užsukti į minėtus miestus – Odesą, Lvovą, Dniepropetrovską ir Kijevą. Dokumentu UBI pasižadėjo prisiimti visus susijusius finansinius įsipareigojimus,“ – teigė A.Volkovas.

Numatoma pirmuosius svaresnius sprendimus dėl miestų ir arenų, kuriuose karaliaus 2015-ųjų krepšinio čempionatas, paskelbti prieš pat burtų traukimą. O šie numatyti 2014 metų pabaigoje arba 2015-ųjų pradžioje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek