Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kijeve su šeima gyvenantis krepšininkas Darjušas Lavrinovičius: „Bijau, kad Ukrainoje nekiltų karas“

Darjušas Lavrinovičius
Tomo Tumalovičiaus nuotr./Krepšinio širdis / Darjušas Lavrinovičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Revoliuciniai įvykiai Ukrainoje ir Euromaidano judėjimo kova su valdžios struktūromis kol kas ne itin sujaukė Kijevo „Budivelnyk“ krepšinio komandos ir joje žaidžiančių Lietuvos krepšininkų gyvenimą. Tačiau penki mūsų šalies atstovai nežino, kas bus rytoj. „Dabar pas mus klube ramu. Pagal grafiką treniruojamės, žaidžiame, ilsimės, bet kas bus rytoj ar užporyt – nežinau“, – prieš pirmadienio treniruotę 15min.lt teigė Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas ir „Budivelnyk“ lyderis Darjušas Lavrinovičius.

Lietuvių salelė Ukrainos krepšinio jūroje – taip įvardijama Kijevo „Budivelnyk“ komanda. Internetiniame klubo puslapyje visus apie ekipą paskaityti norinčius žmones „pasitinka“ 212 cm ūgio 34-erių D.Lavrinovičiaus nuotrauka, o komandos sudėties grafoje mirguliuoja užrašas „Litva“ (Lietuva – aut.past.).

Be D.Lavrinovičiaus, komandoje žaidžia ir Dainius Šalenga, dvigubą – Lietuvos ir Ukrainos – pilietybę turintis Michailas Anisimovas,  trenerio asistentu dirba Paulius Juodis. Be to, klube specialių projektų ir tarptautinių ryšių direktoriaus pareigas eina praeityje Kauno „Žalgirio“ ekipai vadovavęs Gediminas Navikauskas.

„Budivelnyk“ yra ir nemenkas latvių desantas – treneriu dirba Ainaras Bagatskis, jo pagalbininkas fiziniam parengimui Oskaras Ernšteinis ir žaidėjas Janis Strelniekas.

Šiomis dienomis gausus baltų desantas neramioje Ukrainoje tik stebi šalies vidaus barikadinę kovą ir galvoja apie savo artimųjų saugumą.

„Visi susitinkame bendroje kompanijoje, pavakarieniaujame, bet dabar vengiame centro. Mums pasakė, kad nevertėtų vykti į Kijevo centrą – bet ir patys suprantame, kad kišti ten nosies nereikia. Maidanas dabar kelia daug emocijų visiems – mes šiuo atveju siekiame būti neutralūs“, – teigė iš Mariupolio sekmadienį grįžęs ir apie Maidano įvykius ne iš nuogirdų žinantis D.Lavrinovičius.

Kartu su ekipa Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas antrąkart Mariupolyje palaužė „Azovmaš“ klubą 75:65 ir prasimušė į Ukrainos krepšinio taurės finalo ketverto varžybas. D.Lavrinovičius tose rungtynėse pelnė net 26 taškus.

„Man tik baugu dėl šeimos – reikia vaikus nuvežti į mokyklėlę, žmonai ar man tenka daug ką pasverti, pasižiūrėti, kad vyktume saugiai. Kelis kartus mūsų jau prašė, kad jei yra galimybė, saugumo sumetimais nevežtume vaikų į mokyklą“, – pasakojo mūsų šalies nacionalinės krepšinio komandos senbuvis D.Lavrinovičius.

– Ar dabar vyksta Ukrainos krepšinio Superlygos mačai? Gal juos žadama atidėti? – 15min.lt paklausė D.Lavrinovičiaus.

– Kol kas niekas nesikeičia. Viskas vyksta, sirgaliai eina į sales, serga už savo ekipas. Artimiausiu metu nieko nežadama keisti, bet situacija Ukrainoje keičiasi kas valandą – sunku pasakyti, kas bus šiandien vakare arba rytoj ryte.

– Jūs pats kurią pusę palaikote – Ukrainos prezidento ar Maidano kovotojų?

– Apie tai galima būtų kalbėti, jei gyvenčiau Ukrainoje ilgiau ir žinočiau vietos žmonių bėdas, nuoskaudas, politinę situaciją. Dabar atvažiavau į Kijevą – ir tos kovos Maidane prasidėjo. Aš nenorėčiau kištis į svetimos šalies vidaus reikalus.

Viena žinau, kad šioje kovoje labiausiai kenčia paprasti žmonės – ir man jų labai gaila. Juk jie yra pirmose eilėse, kovojantys už savo idealus. Dar labiau bijau, kad čia nekiltų karas.

– Tačiau esate Kijeve – nujaučiate vietinių žmonių nuotaikas, besikeičiančią situaciją.

– Visi kalba Kijeve apie Maidaną. Kijevas tikrai gyvena tais įvykiais. Žmonės įvairiai išreiškia savo nuomonę. Galima visus aplinkinius padalinti į dvi grupes: paprasti žmonės yra už Maidano kovotojus, kiek „aukščiau“ esantys – kaip sakoma, prie valdžios – pasisako už valstybės interesų gynimą.

Kaip man leido suprasti, daug kas čia vyksta todėl, kad vieni kitų nenorėjo išklausyti. Visos pusės dabar turi savo tiesas.

– Ar Kijeve padėtis labai bloga? Ar galima sakyti, kad tai karo padėtis?

– Iš tikrųjų nėra taip žiauru, kaip jums visiems tenka skaityti ar matyti įvykius iš Kijevo televizorių ekranuose. Supraskite, viskas Kijeve ramu – žmonės važiuoja į darbus, gatvėse automobilių spūstys. Gyvenimas teka savo vaga, o įvykiai Maidane – savo vaga. Reikia atskirti šiuos du dalykus – už Maidano nėra to, kas vyksta pačioje Kijevo širdyje. Tas dalykas neplinta.

– Bet Maidane šaudo, sprogsta garsinės granatos, vyksta gatvės mūšiai.

– Aš gyvenu vos pusantro kilometro nuo Maidano. Tikrai negirdžiu jokių sprogimų. Ir kovų atgarsių nėra. Nenoriu nieko blogo sakyti, nes nėra ką sakyti. Kam gąsdinti nebūtais dalykais?

– Klausimas iš kitos operos. Jau neoficialiai dėliojamas Lietuvos krepšinio rinktinės kandidatų sąrašas grumtis šių metų pasaulio krepšinio čempionate Ispanijoje. Šnekama, kad apie galimą pasitraukimą iš ekipos turėtų pranešti Linas Kleiza. Ar jūs padėsite rinktinei šių metų pasaulio čempionate?

– Oi, tikrai nežinau. Aš neskirstau Europos ir pasaulio čempionatų – į vieną noriu važiuoti, o į kitą – ne. Mano širdis visada nori vykti rinktinę. Bet jau yra kur kas jaunesnių žaidėjų už mane. Be to, reikia žiūrėti, ar rinktinės treneris mane kvies. Kol kas man svarbiausia yra be traumų baigti sezoną – būti sveikam.

VIDEO: Himnas Kijeve ant barikadų
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek