Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 21:25

Kito sezono „Žalgiris“: lyderiai bus skautų „pramiegoti“ amerikiečiai, pagalbininkai – lietuviai

„Žalgiris“ – „Brose Baskets“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Žalgirio" sirgaliai

Po Kauno „Žalgirio“ klubo direktoriaus Pauliaus Motiejūno spaudos konferencijos apie ekipos ateities planus, krepšinio „eksperts Deivis“ pasidalijo savo mintimis apie „Žalgirio“ komandos komplektaciją ateinančiam sezonui.

Šiandien Kauno „Žalgirio“ ekipos generalinis direktorius Paulius Motiejūnas surengė viešą spaudos konferenciją.

Po jos paaiškėjo kontūrai komandos, kuri kitą sezoną gins LKL čempionų žiedus. O tie kontūrai bent jau manęs nė trupučio nenustebino, nes esant tokiai situacijai, būtent toks kelias yra labiausiai saugus.

Apie kokį kelią aš kalbu? Komanda kitą sezoną galės disponuoti 10 milijonų litų suma (5 milijonai skirti skoloms padengti) – maždaug 3 milijonais eurų. Tai bus tikriausiai kukliausias biudžetas visoje Eurolygoje. O ką daro Eurolygos „skurdžiai“? Atsakymas paprastas – remiasi jaunimu, o skyles kamšo kviesdamiesi niekam iki tol negirdėtus amerikiečius.

Būtent apie tokį komandos modelį ir kalbėjo P.Motiejūnas. Jis konferencijoje minėjo, kad LKL čempionų gretose bus 3 arba 4 legionieriai. Turbūt niekas neabejoja, kad visi jie bus iš JAV.

Renkantis legionierius su kukliu biudžetu yra tik dvi išeitys – imti žaidėjus ką tik baigusius NCAA universitetus, bet nesudominusius NBA komandas, arba pirkti amerikiečius, jau žaidžiančius Senajame žemyne, tačiau negirdėtus. Tarkim Turkijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ukrainos lygų vidutinėse komandose žibėjusius JAV piliečius.

Abu būdai yra be galo rizikingi. Tiesiai iš NCAA atvykę krepšininkai LABAI dažnai pirmą sezoną nieko doro nedemonstruoja. Žinoma, yra ir išimčių, tačiau rizika didžiulė. O „Žalgiris“, kaip minėjo P.Motiejūnas, kitam sezonui ims tik tokius legionierius, kurie tvirtai žais startiniame penkete. Ar NBA komandoms netikę žaidėjai tikrai gali žaisti startiniame penkete Eurolygoje? Gali, bet reikia nerealios sėkmės. Reikia atrasti talentus, kuriuos „pramiegojo“ net gausus NBA skautų būrys.

Antrasis kelias, galbūt, nėra toks rizikingas, tačiau taip pat kelia labai didelių klaustukų. Daugybė pavyzdžių, kai vidutinėse komandose siaučiantys afroamerikiečiai visiškai pasimeta patekę  į aukštesnį lygį. Pliusas „Žalgiriui“ –  atvykę legionieriai iš karto žinotų, kad iš jų tikimasi daug taškų, jiems praktiškai rezervuota daug minučių. Tokiomis sąlygomis jiems gali būti lengviau atsiskleisti.

Bet vėl – tai yra loterija. Atlikti normalaus „skautingo“ su prastose komandose žaidžiančiais krepšininkais beveik neįmanoma. Tuomet būna įvairių nesusipratimų – paaiškėja, kad amerikietis visiškai nemoka gintis, arba pats pasimeta prieš kietesnę gynybą, turi gana skurdų puolimo arsenalą. Manau sutiksite, jog tai, kas veikia žemesniu lygiu, nebūtinai suveiks aukštesniame.

Apibendrinant, nemanau, kad įmanoma per vieną sezoną atrasti iš karto 3-4 deimantus. Galbūt su keliais legionieriais pasiseks, tačiau reikia ruoštis ir tokiam scenarijui, kad gali būti labai didelių nusivylimų.

Beje, aš manau, kad vienas legionierius jau yra aiškus – Donnie McGratas. Panašu, kad pinigai jam nėra pats svarbiausias dalykas, žaidėjas trokšta žaisti Eurolygoje. Sunku pasakyti, ką rinksis „Žalgirio“ vadovai – pasiliks jau pažystamą D.McGratą, ar ieškos kitokio stiliaus, agresyvesnio atakų organizatoriaus.

Pamėginsiu pabraižyti kito sezono komandos kontūrus pagal pozicijas.

Įžaidėjai: Viena iš svarbiausių krepšinio pozicijų ir esu šimtu procentu įsitikinęs, jog kitą sezoną čia matysime užsienietį. Galbūt D.McGratą, gal ką nors kita. Netgi LKL lygoje yra į ką pasidairyti – štai Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ atakų organizatorius TreVonas Hughesas tikrai gali pažaisti aukštesniame lygyje. Na, bet su juo yra viena problemytė – jis atakuojantis, o ne kuriantis įžaidėjas. Komandoje tikriausiai liksiantis Adas Juškevičius – taip pat nekuriantis. „Žalgirį“ veikiausiai papildys ir Vytenis Čižauskas – tačiau vargu ar dažnai pamatysime jį aikštelėje.

Atakuojantys gynėjai: Beveik garantuotą vietą čia turi Vytenis Lipkevičius, o toliau niekas neaišku. Mano  nuomone, bus imamas legionierius, galintis žaisti SG/SF pozicijose – tai būtų protingiausias žingsnis. Neabejotinai bus kažkas iš jaunimo – Ulanovas, Butkevičius, Dimša? Galbūt „Žalgiris“ atsigręš  į praeitį ir susigrąžins Artūrą Milaknį arba Tomą Delininkaitį.

Lengvieji kraštai: Tikriausiai čia matysime legionierių. Turbūt bus susigrąžintas Siimą Sanderį Vene, bet jo legionieriumi nevadinkime. Nustebsiu, jei LKL čempionai nekalbins prisijungti Deivido Gailiaus – paprasčiausiai rinkoje daugiau nėra šios pozicijos lietuvio, kuris būtų gana aukšto lygio, bet ne su išpūstu atlyginimu.

Sunkieji kraštai: Sunku pasakyti, ar šioje pozicijoje liks kas nors iš dabartinių žaidėjų. Paulius Jankūnas – vargiai. Tadas Klimavičius – realesnis variantas. Turbūt ir čia spraga bus kamšoma legionieriumi. Turbūt bus ir kuris nors jaunasis „žalgirietis“. Jei reiktų statyti kuris – rinkčiausi Artūrą Gudaitį. Galbūt į komandą grįš ir Mario Delašas – tai tikrai nebūtų blogiausias variantas.

Vidurio puolėjai:  Veikiausiai neliks Roberto Javtoko nei brolių Lavrinovičių. Taigi, pagrindinio „centro“ vietą užims legionierius – net neabejoju, kad šioje pozicijoje bus ieškoma pastiprinimo iš užjūrio. Legionieriui šiek tiek poilsio suteiks kuris nors jaunas lietuvis – gal Mindaugas Kupšas, gal Tomas Urbonas. Neatmeskime varianto, jog išbandyti save Eurolygoje nuspręs Antanas Kavaliauskas.

Taigi P.Motiejūno vizija aiški – keturi legionieriai, tempiantys komandą į priekį ir jiems bandantys padėti lietuviai. Viskas skamba lyg ir gražiai, tačiau iškelti tikslai krepšininkams suteiks papildomo spaudimo.

P.Motiejūno teigimu – minimalus komandos tikslas bus patekti į Eurolygos “Top-16″ etapą. Lyg ir gražu, kai žadamas toks pasiekimas, fanai laimingi, tačiau ar tai realu? Norint pasiekti antrą etapą reikia tiesiog nerealiai, fantastiškai pataikyti su legionieriais, o tai daugiau svajonės, nei realybė.

Mūsų jaunieji lietuviai dar nepasirengę žaisti tokiame lygyje. Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius – jau turi nemažai Eurolygos patirties ir kitą sezoną gaus didesnį vaidmenį. Norint patekti į „Top-16“, reikia, jog abu krepšininkai žaistų geriausią krepšinį savo karjeroje. Man tiek A.Juškevičiaus, tiek V.Lipkevičiaus galimybės atsiskleisti kelia nemažai klaustukų.

Taigi šioje vietoje su ponu P.Motiejūnu nesutikčiau – tikslai turi būti paprastesni. Kovoti su kiekvienu varžovu ir apšaudyti jaunimą – nesvarbu kiek pergalių bus Eurolygoje. „Partizan“ komanda ne vienus metus vilkosi Eurolygos dugne, bet kantriai suteikdavo minučių jaunimui ir kiekvieną sezoną turėdavo po naują žvaigždę. „Žalgiriui“ teks eiti panašiu keliu.

Nekalkime „Žalgirio“ prie kryžiaus, jei kitą sezoną komanda nieko nepasieks. Kaip sakė P.Motiejūnas – tai trejų metų projektas. Būtent trečiais metais turėtumėme matyti apčiuopiamus rezultatus ir visai nesvarbu, kaip seksis pirmaisiais.

Įdomu, kas kitą sezoną treniruos „Žalgirį“. Skelbiama, jog vedamos derybos su Ilias Zourosu. Tai būtų įdomus variantas. Dirbdamas Kaune anksčiau graikas  atrodė tikrai neblogai. Tačiau tik dabar galėtumėme pamatyti tikrąjį jo veidą.

Taip, dabar situacija būtų visai kitokia. Jis pats turėtų priimti sprendimus, pats nuspręsti, kas ir kiek turi žaisti. Taip pamatytumėme, koks strategas jis iš tiesų yra. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, I.Zourosas yra geriausias variantas, nes bent jau lietuvių, kurie galėtų tinkamai treniruoti „Žalgirį“ – nėra.

Bus įdomu stebėti, kaip vyks „Žalgirio“ komplektacija. Dar įdomesnis laukia artėjantis sezonas – galbūt iššaus kažkas iš jaunų lietuvių? Gal kažkas atsiskleis iš naujo? Gal rasime legionierių-deimantą? Biudžeto sumažėjimas ateinantį sezoną padaro netgi įdomesnį.

Crazysport.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

17:23
27:32
22:52

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek