2010 03 25

Kleiza pakartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą Eurolygoje

Dar vienas įspūdingas rungtynes Eurolygos ketvirtfinalio serijoje sužaidė geriausias Lietuvos krepšininkas Linas Kleiza, o jo atstovaujama Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) ekipa namuose po permainingos kovos 90:73 (25:14, 21:24, 16:20, 28:15) antrą kartą iš eilės įrodė savo pranašumą prieš Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės „Prokom“ (Lenkija) klubą.
L.Kleiza ir „Olympiacos“ nesunkiai įveikė svečius iš Rusijos
L.Kleiza nugalėtojams pelnė 26 taškus ir atkovojo 9 atšokusius kamuolius. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga

Galingai susitikimą pradėję Graikijos čempionai grėsmingai didino pranašumą – antro kėlinio viduryje jis pasiekė jau 17 taškų ribą (42:25).

Atrodė, kad „Olympiacos“ visais įmanomais būdais stengsis nepakartoti pirmųjų rungtynių scenarijaus, kai nugalėtojas paaiškėjo paskutinėmis mačo minutėmis, tačiau T.Pačėso treniruojami Lenkijos čempionai dar nebuvo linkę kelti baltos vėliavos.

„Prokom“ laimėjo 7 minučių atkarpą rezultatu 5:22 ir sugebėjo atkurti pusiausvyrą (49:49).

Išgirdęs pavojaus varpus iniciatyvos vėl ėmėsi rezultatyviausias Eurolygos krepšininkas lietuvis L.Kleiza. Puolėjas pelnė 11 iš 24 savo ekipos taškų ir sukrovė „Olympiacos“ saugų dviženklį pranašumą, kurį graikai išsaugojo iki mačo pabaigos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose vėl žaidė L.Kleiza. Puolėjas per 34 minutes pelnė 26 taškus (7/11 dvitšk., 2/5 tritšk., 6/6 baud.) ir pakartojo asmeninį rezultatyvumo Eurolygoje rekordą, kurį buvo pasiekęs pirmosiose serijos su „Prokom“ rungtynėse. Lietuvis taip pat atkovojo 9 kamuolius, 2 perėmė, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo. Iš viso L.Kleiza surinko 35 naudingumo balus.

Neblogai jam talkino 20 taškų įmetęs Theodoros Papaloukas. 14-a pridėjo Milošas Teodosičius (12 rez. perd.), 11 – Joshas Childressas.

Pralaimėjusiųjų ekipoje išsiskyrė Qyntelis Woodsas (20 tšk., 14 atk. kam.) ir Danielis Ewingas (19 tšk.). 10 taškų į „Olympiacos“ krepšį įmetė buvęs žalgirietis Ratko Varda.

Iškovoję antrąją pergalę iš eilės „Olympiacos“ krepšininkai serijoje iki trijų laimėjimų išsiveržė į priekį rezultatu 2:0. Trečias poros mačas kitą savaitę, kovo 30 d., vyks Gdynėje.