Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl Kauno savivaldybė globoja tik vieną krepšinio mokyklą – Arvydo Sabonio?

Andrius Kupčinskas ir Arvydas Sabonis
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Andrius Kupčinskas ir Arvydas Sabonis
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Kauno miesto savivaldybės taryba pasiūlė 2012–2014 m. skirti po 1 mln. litų A. Sabonio mokyklai, o kitas privačias miesto krepšinio mokyklas pamiršo?

Ar išties pervesti pinigus, nuspręs būsima taryba

Andrius Kupčinskas, Kauno miesto meras:

„Kauno miesto savivaldybės taryba kol kas jokių lėšų Arvydo Sabonio krepšinio mokyklai neskyrė.
Į mane, Kauno miesto savivaldybės administracijos vadovę Editą Gudišauskienę ir Kūno kultūros ir sporto skyrių kreipėsi viešoji įstaiga „Krepšinio perspektyvos“. Ji pašė skirti 5 mln. litų Kauno „Žalgirio“ komandai, o po 1 mln. litų – krepšinio klubui „Kaunas“ ir viešajai įstaigai Sabonio krepšinio centrui.
 

Ši krepšinio piramidė duoda akivaizdžių vaisių – 2010 m. pasaulio krepšinio čempionate bronzą iškovojusios Lietuvos vyrų rinktinės sudėtyje buvo net penki Kauno „Žalgirio“ komandos krepšininkai. Dauguma šios piramidės auklėtinių dalyvavo ir Europos jaunių, ir jaunučių čempionatuose, buvo pasiektos prizinės vietos. Taip auginame jaunąją Lietuvos krepšinio kartą, kuri, drįsčiau sakyti, yra geriausias mūsų šalies atspindys pasaulyje.

Be to, savivaldybės tarybos priimtas sprendimas yra tik rekomendacija kitos kadencijos tarybai skirti lėšas A. Sabonio krepšinio mokyklai, „Žalgirio“ ir „Kauno“ klubams iš 2012–2014 m. miesto biudžeto.
Priimta rekomendacija yra tarybos pozicijos parodymas, pritarimas A. Sabonio krepšinio mokyklos veiklai.

Kalbėjausi šiuo klausimu su Lietuvos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu. Artimiausiu laiku susitiksime su Kaune veikiančių krepšinio mokyklų atstovais, kalbėsime šia tema. Noriu išklausyti kitų mokyklų nuomonę. Dabar kyla nemažai klausimų, pavyzdžiui, kodėl A. Sabonio krepšinio mokykloje vaikams sportuoti kainuoja brangiau nei kitose Kauno krepšinio mokyklose. Jei šiuo klausimu kyla diskusijų, būtinai išklausysiu visų nuomones.“

 Milijoną reikėtų padalyti visoms miesto krepšinio mokykloms

Rimas Navickas, „Perkūno“ krepšinio mokyklos direktorius:

„Tvarka buvo nustatyta – finansai mokykloms skiriami per miesto Sporto skyrių. Bet iš jo niekada nieko negavome. Niekas nežinojo, kad galima kreiptis tiesiogiai į tarybą. Tad bandėme eiti nurodytu keliu.
Turime gavę ranka pasirašytą mero sveikinimą su sezono pradžia. Bet kai buvo dalijami pinigai, jis kažkodėl pamiršo kitas Kauno mokyklas.

Štai Kauno krepšinio mėgėjų lyga apima visas moksleivių krepšinio varžybas mieste. Jose dalyvauja apie 100 komandų. A. Sabonio mokyklos ekipų tarp jų – apie 25. Kitos atstovauja kitoms mokykloms. Tad prieš skiriant paramą galėtų pasižiūrėti, kokia yra proporcija.

Mes per visą gyvavimo dešimtmetį nesame gavę nė cento iš Kauno savivaldybės. Patys ieškome rėmėjų, prisideda auklėtinių tėvai. Už šiuos pinigus nuomojame bazes, perkame inventorių. Gyvuojame jau dešimt metų ir sugebėjome pasiekti net 400 vaikų ribą. Šie skaičiai puikiai pasako, kad esame gyvi.

Kaip galima Kaune nepastebėti dar trijų mokyklų, kurios, kartu sudėjus, turi daugiau nei tūkstantį vaikų? Dar yra ketvirta mokyklėlė „Snaiperis“. Jie turi iki šimto auklėtinių.

 Aš ir kitų privačių Kauno krepšinio mokyklų direktoriai ne prieš, o už, kad didžiausią dalį savivaldybės skiriamos paramos gautų Sabonio krepšinio centras, tačiau atiduoti vienai krepšinio mokyklai milijoną, o kitoms nepasiūlyti nė lito – nelogiška ir skaudu.

Pas mus treniruotes lanko tokie patys kauniečių vaikai, tik gal iš ne tokių turtingų šeimų. Nejaugi Kauno valdžiai jie visai neįdomūs?

Šiandien Kaune yra sveika konkurencija, dėl kurios miesto moksleivių krepšinis yra labai aukštai Lietuvos moksleivių krepšinio pirmenybėse ir valdžia dirbtinai neturėtų tos konkurencijos iškreipti. Manau, kad, pinigus padalijus visiems, Kauno krepšinis laimėtų daug daugiau nei dabar.“

FAKTAI

Kaune veikia keturios didelės privačios krepšinio mokyklos: Sabonio krepšinio centras, „ABC“, „Perkūnas“ ir „Tornado“. *** A. Sabonio mokykloje yra apie 500 auklėtinių, o kitose trijose kartu sudėjus – apie 1 200. *** A. Sabonio mokyklos auklėtiniai per mėnesį moka nuo 70 iki 150 litų, „Tornado“ – nuo 50 iki 70 litų, „Perkūno“ – nuo 40 iki 90 litų, „ABC“ – nuo 50 iki 120 litų. 

sportas.info
Komentarai
Temos Vaikas, Mokykla
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek