Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 25d. 15:41

Kova dėl nemokamų Eurolygos transliacijų pralaimėta?

„Power Electronics“ – „Žalgiris“ rungtynių akimirka
„Scanpix“ nuotr. / „Power Electronics“ – „Žalgiris“ rungtynių akimirka

Sudarytas preliminarus Visuomenei reikšmingų įvykių sąrašas – be Eurolygos transliacijų. Ar nuskriausti krepšinio gerbėjai ir ar kova dėl nemokamų Eurolygos transliacijų pralaimėta?

Eurolyga – komercinis renginys

Karolis Dapkevičius, „Viasat“ sporto turinio vadovas Baltijos šalyse:

„Visuomenei svarbių įvykių sąrašą sudaro Vyriausybė, o tvirtina Europos Komisija. Tame sąraše išvardijami visuomenei svarbūs sporto ir kiti reikšmingi įvykiai, kuriuos turi matyti daugelis žiūrovų. Yra tam tikri kriterijai, kad įvykiai būtų įtraukti į tą sąrašą. Eurolyga – komercinis renginys, kuriame žaidžia klubai, o ne nacionalinė rinktinė, todėl manome, kad nėra tikslinga šio įvykio įtraukti, nes jis neatitinka kriterijų, pagal kuriuos sudaromas sąrašas.

Klubų turnyrai daugelyje šalių nėra įtraukti į Visuomenei svarbių įvykių sąrašus. Visi supranta, kad tie renginiai yra komerciniai, o čempionatai, kuriuose žaidžia nacionalinės rinktinės, – visai kas kita. Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidimą žiūrovai gali matyti. Anksčiau ir į Visuomenės informavimo įstatymą buvo įtraukti Europos, pasaulio čempionatai, olimpinės žaidynės, kur žaisdavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Į Visuomenei svarbių įvykių sąrašą rinktinės pasirodymai taip pat įtraukti.
 

Noriu pasakyti, kad Eurolyga – komercinis turnyras, sukurtas pagal tam tikras taisykles, klubai žaidžia ne tik pagal tai, koks šalies reitingas ar sporto kokie laimėjimai, bet gauna kvietimą iš turnyro organizatorių. Tokių turnyrų yra ne vienas ir ne tik Eurolyga, bet ir VTB Vieningoji lyga, Baltijos krepšinio lyga, kur žaidžiama lygiai tokiu pačiu pagrindu. Tikrai nemanome, kad Eurolyga kaip komercinis turnyras turi būti įtrauktas į Visuomenei svarbių įvykių sąrašą.

Negaliu vertinti Seimo narių pastangų įtraukti šį renginį. Jie turi savo nuomonę, Lietuvoje savo nuomonę reikšti gali bet kas ir to vertinti aš nesiimu.“

Nesiruošia nuleisti rankų

Žilvinas Šilgalis, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas:

„Argumentų, kodėl reikia įtraukti Eurolygą į Visuomenei svarbių įvykių sąrašą, labai daug: tai tradicijos, susidomėjimas, pergalės. Kitose šalyse, atsižvelgiant į tai, įtrauktos kitos rungtys, tereikia noro ir imtis atstovauti krepšinio mėgėjų, o ne privataus kanalo interesams. Manau, kad šiuo metu labai aiškiai atstovaujama kanalo interesams ir bandoma visus sirgalius prikabinti prie pasenusių technologijų, tai yra lėkščių sistemos.

Tai, kad Eurolyga yra komercinis renginys – pats silpniausias oponentų argumentas. Viskas, kas vyksta pasaulio sporte, komercializuota. Transliuotojai juk gali užsidirbti iš reklamos, nes tai geriausias reklamos laikas, o transliacijos niekada nebuvo nuostolingos. Svarbu atsakyti į klausimą, ar tos varžybos Lietuvai svarbios. Žmogus kaime, neturintis galimybės prisikabinti prie lėkščių sistemos, patiria didžiulę žalą ir Lietuvos krepšiniui taip daroma meškos paslauga, nes kai krepšinis sunkiai prieinamas, natūralu, kad jo populiarumas nuo to kenčia.

Čia ne mano nepagrįstas noras, patys krepšinio gerbėjai surinko tūkstančius parašų, kad transliacijos būtų grąžintos į nemokamus kanalus. Iniciatyvos autorius buvau ne aš, o krepšinio sirgaliai. Diskusijos vyksta jau seniai, greitai tam klausimui bus dveji metai. Suprasčiau, jei pritrūktų argumentų įrodinėjant Europos Komisijai, kad tai svarbus įvykis, bet ir pati Vyriausybė nepadaro namų darbų – ji net nebando įvykio šio turnyro į sąrašą.

Visuomenės interesas krepšinio šalyje – matyti aukšto lygio krepšinį. Nesiruošiu nuleisti rankų, nes Eurolyga turi būti prieinama krepšinio mėgėjams. Ir taškas.“

FAKTAI. 2010 m. rugsėjo 30 d. Seime buvo pritarta Ž.Šilgalio pateiktai Visuomenės informavimo įstatymo pataisai, pagal kurią Lietuvos televizijų programų transliuotojai, įsigiję išimtines teises transliuoti įvairių sporto varžybų transliacijas, privalės tai daryti tiesiogiai nemokamais televizijos kanalais.

Didžiausia skaitmeninės palydovinės televizijos operatorė Baltijos regione „Viasat“ priklauso Švedijos bendrovei „Modern Times Group“.

Eurolygos transliacijos per nemokamus kanalus Lietuvoje buvo rodomos iki 2009 metų.

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek