2011 07 20 /17:03

Viltis išlikti dar gyva: Lietuvos 20-mečiai krepšininkai sutriuškino Austriją

Lietuvos ir Austrijos vadovams kovojant politikos aikštelėje, trečiadienį šių valstybių mūšis įvyko ir krepšinio arenoje. Kovoje dėl 13-16 vietų Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate lietuviai 91:68 (24:25, 16:19, 24:15, 27:9) sutriuškino Austrijos bendraamžius.
Mariaus Linarto treniruojami 20-mečiai tęsia kovą dėl išlikimo aukščiausiame divizione.
Mariaus Linarto treniruojami 20-mečiai išlikimo kovose pelnė pirmąją pergalę. / A.Pliadžio ir FIBA Europe nuotr.

Mariaus Linarto auklėtiniams ši pergalė tapo pirmąja kovoje dėl išlikimo aukščiausiame divizione.

Kroatams trečiadienį rezultatu 79:80 pralaimėjus trečią pergalę iš eilės iškovojusiems serbams, lietuviai su austrais ir tais pačiais kroatais dabar dalinasi 2-4 vietas autsaiderių grupėje (dėl 13-16 vietų).

Priminsime, jog paskutinės dvi čempionato komandos iškris į žemesnį divizioną. Jeigu tarp šių rinktinių bus Lietuva, tai šią vasarą pasaulio čempionais tapę šalies 19-mečiai, su Jonu Valančiūnu priešakyje, kitąmet bus priversti žaisti tik B divizione.

Iš viso autsaiderių grupėje rinktinės tarpusavyje sužais po du mačus. Ketvirtadienį komandoms bus laisva diena, o nuo penktadienio lietuviai tęs išlikimo kovas – su serbais (penktadienį), su kroatais (šeštadienį) ir austrais (sekmadienį).

Iniciatyvą perėmė po pertraukos

Dvikovą sėkmingiau pradėjo austrai (6:14). Nors lietuviai juos ir pavijo (24:25), varžovai ir toliau dažniau būdavo priekyje (31:36, 40:44).

Vaizdas aikštelėje pasikeitė po didžiosios pertraukos. Suaktyvinę gynybą lietuviai nebesuteikė austrams lengvų galimybių rinkti taškus ir atitrūko (61:55). Išsiveržę į priekį mūsiškiai tarsi atsikratė psichologinės naštos ir varžovus ėmė tiesiog triuškinti. Vien per ketvirtąjį kėlinį praraja tarp komandų staiga padidėjo iki 23 taškų (91:68).

Verta pažymėti, jog po didžiosios pertraukos M.Linarto auklėtiniai varžovams leido įmesti vos 24 taškus. Tuo tarpu patys surinko net 51-ą.

Lietuviai dominavo beveik visose statistikos grafose: tritaškiai (47,6 proc. – 10/21 prieš 21,7 proc. – 5/23), atkovoti kamuoliai (48 prieš 36), rezultatyvūs perdavimai (18 prieš 13), perimti kamuoliai (9 prieš 4), pražangos (20 prieš 29).

Lietuva: Saulius Kulvietis 22 (13 atk. kam.), Paulius Dambrauskas 19, Arnas Butkevičius 16, Augustas Pečiukevičius 9, Giedrius Staniulis 8.

Austrija: T.Klepeiszas 17 (7 rez. perd.), A.Mareschas 13, J.Radosas ir R.Vieideris – po 8.