2009 07 10

Krepšininkai į universiados pusfinalį neprasibrovė

Lietuvos studentų rinktinei universiados čempionės titulo apginti nepavyks. Roberto Kuncaičio auklėtiniai Belgrade ketvirtadienį turnyro ketvirtfinalyje 73:82 (22:18, 22:10, 13:22, 16:22) nusileido Rusijos studentų rinktinei.
Europos čempionato biudžetas siekia 1 mln. litų
Lietuviai universiados čempionų titulo neapgins. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Belgradas

Pralaimėję lietuviai kovos dėl 5–8 vietų. Lietuvių varžovė bus Bulgarijos ekipa, ketvirtfinalio mačą 66:96 (9:24, 15:22, 24:22, 18:28) pralaimėjusi JAV studentams.

Ketvirtadienį dvikovoje su rusais baigiantis antrajam kėliniui lietuviai, surengę kelias rezultatyvias atakas iš eilės, buvo susikrovę saugų 6 taškų pranašumą (44:38). Vis dėlto po ilgosios pertraukos iniciatyva jau priklausė rusams, kurie trečiajame kėlinyje surengė nedidelį spurtą 6:0 ir įgijo 3 taškų pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje kova ir toliau buvo lygi, tačiau lietuviams susigrąžinti pranašumo nepavyko. R.Kuncaičio auklėtiniams kelis kartus buvo pavykę priartėti iki 4 taškų, tačiau rungtynių pabaigoje Rusijos rinktinė pabėgo į priekį nebepavejamai.

Lietuvos rinktinei 12 taškų pelnė Paulius Morkeliūnas, 11 – Arnas Labuckas, po 9 – Martynas Mažeika ir Martynas Pocius. Rusijos ekipoje išsiskyrė Aleksejus Kotiševskis – 21 taškas.