TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšininkus diržu auklėjusiam treneriui gresia teismas (video)

Krepšinio kamuolys
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Krepšinis
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys Murrah vidurinės mokyklos (Džeksonas, Misisipės valstija, JAV) berniukų krepšinio komandos nariai iškėlė bylą treneriui Marlonui Dorsey, kaltindami jį fiziniu ir žodiniu užgauliojimu.

Moksleiviai tvirtina, kad už neteisingai atliktus trenerio nurodymus buvo plakami diržu. Berniukų kaltinimus įrodo mobiliuoju telefonu nufilmuotas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip treneris vienam žaidėjui diržu suduoda tris kartus, rašo espn.com.

Kad auklėjo savo žaidėjus fizinėmis bausmėmis, neneigia ir pats M.Dorsey, tačiau jis šį veiksmą įvardijo kaip „pliaukštelėjimą“.

„Smūgiai buvo labai stiprūs, – su treneriu nesutiko vieno iš nuskriaustų berniukų tėvas. – Pats mačiau, kaip mušė mano sūnų. Tai nebuvo tik pliaukštelėjimas, tai buvo plakimas. Tai visiškai skirtingi dalykai.“
 

„Mane labiausiai skaudina tai, kad jis taip įbaugino mano sūnų, jog šis apie bausmes nepasipasakojo nei man, nei tėvui. Aš pasitikėjau šiuo vyru ir štai, ką jis padarė“, – pyko kito moksleivio mama.

Atsidūręs dėmesio centre M.Dorsey parašė laišką auklėtinių tėvams, kuriame aiškino, kad bausmės moksleiviams buvo skiriamos už daugybę nusižengimų: nepagarbą mokytojams, mobiliųjų telefonų vagystes, treniruočių nelankymą be priežasties, vėlavimą į pamokas ir nesilaikymą aprangos kodo.

„Aš prisiėmiau apsaugoti šiuos jaunus žmones nuo asmenybės žlugdymo. Visuomenė užmerkė akis ir nekreipia dėmesio į tai, su kokiomis problemomis jie susiduria kiekvieną dieną. Aš labai apgailestauju dėl savo veiksmų, kuriais bandžiau padėti mokiniams“, – rašė M.Dorsey.

Dalis tėvų užstojo tokį trenerio auklėjimo būdą. „Jis privertė mokinius mokytis, daryti namų darbus ir vaikščioti į mokyklą. Jo darbas buvo tik teigiamas, išskyrus vieną blogą incidentą. Jis padarė didžiulę klaidą, tačiau jis tėra žmogus“, – M.Dorsey gynė vienas iš tėvų.

Verta paminėti, fizinės bausmės Džeksono miesto mokyklose buvo uždraustos 1991 metais, tačiau kai kuriose Misisipės valstijos vietose jos leidžiamos iki šiol.

Treneriui M.Dorsey iškeltoje byloje reikalaujama neįvardytos kompensacijos ir baudžiamosios atsakomybės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Diržas Teismas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek