Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 2d. 07:18

Krepšinio burtai skirstė ir pajamas

Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lietuvių aistruolių čempionate bus gausiausia, tačiau prognozuojama, kad aktyviai jame dalyvaus latviai, slovėnai, rusai.

Ištraukus Europos vyrų krepšinio čempionato (EČ) grupių varžybų burtus, paaiškėjo ne tik kokios rinktinės susikaus pirmajame turnyro etape, bet ir kokie jas lydintys turistų srautai teks varžybas rengiantiems miestams.

Pasak EČ organizacinio komiteto direktoriaus Mindaugo Špoko, iš viso čempionato metu tikimasi sulaukti apie 30 tūkst. svečių iš užsienio: krepšininkų ir jų palydos, teisėjų, kito personalo, žurnalistų ir, žinoma, aistruolių. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno teigimu, skaičiuojama, kad užsienio turistai Lietuvoje už prekes ir paslaugas viešbučiuose, restoranuose, baruose, parduotuvėse sumokės mažiausiai 100 mln. Lt. Anot jo, uždirbs ne tik Vilniaus ir Kauno, kur vyks lemiami pirmenybių etapai, bet ir Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, kuriuose vyks grupės varžybos, verslininkai.

Miesto verslininkų pajamos tiesiogiai priklausys nuo to, kiek ir kokių aistruolių pas juos atvyks. Tikslesnius skaičius tikimasi sužinoti po 2 savaičių, kai savo pageidavimus dėl bilietų kvotų pareikš turnyre dalyvaujančių šalių krepšinio federacijos.

Lietuvoje krepšinis populiariausias ir kažkodėl daugeliui atrodo, kad visur taip yra. Deja, taip yra tikrai ne visur, – pabrėžė Sėkla.Lietuvos rinktinės sirgalių lyderis Tomas Balaišis-Sėkla prognozavo, kad A grupėje Panevėžyje, kur žais mūsų šalies rinktinė, ir B grupėje Šiauliuose, kur varžysis kaimynų latvių komanda, bus sausakimšos. „Jeigu C ir D grupių varžybose salės bus apypilnės, bus labai gerai“, – įsitikinęs jis. Ten arenų tribūnų vaizdas priklausys nuo to, kaip gausiai į rungtynes eis lietuviai ir kaip seksis rinkodaros kampanija. „Lietuvoje krepšinis populiariausias ir kažkodėl daugeliui atrodo, kad visur taip yra. Deja, taip yra tikrai ne visur“, – pabrėžė Sėkla.

LKF mano, kad lietuviai išpirks 60–70 proc. visų bilietų. Pardavus bilietus tikimasi iš viso surinkti 10 mln. Lt. Vakar paskelbta, kad, kitaip nei ankstesniuose čempionatuose, bilietus į šeimininkų lietuvių rungtynes teks pirkti atskirai. Jie kainuos 89–209 Lt. Bilietai į kitas dvejas A grupės rungtynes dieną kainuos 69–169 Lt. Kitose grupėse dienos bilietai kainuos 89–209 Lt. Vėlesniuose etapuose bilietai brangs, savo akimis pamatyti finalą kainuos 189–349 Lt.

A grupė (Panevėžys): svečių skaičių ribos kvotos

T.Balaišio-Sėklos nuomone, ispanų „superinvazijos Panevėžyje neverta tikėtis“. Dabartinių Europos čempionų gerbėjų į Aukštaitijos sostinę atvyks, tačiau gausesnės jų pajėgos paprastai suvažiuoja antroje čempionato pusėje, artėjant kovoms dėl medalių. Be to, užsienio aistruolių bilietų kvotas ribos ir tai, kad šioje grupėje žais šeimininkai lietuviai, kurių gerbėjai šluos bilietus. Kvota apribos ir turkų skaičių Panevėžyje, nors Turkijos rinktinę paprastai lydi gausus aistruolių būrys.

Lenkijoje krepšinis populiarėja, bet tai nėra ta sporto šaka, kuri masiškai viliotų gerbėjus į čempionatą. „Britų praktiškai nebus, nes tai visai ne krepšinio šalis. Kažin ar jų gerbėjai užpildys gautą kvotą, nebent atvažiuos tėtės, mamos ir dėdės“, – palygino lietuvių aistruolių simbolis. 

A ir C grupėse taip pat žais Suomijos, Vengrijos arba Portugalijos rinktinės. Šios komandos dar varžysis dėl dviejų kelialapių į EČ. Tačiau didžiulio jų gerbėjų srauto nesitikima.

Panevėžio apskrities turizmo informacijos centro (TIC) direktorė Daiva Tankūnaitė džiaugėsi ne tik tuo, kad čia žais Lietuvos rinktinė, bet ir kitomis komandomis, kurias lėmė burtai: „Svarbiausia, kad arena visus bilietus parduotų, o kai žais šitokios komandos, jie tikrai bus parduoti.“

Tačiau surinkti pinigus Panevėžiui ir jo rajonui gali sukliudyti viešbučių stygius – be sportininkų, jų palydos, teisėjų ir žurnalistų, ten galėtų apsigyventi dar 600 svečių. Likusieji turės apsistoti tolėliau, pavyzdžiui, Anykščiuose ar Vilniuje. Be to, koją gali pakišti organizacinės patirties trūkumas.

„Prieš Naujuosius metus Vilniuje buvo susirinkę visų miestų, kuriose vyks čempionatas, TIC atstovai, apie tai esame kalbėję. Analizės iš tikrųjų nėra padarytos. Praktiškai prieš šimtą metų tokios varžybos buvo rengiamos, dabar tai bus tarsi pirmą kartą, ir dabar apie viską kalbėti, kas yra sėkminga ir naudinga ir kaip bus, apskritai yra būrimas iš kavos tirščių“, – pasakojo D.Tankūnaitė. Buvo praleista galimybė pasisemti patirties 2009 metų Europos čempionate Lenkijoje ir pasaulio čempionate Turkijoje.

TIC atstovė svarstė, kad miesto restoranai ir kavinės neturės ypač keisti meniu ir bandys suvilioti tradicine lietuviška virtuve. „Pas mus ir taip daugeliu atveju yra europietiška virtuvė, bet nemanau, kad atvykėliai čia ieškos to, ką gali rasti pas save“, – kalbėjo D.Tankūnaitė. Ji skaičiavo, kad turistas, neskaitant nakvynės, Panevėžyje palieka apie 100 Lt per parą.

B grupė (Šiauliai): užplūs latviai

„Latvių bus didžiausios pajėgos, net nėra apie ką diskutuoti“, – įsitikinęs Sėkla. Anot jo, latvių atvyks keli tūkstančiai. Jų būriai gausūs visada, be to, Šiauliai – ranka pasiekiami ir iš Rygos. Italų esą atvažiuos mažai, nes jų gerbėjų niekada nebūdavo daug, o dabar ir rinktinė neblizga.

Sąlyginai nemažai bus aistruolių iš Izraelio, tuo tarpu T.Balaišis įsitikinęs, kad FIBA atstovai „perlenkia, kai tvirtina, kad prancūzai tūkstančiais važiuoja“. „Mes patys bandėme suskaičiuoti, kiek jų buvo Izmire (Turkijos mieste, kur pernai vyko pasaulio čempionato grupės varžybos). Vietoj jų skelbiamo tūkstančio buvo daugiausia 300 žmonių, tad manau, kad tokio kiekio verta tikėtis ir Šiauliuose. Iš Serbijos esą atvyks 100–150 aistruolių, iš Vokietijos – apie 200. Tiesa, šios rinktinės sirgalius gali suvilioti sėkminga rinkodara, mat Lietuva jiems nėra tolima valstybė. 

„Džiaugiamės, kad Šiauliuose žais latviai. Viena vertus, latvių sirgaliams Šiauliai bus labai patogus miestas ir didelė tikimybė, kad jie neliks mieste nakvynės. Kita vertus, tikimės, kad jie noriai rinksis pramogas bei naudosis maitinimo ir kitomis paslaugomis“, – kalbėjo Šiaulių TIC vadovė Indrė Žiedienė. Tikimasi, kad latvių sirgaliai ir paliks daugiausia pinigų mieste. Todėl vasario viduryje EČ ir kiti mieste vyksiantys renginiai bus pristatomi tarptautinėje turizmo parodoje Rygoje „Balttour'11“.

Be to, vakar į Šiaulių TIC jau atvyko žurnalistai iš Prancūzijos ir teiravosi apie apgyvendinimo, maitinimo ir pramogų galimybes čempionato metu.

Pašnekovės teigimu, šiauliečiams neblogai pažįstami ne tik Latvijos turistai, bet ir vokiečiai, prancūzai, italai. Rečiausiai užklysta Serbijos ir Izraelio turistai.

Tikimasi, kad vienas aistruolis per parą Šiauliuose išleis 100–500 Lt. Įprastai nakvynės mieste likę turistas išleidžia 50–250 Lt.Konkrečių skaičių I.Žiedienė nepateikė, bet spėjama, kad iš viso čempionato metu į Saulės miestą atvyks 10–15 proc. daugiau svečių nei paprastai. Tikimasi, kad vienas aistruolis per parą Šiauliuose išleis 100–500 Lt. Įprastai nakvynės mieste likę turistas išleidžia 50–250 Lt.

C grupė (Alytus): Balkanų olimpiada

Makedonijos rinktinės sirgalių pajėgos 2009-ųjų Europos čempionate Lenkijoje buvo antros po lietuvių. Todėl, T.Balaišio nuomone, jų turėtų būti daugiausia  tarp Alytuje savo komandas palaikysiančių gerbėjų. Antroje vietoje turėtų būti keli šimtai graikų. Toliau gali rikiuotis kroatai, kurių „kažkiek bus“, ar juodkalniečiai, kuriuos gal būt motyvuos tai, jog jų rinktinė pirmą kartą dalyvaus EČ. Apie Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės palydą Sėkla nesiryžo spėlioti.

EČ organizatoriai norėjo, kad Lenkijos ir Izraelio rinktinės žaistų Alytuje, mat jie jau yra pamėgę netoliese esančius Druskininkus. Tuo tarpu miesto savivaldybės Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis džiaugėsi, kad lenkai žais ne Alytuje, mat tuomet jų sirgaliai po rungtynių greičiausiai neapsistotų Lietuvoje, o grįžtų į tėvynę.

Specialistas pripažino, kad Alytui tekusi grupė, kurią pats vadino Balkanų olimpiada, – ne itin pelninga. Išskyrus graikus, kiti sirgaliai bus iš ne itin turtingų ir mažų šalių. Tačiau praktiškai visų šių komandų aistruoliai supranta krepšinį, todėl tikimasi geros atmosferos. Jis pasakojo, kad Alytaus TIC interneto svetainėje nuo pirmadienio smarkiai išaugo lankytojų skaičius: „Greičiausiai užsienio sirgaliai jau domisi, kur tas Alytus.“

Pasak A.Andrušaičio, jeigu Alytuje būtų žaidę ispanai ar turkai, jie būtų apsigyvenę Kaune, mat tikėtųsi, jog jų komandos pateks į lemiamus etapus. Tačiau neatmetė, kad ir aistruoliai iš Balkanų sieks apsistoti kažkur tarp Alytaus ir Kauno bei Vilniaus: Birštone ir kaimo sodybose.

Specialisto teigimu, sunku apskaičiuoti, kiek EČ metu turistai paliks pinigų Alytuje, mat ne tik pats renginys specifinis, bet ir šalys, iš kurių atvyksta aistruoliai. Tačiau svarstė, kad daugiausia iš turnyro išloš Birštonas: „Įdėdamas mažiausiai pastangų, jis turės didžiausią naudą, nes turi infrastruktūrą.“

D grupė (Klaipėda): daugiausia bus rusų ir slovėnų

Gruzijos ambasadorius Lietuvoje George'as Kerdikošvilis jau burtų traukimo vakarą sekmadienį žadėjo, kad į Klaipėdą užplūs 1,5–2 tūkst. gerbėjų.Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė pasakojo apsidžiaugusi, kad į uostamiestį atvyksta Rusijos rinktinė. Ne tik todėl, kad tikimasi, jog aktyviai palaikyti savo komandos važiuos Kaliningrado srities gyventojai, bet ir todėl, kad rusai labai mėgsta Lietuvos pajūrį. „Rusai, ypač iš Maskvos ar Sankt Peterburgo, yra geri turistai, nes renkasi prabangesnius viešbučius, daugiau pramogauja, ilgiau čia užsibūna“, – aiškino ji. Tikimasi, kad rusai apsistos ne 6 dienoms, kol Klaipėdoje vyks D grupės varžybos, bet dviem savaitėms. Tiesa, srautą gali sumažinti tai, kad jiems reikia nepigiai kainuojančių vizų.

Gruzijos ambasadorius Lietuvoje George'as Kerdikošvilis jau burtų traukimo vakarą sekmadienį žadėjo, kad į Klaipėdą užplūs 1,5–2 tūkst. gerbėjų. Gruzinai jau pirmadienį skambino ir klausinėjo apie uostamiestį. Laukiama ir gausaus slovėnų būrio, kurie žada būti 3 tūkst. Jie patys prašė organizatorių, kad gautų žaisti Klaipėdoje, mat tai vienintelis iš pirmojo etapo miestų, kur gali tilpti toks kiekis svečių viešbučiuose. Tikimasi ir nemažai ukrainiečių. Pilkieji arkliukai – Bulgarija ir Belgija. R.Savickienė prognozavo, kad EČ metu vienas turistas per parą Klaipėdoje paliks 170–350 Lt.

T.Balaišis-Sėkla nusiteikęs skeptiškiau, nors sutiko, kad į uostamiestį turėtų atvykti 1–2 tūkst. slovėnų. Tačiau, jo manymu, rusų gerbėjų būrys neviršys 500 žmonių: „Rusijoje krepšinis nepopuliarus ir netgi Turkijoje jų palaikomąją grupę sudarė 200 ar 300 žmonių, nors šiaip jų, žinoma, buvo daugiau.“ Pašnekovas taip pat netikėjo Gruzijos ambasadoriaus kalbomis apie tūkstančius aistruolių: „Jei atvyks keli šimtai, bus labai gerai.“ Nors T.Balaišis girdėjo, kad Ukrainoje kiekvienas klubas ruošiasi atvežti autobusą krepšinio gerbėjų, iš viso – apie tūkstantį, sakė, kad keli šimtai ukrainiečių Klaipėdoje taip pat būtų „labai gerai“. Greičiausiai mažiau atvykėlių bus iš Bulgarijos, mažiausiai – iš Belgijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Apsigavo: alytiškė lėktuvo bilietus pirko iš ne kartą baustos įmonės ir susidūrė su bėdomis

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: B.Vanagas ir V.Žala – finiše, A.Juknevičius kovoja su gedimais

Aktualu

Šilutės rajone į griovį įvažiavusiame automobilyje nuskendo motina ir mažametė dukra

Tiesiogiai 24sek

Griausmingas Roko Giedraičio sugrįžimas: „Rytas“ – ALBA

Aktualu

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas

Tiesiogiai Gazas

Arūnas Gelažninkas įveikė priešpaskutinį etapą, prie finišo artėja ir B.Bardauskas

Vardai

„Eurovizijos“ atrankoje – žvaigždžių desantas: grupė „120“ jau dabar save vadina nugalėtojais

Aktualu

Aplink pasaulį keliaujančios Lenkijos maršalo J.Pilsudskio proanūkės kelionė prasidėjo Vilniuje

„Ginčas“: lietuvis NBA klubo savininkas – utopija ar realus tikslas?

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: naujas keiksmažodis „Brexit“, perkama politika ir – kur dingo mergaitė?

Aktualu

R.Karbauskiui dėl verslininkus į kandidatų sąrašą atvedusio A.Vaitkaus galvos neskauda

Gyvenimas

Dietomis nusivylęs Dmitrijus tapo veganu: atsikratė 30 kg ir įveikė aplinkinių spaudimą

Vardai

Macaulay Culkinas prakalbo apie daugelį stebinusią jo draugystę su Michaelu Jacksonu

24sek

Garsus svečias Vilniuje: dėl „Ryto“ talento atvyko „Raptors“ bosas

15min tema Aktualu

Britai apie „Brexit“: tai istorinė šalies politikos savižudybė

24sek

Tėvynė vėl šaukia jį iš NBA – Domantas Sabonis vėl pateko į šauktinių sąrašą

Pasaulis kišenėje

Konkursas: idiliškame Italijos kaimelyje visą vasarą galite gyventi nemokamai

Vardai

Keistuoliu vadintas Antanas Nedzinskas dėl svajonės išleido beveik 60 tūkst. eurų

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Aktualu

Moterys pasijuto kaip ringe: atsisveikinimas po vakarėlio Alytaus bare virto masinėmis muštynėmis

Deuce

Rusės elgesys „Australian Open“ šokiravo – konfliktas ir nepadorūs gestai publikai

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

15min tema Verslas

Valdžia rengiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui, bet tikisi Didžiosios Britanijos lietuvių antplūdžio

Sportas

Tarp šauktinių patekęs pasaulio čempionas: „Naudingiausias turbūt būčiau vandenyje“

Vardai

Birutė Navickaitė vėl sulaukė karčių Petro Gražulio žodžių: siūlė dukrai sakyti, jog tėvas – žuvęs

Naujienos

Verslas

Apsigavo: alytiškė lėktuvo bilietus pirko iš ne kartą baustos įmonės ir susidūrė su bėdomis

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: B.Vanagas penktas, V.Žala – 11-as, A.Juknevičius kovoja su gedimais

Aktualu

Šilutės rajone į griovį įvažiavusiame automobilyje nuskendo motina ir mažametė dukra

Tiesiogiai 24sek

Griausmingas Roko Giedraičio sugrįžimas: „Rytas“ – ALBA

Aktualu

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas

Tiesiogiai Gazas

Arūnas Gelažninkas įveikė priešpaskutinį etapą, prie finišo artėja ir B.Bardauskas

Vardai

„Eurovizijos“ atrankoje – žvaigždžių desantas: grupė „120“ jau dabar save vadina nugalėtojais

Gyvenimas

Dietomis nusivylęs Dmitrijus tapo veganu: atsikratė 30 kg ir įveikė aplinkinių spaudimą

„Ginčas“: lietuvis NBA klubo savininkas – utopija ar realus tikslas?

Aktualu

Aplink pasaulį keliaujančios Lenkijos maršalo J.Pilsudskio proanūkės kelionė prasidėjo Vilniuje

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: naujas keiksmažodis „Brexit“, perkama politika ir – kur dingo mergaitė?

Aktualu

R.Karbauskiui dėl verslininkus į kandidatų sąrašą atvedusio A.Vaitkaus galvos neskauda

Vardai

Macaulay Culkinas prakalbo apie daugelį stebinusią jo draugystę su Michaelu Jacksonu

24sek

Garsus svečias Vilniuje: dėl „Ryto“ talento atvyko „Raptors“ bosas

15min tema Aktualu

Britai apie „Brexit“: tai istorinė šalies politikos savižudybė

24sek

Tėvynė vėl šaukia jį iš NBA – Domantas Sabonis vėl pateko į šauktinių sąrašą

Pasaulis kišenėje

Konkursas: idiliškame Italijos kaimelyje visą vasarą galite gyventi nemokamai

Vardai

Keistuoliu vadintas Antanas Nedzinskas dėl svajonės išleido beveik 60 tūkst. eurų

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Aktualu

Moterys pasijuto kaip ringe: atsisveikinimas po vakarėlio Alytaus bare virto masinėmis muštynėmis

Deuce

Rusės elgesys „Australian Open“ šokiravo – konfliktas ir nepadorūs gestai publikai

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

15min tema Verslas

Valdžia rengiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui, bet tikisi Didžiosios Britanijos lietuvių antplūdžio

Sportas

Tarp šauktinių patekęs pasaulio čempionas: „Naudingiausias turbūt būčiau vandenyje“

Vardai

Birutė Navickaitė vėl sulaukė karčių Petro Gražulio žodžių: siūlė dukrai sakyti, jog tėvas – žuvęs

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:32
21:00
02:06

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek