Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšinio rinktinės regatoje nugalėjo Jono Kazlausko vadovaujama įgula

Jonas Kazlauskas
Jonas Kazlauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktus metus iš eilės ilgametis Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės rėmėjas „Švyturys“ kviečia Lietuvos krepšinio rinktinę patikrinti savo jėgas Baltijos jūroje. Krepšininkai priėmė iššūkį ir antradienio pavakarę draugiškai susirungė dviejų jachtų varžybose, kuriose išmėgino savo tarpusavio „susižaidimą“ ir pasiryžimą kovoti dėl pergalės. penktus metus iš eilės.

Šiemet krepšininkai plaukė ne vienu laivu, o grūmėsi tarpusavyje dviem identiškomis moderniomis kruizinėmis jachtomis „Jeanneau Sun Odyssey 36i“.

„Pats laikas rinktinės vyrams susipažinti su konkurencijos jausmu ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir jūroje. Krepšininkai tampa visateisiais įgulos nariais su savo pareigomis. Komandos tarpusavyje rungsis dėl geriausios krepšinio įgulos jūroje vardo – kaip tikroje regatoje“, – prieš duodant startą kalbėjo vienos iš jachtų kapitonas Ruslanas R. Arbušauskas.

Skirtingose jachtose esantys krepšininkai komandinį susižaidimą demonstravo keldami bures, venduodami, o jachtų šturvalų valdymą kapitonai perdavė vyriausiajam rinktinės treneriui Jonui Kazlauskui ir rinktinės masažuotojui, talismanu vadinamam Juozui Petkevičiui. Rinktinės vyrai suskirstyti į dvi įgulas – patirtis prieš jaunystę, kaip patys juokavo prieš prasidedant regatai. J.Kazlauskas vadovavo patyrusiųjų įgulai, o J.Petkevičius – jaunystės komandai.

Po įnirtingos kovos pirmoji prie kranto prisišvartavo vyriausiojo trenerio Jono Kazlausko įgula, kurie tapo pirmųjų krepšinio rinktinės varžybų jūroje nugalėtojais.

„Mes dar jauni, laimėsim ateityje“, – po varžybų nosies nenukabino J.Petkevičius, vadovavęs „jaunimo“ įgulai. Jachtoje jis džiūgavo, kad kai kur ir jo ūgis turi privalumų – nereikia slėpti galvos nuo besisukiojančio giko.

Pats laikas rinktinės vyrams susipažinti su konkurencijos jausmu ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir jūroje. Krepšininkai tampa pilnateisiais įgulos nariais su savo pareigomis. Komandos tarpusavyje rungsis dėl geriausios krepšinio įgulos jūroje vardo – kaip tikroje regatoje

Persikėlus į sausumą nugalėtojus pasveikino ir simbolinį laivo varpą vietoj taurės įteikė „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas. Jis linkėjo tokio pat ryžto, kokį matė denyje, ir krepšinio aikštelėje: „Tikiuosi, kad ši „Švyturio“ treniruotė ant denio sustiprino jūsų ryžtą kovoti dėl pasaulio čempionato medalių. Linkiu gero vėjo ne tik Baltijoje, bet ir pasaulio vyrų krepšinio čempionate“.

Nugalėjusioje įguloje bene aktyviausiai prie buriavimo prisidėjo broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai – nuolat kapitono teiravęsi, ką daryti, kad išsiveržtų į priekį.

Taip pat po plaukimo Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjai padėjo savo rankų įspaudus planuojamai „Švyturio“ krepšinio šlovės alėjai. Krepšininkų rankų įspaudai papildė jau turimą 1992 metais olimpinėse žaidynėse Barselonoje žaidusių Lietuvos krepšininkų bei dabartinio vyriausiojo trenerio Jono Kazlausko įspaudų kolekciją.

Planuojama, jog „Švyturio“ krepšinio šlovės alėja bus skirta įamžinti labiausiai Lietuvos krepšiniui nusipelniusius žaidėjus ir trenerius.

Tradicija tapęs „Švyturio“ vyrų krepšinio rinktinės plaukimas jachta yra skirtas komandinei rinktinės dvasiai ugdyti. 2010-aisiais krepšininkai susipažino su legendine, pasaulį apiplaukusia jachta „Ambersail“, 2011 metais rinktinės vyrai turėjo išmėginti tris modernias jachtas, tačiau užėjusi liūtis, neleido net atsišvartuoti nuo kranto ir vyrai tik apžiūrėjo naujutėlaičius burlaivius. 2012 metais krepšininkai plaukė didžiausiu Lietuvoje burlaiviu „Brabander“, o praėjusią vasarą rinktinės vyrai išbandė pirmąją lietuvių jachtą, apiplaukusią pasaulį, – „Lietuva“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek