Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 3d. 15:03

Kuo nustebins NKL per artimiausius du mėnesius?

NKL apžvalga: Saulys, Biliartas, Razutis
nklyga.lt / NKL apžvalga: Saulys, Biliartas, Razutis

2013-2014 metų NKL čempionatas įpusėjo. Reguliariajame sezone komandos sužaidė po 18-19 rungtynių, iki atkrintamųjų liko vos penki savaitgaliai. Tikėtina, kad jie karšti bus tiek lyderiams, tiek turnyro lentelės apačioje besirikiuojančioms komandoms: paskutinė NKL komanda iškris į RKL, o pirmą ir antrą vietas po reguliaraus sezono užėmusios komandos išvengs aštuntfinalio bei iškart pateks į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą (ketvirtfinalį).

Turnyro lentelės apačia džiaugsis įšokusi į nuvažiuojantį atkrintamųjų varžybų traukinį, viršutinės komandos „kaposis“ dėl dviejų garantuotų kelialapių į paskutinį etapą prieš finalo ketvertą (tie kelialapiai suteiks laiko išsigydyti traumas, pakrauti baterijas, išsamiau išanalizuoti galimus varžovus), o likusios 12 komandų sieks pakilti kuo aukščiau, kad bent pirmajame atkrintamųjų rate turėtų namų aikštės pranašumą.

Turnyro lentelės viršus

Po 20-ies turų čempionate pirmauja „Mažeikiai“, kurių sąskaitoje 16 pergalių ir 3 pralaimėjimai. Antrą trečią vietas dalinasi Joniškio „Delikatesas“, iš paskutinių 10 rungtynių laimėjęs 9, bei galingą sudėtį prieš sezoną subūrusi ir ką tik nauju vyr. treneriu Romualdu Petroniu pasipildžiusi Molėtų „TiuMeno-Ežerūno“ komanda.

Pirmauja „Mažeikiai“, kurių sąskaitoje 16 pergalių ir 3 pralaimėjimai. Antrą trečią vietas dalinasi Joniškio „Delikatesas“ ir Molėtų „TiuMenas-Ežerūnas“.

Šių ekipų sąskaitoje – po 14 pergalių ir 5 pralaimėjimus. Ketvirtoje vietoje įsitaisė vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidę „Trakai“ (13 pergalių ir 5 pralaimėjimai). Gerai sukritus kortoms, prie šių komandų kovoje dėl dviejų tiesioginių kelialapių į NKL ketvirtfinalį dar gali prisijungti Jonavos „Petrochema“ (12 pergalių, 6 nesėkmės).

Geriausius šansus peržengti aštuntfinalio barjerą neabejotinai turi „Mažeikiai“ – jie nuo artimiausių persekiotojų atsiplėšę dvejomis pergalėmis. Tiesa, per likusius 9 mačus žemaičiai susitiks tiek su „Delikatesu“, tiek su „TiuMenu-Ežerūnu“, tiek su „Petrochema“. Dvi iš šių akistatų „Mažeikiai“ žais namų arenoje, o joje praėjusių metų NKL čempionai nepralaimi – iškovojo visas 10 pergalių.

Neįtikėtiną pergalių seriją iškovojęs „Delikatesas“ per likusias reguliaraus sezono rungtynes su tiesioginiais konkurentais žais tris kartus, „TiuMenui-Ežerūnui“ situacija dar sudėtingesnė – jo laukia visos keturios viršutinės komandos.

Tikėtina, jog lemiama gali tapti Joniškio ir Molėtų komandų tarpusavio dvikova. Verta priminti, jog pirmajame rate Molėtuose nepadoriai dideliu skirtumu laimėjo svečiai – 76:50, bet NKL čempionate tai nereiškia, kad scenarijus kartosis ir antrajame.

„TiuMenas-Ežerūnas“ toliau stiprinasi (pasikvietė praėjusiame sezone „Sakalus“ tempusį Žygimantą Šeštoką ir tai gali būti ne pabaiga), geriausiai NKL puolantis „Delikatesas“ (vid. 80,7 tšk. per rungtynes) rungtyniauja ta pačia nepavargstančia 7-8 žmonių sudėtimi. Jei vyrai nepavargs, dvidešimtmetį švenčiančiai komandai jubiliejinis sezonas gali virsti tikru delikatesu.

Ilgai pirmavę „Trakai“ porą kartų kluptelėjo, tačiau jie vis dar kovojae dėl pirmos vietos. Dainius Miliūnas praėjusiame sezone treniravo NKL autsaiderius, tad dabar padarys viską, kad būtų atvirkščiai.

Ilgai pirmavę „Trakai“ porą kartų kluptelėjo, tačiau jie vis dar kovojae dėl pirmos vietos. Dainius Miliūnas praėjusiame sezone treniravo NKL autsaiderius, tad dabar padarys viską, kad būtų atvirkščiai. Kelios išgydytos traumos, pilna sudėtis – ir NKL išsišokėliai vėl kapos galvas visiems iš eilės.

Ar kas nors tuo pačiu gali atsakyti „Trakams“. „Petrochema“? „Delikatesas“? „TiuMenas-Ežerūnas“? Arba savų sąskaitų turintys „Vilniaus-MRU“ krepšininkai...

Jonavos „Petrochema“ mėgsta laimėti. Ši komanda supranta, kad ją kovoje dėl 1-2 vietos gelbėtų tik pačių pergalės ir dabartinių lyderių klupimai. Kad lyderiai kluptų pasirūpinti gali patys Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai: dar teks žaisti su „Mažeikiais“, „TiuMenu-Ežerūnu“, „Trakais“.

Jauna komanda jau rado raktą į pergales – paskutinėse rungtynėse jonaviečiai panaikino 25 taškų deficitą ir nutraukė devynių iš eilės „Delikateso“ pergalių seriją. Tai etatiniai NKL finalo ketverto dalyviai padarė be galingos jėgos po krepšiu, t.y. po nugaros traumos vis nepasveikstančiu centru Europos jaunimo čempionu Pauliumi Vaitiekūnu. Kai aikštėje pasirodo ir jis, „Petrochema“ tampa pavojinga visose aikštės vietose.

Tiesioginį kelią į ketvirtfinalį visoms išvardintoms komandoms turėtų apsunkinti dvikovos su „Zanavyku“, „Sūduva-Mantinga“, Plungės, Klaipėdos, Radviliškio komandomis. Šakių komanda šiame sezone žaidžia lyg šachmatų partijoje – vėlai surinkę sudėtį, ilgai sportavę lauke ir vieni paskutinių įžengę į salę, sunkiai įsibėgėję, ilgai ieškoję „kas yra kas“ aikštėje (matyt, netyčia, bet slėpę savo tikrąjį pajėgumą) pagaliau yra „ant bangos“ ir gali nugalėti bet ką.

Šakių komanda šiame sezone žaidžia lyg šachmatų partijoje – vėlai surinkę sudėtį, ilgai sportavę lauke ir vieni paskutinių įžengę į salę, sunkiai įsibėgėję, ilgai ieškoję „kas yra kas“ aikštėje (matyt, netyčia, bet slėpę savo tikrąjį pajėgumą) pagaliau yra „ant bangos“ ir gali nugalėti bet ką

Minėtos komandos iš turnyro lentelės apačios, supratusios, kokioje padėtyje atsidūrė, ėmė žaisti taip, kaip norėtų jų sirgaliai, rėmėjai, vadovai. „Degančio užpakalio sindromas“ priverčia gintis, kovoti, neklysti – žaidžiant prieš tokias komandas niekam nebus lengva.

Lentelės vidurys

Pačiame lentelės viduryje – aštuntoje vietoje – „Šilutė“ (9 pergalės ir 10 pralaimėjimų). Tebūnie ši komanda atskaitos tašku. Ją aplenkę pirmajame atkrintamųjų varžybų etape turės namų aikštės pranašumą, likę už jos spręs rimtesnes problemas.

Virš „Šilutės“ rikiuojasi Šakių „Zanavykas“ ir „Vilnius-MRU“, po „Šilute“ – Kauno komandos „JAZZ-KTU“ ir „Žalgiris-2“. Sunku atspėti, kas kils, o kas ne, bet kad komandos stumdysis – faktas.

Pikčiausios iš šio penketuko – Šakių ir Vilniaus komandos. Įsibėgėjusios antroje sezono pusėje jos persvėrė laimėtų-pralaimėtų rungtynių santykį savo naudai ir dabar sąskaitose turi po 10 pergalių ir 9 pralaimėjimus. Tikėtina, kad žemiau 6-7 vietos šios komandos nenusmuks. Atvirkščiai – gali kaip reikiant pasvilinti padus pirmam penketukui.

Draugiškose kalėdinėse rungtynėse „Zanavykas“ du kėlinius pirmavo prieš LKL komandą „LSU-Atletas“. „Vilnius-MRU“ susigrąžino Antaną Udrą, gerai žaidžia Dovis Bičkauskis ir Karolis Brusokas – šie vyrai paskutinėse 2013 metų rungtynėse 39 minutes taškas į tašką kovojo su „Mažeikiais“.

„Šilutės“ akcijos krito komandą palikus lyderiui Tomui Lekūnui. Po kelių dienų iš pajūrio komandos dirbti į Baltarusiją išvyko ir vyr. treneris Arvydas Straupis. Šie vyrai pripratino į „Šilutės“ rungtynes rinktis pilną salę žiūrovų.

„Šilutės“ akcijos krito komandą palikus lyderiui Tomui Lekūnui. Po kelių dienų iš pajūrio komandos dirbti į Baltarusiją išvyko ir vyr. treneris Arvydas Straupis.

Žiūrovai niekur nedingo, bet pergalių sumažėjo. 5 iš eilės pralaimėjimai neturėtų numušti šilutiškių ūpo, mat prie komandos vairo stojo Gintautas Vileita, kartu su juo į komandą atvyko vienas geriausių NKL gynėjų Aurimas Birgelis.

Netekus trenerio ir lyderio, komandos žaidimo braižas pasikeitė. Lieka vienintelis klausimas – į kurią pusę? Kaip bebūtų, į atkrintamąsias „Šilutė“ pateks, o ten naujajam treneriui ir jo kariaunai viskas prasidės iš naujo.

Kauno komandos žaidžia banguotai, bet „Šilutę“ aplenkti gali. Šešiomis pergalėmis iš eilės sezoną pradėjusi „JAZZ-KTU“ (8 pergalės, 11 pralaimėjimų) ekipa puikiai atrodė NKL turnyro lentelės viršūnėje.

Tačiau į LKL išvyko Giedrius Staniulis, traumą patyrė Paulius Petrilevičius ir subyrėjus stipriausiai lygoje aukštaūgių grandžiai (kartu šie aukštaūgiai pelnė po 24 taškus ir atkovojo po 21 kamuolį) subyrėjo visa komanda. Giedrius Staniulis nebegrįš (jam gerai sekasi LKL, plius to daryti neleidžia NKL nuostatai), bet P. Petrilevičius sveiksta.

Netekę lyderių, į jų vietą stojo kiti – Artūras Lendzevičius, Karolis Kokoška, Mantvydas Stašelis. Su pasveikusiu rezultatyviausiu ir naudingiausiu krepšininku „JAZZ-KTU“ vėl bus konkurencinga. Lieka tik sulaukti, prieš kurią komandą kauniečiai nutrauks užsitęsusią 9 iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją.

„Žalgirio“ dubleriai (7 pergalės, 11 pralaimėjimų) irgi užstrigo. Iš dešimties paskutinių rungtynių jaunieji žalgiriečiai laimėjo tik ketverias, o paskutinį savaitgalį juos triuškino ir „Delikatesas“, ir „Radviliškis-Juodeliai“. Viena jauniausių NKL komandų per 18 susitikimų tik kartą laimėjo prieš aukščiau turnyro lentelėje stovinčius varžovus (!), ir tai įvyko spalio 25 dieną rungtynėse su „Vilniumi-MRU“.

Joje žaidžia Vytenis Jasikevičius, veteranas Olegas Kojenecas, ant „Žalgirio“ slenksčio esantys Lukas Lekavičius ir Justas Tamulis.

Vargu ar galima kaltinti komandą patirties stoka – joje žaidžia Vytenis Jasikevičius, veteranas Olegas Kojenecas, ant „Žalgirio“ slenksčio esantys Lukas Lekavičius ir Justas Tamulis. Tomo Masiulio auklėtiniai dar turi laiko pasitaisyti, bet jei taip neįvyks – jų laukia apatinis penketukas.

Lentelės apačia

Čia sausis ir vasaris turėtų būti dar įdomesni. Ant iškritimo iš NKL ribos atsidūrė „Palanga“, „Radviliškis-Juodeliai“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ ir Plungės „Olimpas“.

Radviliškio ir Klaipėdos komandos lentelės dugne buvo ir praėjusiame sezone, tad jas, neįžeidžiant, galima vadinti „etatinėmis paskutinėmis“. Iš kitos pusės – jos žino kaip išlikti, kai labai sunku. Likusios kandidatės su autsaiderio role susipažino tik šiame sezone.

Šiuo metu paskutinę vietą čempionate užimanti „Palanga“ (4 pergalės ir 14 pralaimėjimų) 2013-2014 metų sezoną pradėjo 8 pralaimėjimų serija. Iš jaunų krepšininkų suburta komanda per kitas penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales. Kai atrodė, kad palangiškiai įsivažiavo, „mercedesas“ sustojo. Įžaidėją iš JAV Davidą McKinnie pakeitė gyvybiškai reikalingas centras Denisas Mimmsas.

Įžaidėją iš JAV Davidą McKinnie pakeitė gyvybiškai reikalingas centras Denisas Mimmsas.

Tačiau ir šis 206 cm ūgio Eurolygos patirties turintis krepšininkas komandai kol kas nepadeda – per dvejas sužaistas rungtynes pelnė po 1 tašką ir atkovojo po 4 kamuolius. „Palanga“ jau turi du legionierius (išnaudotas limitas), kas dar, jei ne jie, pakels ekipą iš dugno? Į nepavydėtiną padėtį patekusios komandos šiaudas – pergalės prieš lentelės kaimynus.

Per likusias 10 rungtynių NKL autsaideriai susitiks su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, Plungės „Olimpu“ ir pastaruoju metu tik pralaiminčia Kauno „JAZZ-KTU“ ekipa.

Ne ką geresnėje pozicijoje „Radviliškis-Juodeliai“ (5 pergalės, 14 pralaimėjimų). Šiai komandai priklauso ilgiausia šiame sezone pralaimėtų rungtynių serija – 11 iš eilės. Kritę į duobę radviliškiečiai atsigavo tik paskutiniuose turuose – įveikė Marijampolę „Sūduvą-Mantingą“, „Palangą“ ir Kauno „Žalgirio“ dublerius.

Atsitiktinumas ar ne, bet pergalės prasidėjo prie komandos prisijungus aukštaūgiams Vaidui Trepočkai ir Edvinui Alunderiui. Šie krepšininkai pagerinti komandos poziciją galės jau artimiausiose rungtynėse, kuomet išvykoje susitiks su taip pat dėl išlikimo lygoje kovojančia Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komanda. Kituose turuose aukštaičių lauks taškų barstyti nenusiteikę „Mažeikiai“, „Trakai“, „TiuMenas-Ežerūnas“, „Delikatesas“, „Vilnius-MRU“...

Kiek netikėtai lentelės apačioje užsisėdėjo „Olimpas“ ir „Sūduva-Mantinga“. Prieš metus šios komandos buvo priskiriamos prie stipriausių NKL ekipų. Marijampoliečiai, nors ir netekę Aurimo Birgelio, nors ir tryliktoje pozicijoje, vis tiek atrodo galingi popieriuje. Marius Valukonis, Povilas Šakinis, Žilvinas Kuklierius, Audrius Mineikis – visi kartu, o kartais net ir po vieną, gali įveikti bet kurią NKL komandą.

Prie ekipos vairo stojo skęstantį laivą gelbėti pasiryžęs Vitoldas Masalskis. Trenerio debiutas prisvilo, tačiau antrose rungtynėse suvalkiečiai įveikė „JAZZ-KTU“ atstovus ir Naujuosius sutiko su viltimi, kad blogiau nei buvo nebus.

Marius Valukonis, Povilas Šakinis, Žilvinas Kuklierius, Audrius Mineikis – visi kartu, o kartais net ir po vieną, gali įveikti bet kurią NKL komandą.

Jei iš marijampoliečių pergalių dar tik galima laukti laukti, tai Plungės „Olimpas“ jas jau skina – antra geriausiai lygoje puolanti (vid. 79,5 tšk. per rungtynes), tiesa, ir antra blogiausiai lygoje besiginanti (vid. 84,2 praleisto taško per rungtynes) komanda įveikė tuo metu NKL pirmavusius „TiuMeną-Ežerūną“, stiprią vidutiniokę „Šilutę“ ir buksuojančią Kauno „JAZZ-KTU“.

Savimi pradėjo tikėti savaitės geriausiu krepšininku pripažintas Deividas Keburys, tritaškiais varžovus galabija Evaldas Lengvinas, rezultatyvių perdavimų rekordus muša Elvinas Gintvainis, solidžiai po krepšiu kovoja Dainius Vaitelis. Kai tikras žemaitis Alidas Žukauskas juos priverčia dirbti sukandus dantis, Plungės krepšinio arena vėl tampa senu geru PRAGARU varžovams.

Marijampoliečių sąskaitoje – 6 pergalės ir 12 pralaimėjimų, plungiškių – 6 laimėjimai ir 13 nesėkmių. Toks pats laimėjimų-pralaimėjimų santykis Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ kraityje. Komandos, kuri šiame sezone pralaimėjo daugiausiai įtemptų rungtynių (laimėta/pralaimėta 5 ir mažiau taškų skirtumu).

Jei sportinė sėkmė būtų šypsojusis ne varžovams, uostamiesčio komanda jau būtų išmetusi inkarą NKL, atiminėjusi taškus iš pirmaujančių ir ramiai laukusi atkrintamųjų. Kadangi taip nenutiko, Klaipėdos studentai paskutiniame ture prieš „žiemos atostogas“ nukovė „Trakus“ ir užkopė į vienuoliktą vietą.

Klaipėdos, Plungės ir Marijampolės komandos per likusią reguliaraus sezono dalį sužais bent po dvejas rungtynes su tiesioginiais oponentais dėl išlikimo, ir visos gaus atlaikyti bent po du egzaminus iš čempionato lyderių. Neišlaikyk egzamino – ir kelialapis į RKL tavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek