„Lakers“ – NBA finale, „Nuggets“ – atostogų (video, nuotraukos)

L.Kleiza stengiasi atimit kamuolį iš K.Bryanto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / L.Kleiza stengiasi atimit kamuolį iš K.Bryanto
0

Linas Kleiza ir „Denver Nuggets“ komanda gali planuoti vasaros poilsį. NBA Vakarų konferencijos šeštose finalo rungtynėse penktadienį namie ji 92:119 nusileido „Los Angeles Lakers“ krepšininkams ir pralaimėjo seriją iki keturių pergalių 2:4. Kobe Bryantas ir kompanija į NBA finalą patenka antrus metus iš eilės.

„Tai buvo siaubinga gimtadienio dovana“, – po lemiamo pralaimėjimo penktadienį kalbėjo 25 metų gimtadienį šventęs „Nuggets“ lyderis Carmelo Anthony. Po 16 pergalių iš eilės savo aikštėje Denverio komanda pralaimėjo dvejas iš paskutiniųjų trejų rungtynių namie ir nepasinaudojo galimybe patekti į NBA finalą po 24 metų pertraukos.

Dabar esame toje vietoje, kurioje pernai neatlikome darbo iki galo. Tikiuosi šįkart mums pavyks, - sakė K.Bryantas.

Tuo tarpu „Lakers“ NBA finale žais antrus metus iš eilės. Tai padaryti iki šiol buvo pavykę tik „Detroit Pistons“ ekipai 2004 ir 2005 metais. Los Andželo komanda NBA finale žais jau 30-ą kartą, o čempionatą laimėti mėgins 15-ą kartą.

„Savo geriausias rungtynes sutaupėme pabaigai. Galbūt ir varžovus pagavome truputį nepasirengusius“, – nba.com sakė rekordinio dešimto NBA titulo siekiantis „Lakers“ treneris Philas Jacksonas.

„Nuggets“ pavyko trečiame kėlinyje sumažinti skirtumą iki 67:79, tačiai atsakė spurtu 9:0 ir sužlugdė visas aikštės šeimininkų pastangas. K.Bryantas pelnė 7 taškus iš eilės, o „Lakers“ nutolo 101:82.

„Kobe rungtynių pabaigoje žaidė puikiai 5 minutes. Niekas krepšinyje nebūtų galėjęs jį uždengti. Manau, kad „Lakers“ yra geriausia NBA komanda šiuo metu“, – sakė „Nuggets“ treneris George'as Karlas.

K.Bryantas nugalėtojams pelnė 35 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir sulaukė didelės paramos iš komandos draugų. Los Andželo ekipa atakavo krepšį 57,3 procentų taiklumu ir galiausiai išvengė lemiamos septintosios dvikovos serijoje. „Dabar esame toje vietoje, kurioje pernai neatlikome darbo iki galo. Tikiuosi šįkart mums pavyks“, – sakė „Lakers“ lyderis.

L.Kleiza aikštės šeimininkams per 19 minučių pelnė 6 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei išvengė klaidų. Lietuvis pataikė 2 tritaškius iš 4 ir prametė dvitaškį. 25 taškus pelnė C. Anthony, 24 – J.R.Smithas.

„Lakers“ varžovu NBA finale bus „Cleveland Cavaliers“ ir „Orlando Magic“ serijos nugalėtojas Rytų konferencijos finale. Šeštadienį komandos žais šeštąsias rungtynes Orlande. „Magic“ serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:2.