2010 01 04

„Lakers“ pasityčiojo iš „Maverics“, tačiau Gasolis patyrė traumą (video, visi rezultatai)

Los Andželo „Lakers“ iškovojo įtikinamą pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos lyderių dvikovoje. „Lakers“ namie 131:96 (30:13, 34:26, 39:24, 28:33) sutriuškino Dalaso „Mavericks“.
„Mavericks“ triuškinanti nesėkmė
J.Farmaras (dešinėje) į „Mavericks“ krepšį įmetė 24 taškus ir pakartojo savo rezultatyvumo rekordą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po šios pergalės „Lakers“ išliko geriausią rezultatą turinčia NBA komanda. Per 33 mačus ji suklupo tik 6 kartus.

Tai buvo rezultatyviausios Los Andželo ekipos rungtynės šį sezoną. Be to, šeimininkai pataikė net 63 proc. visų savo metimų. Tai taip pat geriausias sezono rezultatas.

„Taip, tokio žaidimo dabar galite tikėtis visada“, – po mačo pajuokavo „Lakers“ treneris Philas Jacksonas.

Šeši „Lakers“ krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o labiausiai išsiskyrė savo rezultatyvumo rekordą pakartojęs Jordanas Farmaras – 24 taškai.

Tiesa, „Lakers“ klubas sekmadienį šypsojosi ne visas rungtynes – įspūdingą pergalę prieš vienus pagrindinių konkurentų NBA lygos Vakarų konferencijoje apkartino pagrindinio vidurio puolėjo ispano Pau Gasolio trauma.

Ispanas dar pirmame kėlinyje pasitempė kairės kojos kirkšnį ir daugiau į aikštę negrįžo. Iki nelemto epizodo P.Gasolis per 7 aikštelėje praleistas minutes spėjo pelnyti 6 taškus ir atkovoti 2 kamuolius.

Kol kas nežinoma, kaip ilgai aukštaūgis negalės rungtyniauti. Pirmadienį jam bus atlikti išsamesni tyrimai.

29 metų 215 cm ūgio P.Gasolis šį sezoną jau praleido 11 rungtynių dėl dešinės kirkšnies patempimo. Grįžęs po traumos, jis per rungtynes vidutiniškai pelnydavo 17,3 taško ir atkovodavo 12 kamuolių.

„Kas kartą, kai Pau susižeidžia, esame labai susirūpinę, – neslėpė „Lakers“ strategas Philas Jacksonas. – Jis dar prieš rungtynes pasiskundė, kad koja pernelyg įsitempusi.“

„Lakers“: Jordanas Farmaras 24 (6/8 trit.), Andrew Bynumas 19, Lamaras Odomas (15 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kobe Bryantas po 15, Shannonas Brownas ir Aleksandras Vujačičius po 11, Derekas Fisheris 10.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzkis 22, Timas Thomas 12, Jose Juanas Bare ir Jasonas Terry po – 10.

„Knicks“ varžovus sumindė net 43 taškų skirtumu

Įspūdingą pergalę NBA pirmenybėse iškovojo Niujorko „Knicks“ komanda. Ji savo aikštelėje net 43 taškų skirtumu 132:89 (38:16, 36:26, 33:20, 25:27) sumindė Indianos „Pacers“ krepšininkus.

Pastarąjį kartą tokią įspūdingą pergalę „Knicks“ iškovojo prieš daugiau nei 15 metų, kai 1994-ųjų balandį 48 taškais 130:82 nušlavė Filadelfijos „76ers“ ekipą.

Šiame susitikime Niujorko krepšininkai jau pirmame kėlinyje šovė į priekį ir per pirmas 12 minučių susikrovė triuškinamą 22 taškų pranašumą. Per likusius tris kėlinius „Knicks“ atotrūkis tik dar labiau išaugo.

Praėjusiame mače 41 tašką pelnęs Nate‘as Robinsonas šiose rungtynėse atrodė blankiai. 175 cm ūgio žaidėjas per 23 minutes iš viso surinko 6 taškus (2/6 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 2/2 baudų).

„Knicks“: Wilsonas Chandleris 23, Davidas Lee 22 (16 atk. kam.), Danilo Gallinari 20, Chrisas Duhonas 18, Alas Harringtonas 15, Marcusas Landry 8, Jonathanas Benderis 8.

„Pacers“: Lutheris Headas 18, Mike‘as Dunleavy 12, A.J.Price‘as 11, Dahntay Jonesas 10, Earlas Watsonas 9, Roy Hibbertas 8.