2015 05 23

LeBronas Jamesas priartino „Cavaliers“ prie NBA finalo

Dar vieną pergalę NBA pusfinalyje iškovojo ir serijoje iki keturių pergalių 2:0 į priekį išsiveržė Lebrono Jameso vedama „Clevelend Cavaliers“. Penktadienį „Cavaliers“ krepšininkai varžovų aikštėje 94:82 (26:21, 28:28, 30:17, 10:16) įveikė „Atlanta Hawks“.
Imanas Shumpertas ir LeBronas Jamesas
Imanas Shumpertas ir LeBronas Jamesas / „Scanpix“/USA Today Sports nuotr.

Kova taškas į tašką vyko tik pirmame kėlinyje. Į taiklius L.Jameso metimus taip pat atsakydavo „Hawks“ gynėjas Kylie Korveris, vien per pusę pirmo ketvirčio įmetęs aštuonis taškus. Po pastarojo realizuotų dviejų baudos metimų Atlantos ekipa pirmavo 17:15. Tai – paskutinis kartas rungtynėse, kai švieslentė rodė aikštės šeimininkų pranašumą. Daugiausiai J.R.Smitho ir L.Jameso pastangomis „Cavaliers“ atkarpą laimėjo 9:0, o pirmąjį ketvirtį – 26:21.

Antrą kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo Jamesas Jonesas, sėkmingai atakas užbaigė Shawnas Marionas bei Matthew Dellawedova, o „Cavaliers“ pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 33:23. „Hawks“ ekipos gelbėtoju tapo Kentas Bezemore‘as, pelnęs šešis taškus per dvi minutes. Įpusėjus ketvirčiui po Paulo Millsapo dvitaškio Atlantos komanda atsiliko tik dviem taškais – 33:35, tačiau iniciatyvos vėl ėmėsi L.Jamesas bei Imanas Shumpertas ir neleido varžovams išsiveržti į priekį. Pirmoji rungtynių pusė baigėse „Cavaliers“ pirmaujant 54:49.

Keturios atakos – 11 taškų. Taip trečiasis ketvirtis prasidėjo „Cavaliers“. Po M.Dellawedovos, T.Mozgovo ir I.Shumperto tritaškių svečiai pirmavo jau 65:54. Ketvirčio viduryje 9:0 atkarpą laimėję Klivlendo ekipos krepšininkai susikūrė dar solidesnį pranašumą – 75:56. Iki pat paskutinės rungtynių minutės, kada į krepšį įdėjo Mike‘as Muscala, o Shelvinas Mackas pataikė du baudos metimus, „Cavaliers“ persvara visada siekė bent 15 taškų. Susitikimas baigėsi įtikinama „Cavs“ pergale 94:82.

Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo 30 taškų pelnęs L.Jamesas. „Hawks“ komandoje daugiausiai taškų – 13 – įmetė D.Schroderis.

Trečios serijos rungtynės vyks sekmadienį.

„Hawks“: Dennisas Schroderis 13, Alas Horfordas, Jeffas Teague'as ir Kyle'as Korveris – po 12;

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 30 (9 atk. kam., 11 rez. perd.), Imanas Shumpertas 16, Matthew Dellavedova 11, Timofejus Mozgovas 10.