Publikuota: 2012 balandžio 1d. 16:36 , atnaujinta: 2012 balandžio 1d. 17:40

Legionierių duona: Darius Songaila ir Gintaras Leonavičius sublizgėjo Ispanijoje

Treniruotėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gintaras Leonavičius

Įvairaus pajėgumo Senojo žemyno nacionaliniuose čempionatuose rungtyniauja dešimtys Lietuvos krepšininkų. Mūsiškių galima sutikti maždaug 30-yje Europos šalių.

Ispanija

• Gintaras Leonavičius – 27 taškai

Antrajame Ispanijos divizione rungtyniaujanti Hueskos „Lobe Huesca“ ekipa perpus didesniu rezultatu 112:56 pasityčiojo iš Granados „Granada“.

Alfredo Pliadžio nuotr./Gintaras Leonavičius
Gintaras Leonavičius

„Lobe Huesca“ gretose nesulaikomai rungtyniavo lietuvis Gintaras Leonavičius, kuris pelnė 27 taškus (5/6 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 2/2 baudos metimų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius, prasižengė 2 kartus bei išprovokavo 4 varžovų pražangas.

Su 36 naudingumo balais lietuvis tapo naudingiausiu 30-ojo lygos turo žaidėju.

• Darius Songaila – 20 taškų

Ispanijos pirmenybių rungtynėse Valjadolido „Blancos de Rueda“ komanda su Dariumi Songaila svečiuose 73:83 (16:19, 19:17, 18:20, 20:27) nusileido Badalonos „Juventut“ krepšininkams.

D.Songaila per 22 minutes pelnė 20 taškų (9/14 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/3 baudos metimai), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, suklydo net 7 kartus, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 2 kartus prasižengė.

„Blancos de Rueda“ komanda turnyro lentelėje ir toliau žengia paskutinė.

Vokietija

• Povilas Čiukinas – 7 taškai

Vokietijos pirmenybių susitikime Povilo Čukino atstovaujamas Tubingeno „Walter Tigers“ (16 ir 16) klubas namuose 83:67 (36:10, 20:17, 15:16, 12:24) įveikė Giotingeno „Gottingen“ komandą.

17 minučių ant parketo praleidęs lietuvis pelnė 7 (2/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/6 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir sykį pažeidė taisykles.

„Walter Tigers“ klubas turnyro lentelėje užima vienuoliktąją poziciją.

Slovakija

• Darius Šilinskis – 4 taškai

Pirmąją pergalę Slovakijos krepšinio lygos pusfinalio serijoje iškovojo Nitros SPU klubas, kuriame rungtyniauja Darius Šilinskis, namuose 79:72 (19:25, 25:18, 22:9, 13:20) įveikęs „Prievidza“ krepšininkus. Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1.

Vidurio puolėjas iš Lietuvos per 16 minučių pelnė 4 taškus (2/4 dvit.), sugriebė 6 atšokusius kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus, perėmė kamuolį, išprovokavo varžovo pražangą bei sykį prasižengė. Trečiosios serijos rungtynės vyks trečiadienį.

Lenkija

• Donatas Motiejūnas – 9 taškai

Lenkijos pirmenybių antrojo etapo A grupės mače Gdynės „Asseco Prokom“ (4 ir 2) ekipa su Donatu Motiejūnu svečiuose 55:66 (15:16, 20:16, 10:10, 10:24) nusileido Vroclaveko „Anwil“ (3 ir 3) komandai.

Alfredo Pliadžio nuotr./Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas

D.Motiejūnas per 32 žaidimo minutes pelnė 9 taškus (3/13 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/4 baudos metimai), atkovojo 8 kamuolius, sykį suklydo, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 4 varžovų pražangas bei kartą pažeidė taisykles.

Nepaisant nesėkmės, Gdynės klubas išliko šešių komandų turnyro lentelės lyderiu.

• Saulius Kuzminskas – 0 taškų
  • Mantas Česnauskis – 12 taškų

Nesėkmę A grupėje patyrė ir Dainiaus Adomaičio treniruojamas Slupsko „Energa Czarni“ (2/4) klubas, kuris svečiuose 76:79 (19:24, 23:22, 15:19, 19:14) nusileido Sopoto „Trefl“ (4/2) komandai su Sauliumi Kuzminsku. Lietuvis nugalėtojams per 9 minutes taškų nepelnė (dvitaškiai 0/1), sykį suklydo ir 4 kartus pažeidė taisykles.

Mantas Česnauskis svečiams per 23 minutes pelnė 12 (dvitaškiai 3/5, tritaškiai 2/3) taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 2 sykius suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 4 sykius prasižengė.

„Trefl“ klubas turnyro lentelėje žengia antras, o „Energa Czarni“ ekipa užima penktąją poziciją.

Rumunija

• Arvydas Čepulis – 14 taškų

Aštuntąją nesėkmę 27-osiose rungtynėse Rumunijos čempionate patyrė ir į šeštąją vietą nukrito Arvydo Čepulio Plojesčio „CSU Asesoft“ komanda, svečiuose 92:99 (22:29, 22:19, 20:20, 28:31) nusileidusi pirmenybių lyderiams „BC Timišoara“ (21/6) krepšininkams.

A. Čepulis pelnė 14 taškų. Per 27 žaidimo minutes lietuvis prametė dvitaškį, pataikė 4 tritaškius iš 7, realizavo abu baudų metimus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei tris kartus prasižengė.

Ukraina

• Michailas Anisimovas – 4 taškai

Septintą pralaimėjimą 34-ose Ukrainos vyrų krepšinio superlygos reguliariojo sezono rungtynėse patyrė turnyro lyderis Michailo Anisimovo Kijevo „Budivelnik“ klubas, svečiuose 60:81 (20:23, 20:18, 6:22, 14:18) nusileidęs trečiojoje pozicijoje esantiems Mariupolio „Azovmaš“ (24 pergalės ir 12 pralaimėjimų) krepšininkams.

M. Anisimovas pralaimėjusiems pelnė 4 taškus, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, sykį suklydo ir prasižengė 2 kartus. Per 11 minučių jis pataikė 2 dvitaškius iš 3, o baudos metimas skriejo pro šalį.