2011 06 08

Lemiamų metimų drama NBA finalo serijoje tęsiasi – šįkart neišsigelbėjo „Heat“

Svarbią pergalę NBA finalo serijoje pasiekė Dalaso „Mavericks“ krepšininkai, namuose 86:83 (21:21, 24:26, 20:22, 21:14) po labai atkaklios kovos palaužę Majamio „Heat“ su Žydrūnu Ilgausku.
Dirkas Nowitzki
Dirkas Nowitzkis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

SERIJA. Serijoje iki keturių pergalių rezultatas vėl lygus – 2-2. Kitos rungtynės vyks birželio 10 d. Tai bus paskutinis serijos mačas Dalase, po kurio serija grįš į Majamį.

KOVA. Įdomu, kad mačo nugalėtojas šioje NBA finalo serijoje paskutinėmis sekundėmis sprendėsi jau trečiose rungtynėse iš eilės.

KETVIRTASIS KĖLINYS: Pirmus tris kėlinius vyravo atkakli kova, tai viena, tai kita komanda išsiverždavo į priekį. „Heat“ klubas paskutinį ketvirtį pradėjo 5 iš eilės pelnytais taškais, taip įgydamas 9 taškų persvarą 65:74. „Mavericks“ kaip ir antrosiose finalo serijos rungtynėse į priekį ėmė tempti Jasonas Terry, pelnęs 4 taškus iš eilės – 69:74. Ricko Carlisle'o kariauna priartėjo iki 73:76, bet „Heat“ situaciją kiek pataisė įspūdingas Dwyane'o Wade'o blokas ir dvitaškis – 73:78. Visgi „Mavericks“ jau buvo pernelyg įsibėgėję ir po J.Terry dvitaškio greitos atakos metu persvėrė rezultatą – 79:78. „Mavericks“ buvo sukaupę 4 taškų pranašumą (82:78), tačiau „Heat“ žaibiškai sumažino skirtumą iki minimumo (81:82), nors rezultatą galėjo išlyginti D.Wade'as, pataikęs tik vieną baudą iš dviejų. Likus 14 sek. D.Nowitzkis padidino persvarą iki trijų taškų – 84:81. Iki mačo pabaigos likus 9 sek., D.Wade'as nutarė nemesti iš toli per T.Chandlerio rankas, bet veržtis link krepšio ir pelnyti du taškus – 84:83. Abi baudas realizavęs J.Terry „Heat“ paliko 7 sek. – 86:83. Chaotiška „Heat“ ataka paskutinėmis sekundėmis buvo nerezultatyvi.

BLOGIAUSIOS RUNGTYNĖS. LeBronas Jamesas sužaidė nerezultatyviausias karjeros rungtynes atkrintamosiose. „Heat“ žvaigždė per 46 minutes tepelnė 8 taškus, o paskutiniame ketvirtyje taškų iš viso nepelnė – krepšį atakavo tik kartą ir netaikliai.

LIETUVIS. Ž.Ilgauskas, kaip ir pirmuosiuose trijuose susitikimuose, nežaidė.

CITATA. „Kaip jau esu sakęs – dabar birželis. Tai finalas. Viską, ką gali, turi palikti aikštėje. Turi eiti į aikštę ir žaisti geriausią krepšinį, kokį gali žaisti. Štai ką mes bandome daryti“, – kalbėjo D.Nowitzkis.

CITATA II. „Turėjau atkakliau žaisti puolime. Bet aš pasitikiu savo sugebėjimais. Ketinu grįžti į aikštę ir juos parblokšti“, – žadėjo L.Jamesas.

REZULTATYVIAUSI. „Mavericks“: Dirkas Nowitzkis 21 (11 atk. kam.), Jasonas Terry 17, Shawnas Marionas 16, Tysonas Chandleris 13 (16 atk. kam.), DeShawnas Stevensonas 11. „Heat“: Dwyane'as Wade'as 32, Chrisas Boshas 24, LeBronas Jamesas 8 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 3/11 met.), Mike'as Milleris 6.