TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvis prasimušė į prestižinio JAV gatvės krepšinio turnyro finalą

Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtas kartas nemelavo ir Lietuviui Mariui Bausiui pavyko prasimušti į „Red Bull King of the Rock” finalą. Šis turnyras laikomas vienu iš prestižiškiausių JAV vienas prieš vieną krepšinio turnyrų. Jo finalas vyksta legendiniame kalėjime Alkatrase, San Francisko mieste.

Marius į JAV atvažiavo dirbti, tačiau nuo pat mažens žaisto krepšinio meilė neapleidžia jo visur. Šarūno Marčiulionio krepšinio mokyklą lankęs, mokyklos bei universiteto rinktinėse žaidęs, jėgas išbandęs mėgėjų lygose, lietuvis net ir Niujorke įdėmiai stebi krepšinį. Būtent bestebėdamas NBA rungtynes jis sužinojo apie „Red Bull King of the Rock” atrankas ir suprato, kad tai bus pagrindinis šios vasaros užsiėmimas.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Mariau, kodėl nusprendei dalyvauti turnyre?
Aš jau ankščiau esu laimejęs porą vienas prieš vieną turnyrų, tad nuolatos stengiuosi sekti, kur ir kada jie vyksta. Krepšinį mylinčiam ir žaidžiančiam žmogui nuolat reikia treniruotis ir pasitikrinti, ko esi vertas. „Red Bull King of the Rock” turnyras – tam idealus. Be to ir pats turnyras – įspūdingas. Finalas Alkatrase – jau vien viską pasako.

Kuo skiriasi vienas prieš vieną turnyrai nuo kitų gatvės krepšinio žaidimų?
Yra klaidingai manoma, kad puolimas čia – svarbiausia. Aš irgi taip maniau, kol nesužaidžiau. Tada paaiškėjo, kad tai labai toli nuo tiesos. Esminiai dalykai žaidžiant vienas prieš vieną – agresyvumas ir patikima gynyba. Taip pat labai svarbi ištvermė. Nors mačas trunka tik penkias minutes, bet žaidimas reikalauja nuolatinio puolimo arba gynybos. Tam, kad atlaikyti penkis tokius mačus (iki finalo) reikia būt labai ištvermingu. Be to reikia pasilikti jėgų ir finalui...

Ką gali papasakoti apie savo priešininkus? Lietuvoje sklinda kalbos, kad vienas prieš vieną žaisdamas su juodaodžiu atletu lietuvis nelabai turi galimybių laimėti...
Taip, žinoma, jie fiziškai labai stiprūs. Tačiau nereikėtų savęs „nurašyti” vien todėl, kad esi lietuvis. Vien „dėjimais” nelaimėsi. Reikia turėti žaidimo planą ir stipriai ruoštis. Man iki finalo San Franciske liko keletas savaičių, taigi jau nuo kitos savaitės pradėsiu savo individualias treniruotes. Daugiausiai treniruoju ištvermę, lakstau krosus, dažnai išeinu pažaisti Niujorko lauko aikštelėse. Ruošdamasis turnyrui treniruojuosi penkis kartus per savaitę. Taigi fiziniai gebėjimai – dar ne viskas. Svarbu metodiškas pasiruošimas.

Ką galėtum pasakyti, galbūt patarti tiems lietuvaičiams, kurie jau šį penktadienį prie Vilniaus Sporto rūmų rungsis dėl galimybės keliauti į Alakatraso finalą?
Dalyvauti tikrai verta. Net ir nelaimėjus, renginys yra įdomus laiko praleidimo būdas bei galimybė pasitikrinti save. Be to, mano matytus turnyrus „Red Bull” komanda surengė labai profesionaliai: su muzika, renginio vedėjais, nemokamais gėrimais bei atributika, daugybe pagalbinio personalo. Kadangi dalyvavau keturiuose turnyruose, tai jau spėjau susidraugauti su organizatoriais
Taigi pati patirtis – labai vertinga.
Na, o tiems, kas nusiteikę kovoti dėl pergalės, linkiu nepasiduoti sunkiais momentais bei laikytis žaidimo plano. Aš jų labai lauksiu Alkatrase.

 

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek