2014 08 07

Lietuvos 16-mečių krepšinio rinktinė iškovojo Baltijos taurę

Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinė triumfavo Panevėžyje vykusiose Baltijos taurės varžybose. Juliaus Pranevičiaus auklėtiniai finale 70:63 (15:14, 13:17, 17:15, 25:17) įveikė Latvijos bendraamžius.
Lietuvos 16-mečių rinktinė
Lietuvos 16-mečių rinktinė / musukrepsinis.lt nuotr.

Šiose rungtynėse įspūdingai žaidė dvigubą dublį surinkęs Rokas Gadiliauskas. 205 cm ūgio puolėjas įmetė 19 taškų ir atkovojo 19 kamuolių (34 naud.). Tadas Sederskis prie pergalės pridėjo 16 taškų, Eimantas Stankevičius – 11. Lietuviai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (52-30).

Latviai metė iššūkį iki tol varžovus triuškinusiems lietuviams. Sažaidus 5 minutes Lietuvos ekipa pirmavo 5 taškais (12:7), o po pirmojo kėlinio turėjo tik minimalų pranašumą (15:14). Antrajame ketvirtyje kiek tikslesni buvo Latvijos krepšininkai, kurie prasidėjus didžiajai pertraukai buvo priekyje – 31:28.

Trečiajame kėlinyje latviai buvo sukaupę 6 taškų persvarą, tačiau šeimininkai prieš prasidedant paskutinei susitikimo daliai ją sumažino iki minimumo (45:46). Paskutiniame ketvirtyje lietuviai suaktyvino žaidimą puolime ir likus žaisti 5 minutes buvo priekyje 59:50. Šios persvaros lietuviai per kitas 5  minutes neiššvaistė.

Rungtynių statistiką rasite paspaudę čia.

Trečiąją vietą Baltijos taurės turnyre iškovojo Rusijos krepšininkai. Jie be didesnio vargo 65:47 (19:2, 17:9, 19:23, 10:13) nugalėjo Estijos bendraamžius. Rusų pergalę lėmė itin sėkmingai sužaista pirmoji susitikimo dalis, per kurią jie įmetė 36 taškus, o varžovams leido pataikyti tik 11.