2014 07 28 /21:55

Lietuvos 18-mečių rinktinė Europos krepšinio čempionate pralaimėjo latviams

Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio pirmenybėse Turkijoje pirmadienį Lietuvos rinktinė keturių ekipų aštuntfinalio etapo E grupės rungtynes 76:78 (24:9, 20:20, 17:23, 15:26) pralaimėjo Latvijos bendraamžiams.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio pirmenybėse Turkijoje pirmadienį Lietuvos rinktinė keturių ekipų aštuntfinalio etapo E grupės rungtynes 76:78 (24:9, 20:20, 17:23, 15:26) pralaimėjo Latvijos bendraamžiams, nors ir turėjo 21 taško persvarą.

Lietuviai laimėjo kovą dėl kamuolių (46-25), atliko dukart daugiau rezultatyvių perdavimų (23-11), bet lemiamomis rungtynių akimirkomis geresni buvo latviai.

Lietuviai galingai pradėjo rungtynes ir iš karto perėmė iniciatyvą (10:4). Nors varžovai stengėsi pristabdyti Lietuvos krepšininkus, tačiau tiksliai tiek puolime, tiek gynyboje žaidę lietuviai nesuteikė latviams vilčių (20:7). Po 10 minučių lietuvių pranašumas buvo akivaizdus – 24:9.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė toliau nemažino tempo ir neatsipalaidavo gynyboje, todėl latviai sunkiai rinko taškus (28:11). Įpusėjus kėliniui po krepšiu dominavusių lietuvių atotrūkis pasiekė daugiau nei 20 taškų ribą (41:20). Iki didžiosios pertraukos Latvijos krepšininkai tik kiek sumažino atsilikimą (44:29).

Domando Sabonio dėjimas su varžovo pražanga pradėjo trečiąjį ketvirtį (47:29), o po Tautvydo Paliukėno tolimo metimo ekipas vėl skyrė 20 taškų (53:33). Įpusėjus kėliniui latviai surengė kelias sėkmingas atakas ir priartėjo (40:53). Ypač sėkmingai varžovai sužaidė paskutines 3 minutes. Latviai spurtavo 9:0 ir sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (52:61).

Netrukus lietuviai niekais pavertė latvių spurtą. 2 taškus pelnė D.Sabonis, tritaškį pridėjo Raimundas Žuklevičius, tada į krepšį įkrovė Laurynas Birutis, vėl 2 taškais pasižymėjo D.Sabonis ir prasidėjus lemiamai mačo daliai Lietuvos rinktinė vėl turėjo 18 taškų persvarą (70:52). Likus žaisti 5 minutes lietuvių pranašumas kiek sumenko (72:59). Netrukus Latvijos ekipa – daugiausiai tolimais metimais – nukirpo lietuvių persvarą iki 7 taškų (68:75), o Saulius Štombergas paprašė minutės pertraukėlės.

Lietuviai toliau negalėjo pelnyti taškų, o latviai, realizavę 3 baudų metimus, atsidūrė pavojingai arti (71:75). Per likusias pusantros minutės ekipų krepšininkai pasikeisdami stojo mesti baudų, lietuviai suklydo ir, likus 25 sekundėms, po latvio Raulio Aveničio tolimo metimo Lietuvos komanda jau atsilikinėjo (78:76). R. Žuklevičius (7 klaidos) prarado kamuolį ir po netaiklių varžovų baudų metimų dar metė priverstinį tolimą metimą, tačiau jis buvo netikslus.

Dvigubu dubliu lietuvių gretose pasižymėjo Domantas Sabonis – 23 taškai ir 12 po krepšiais atkovotų kamuolių.

15 taškų į latvių krepšį įmetė Tautvydas Pauliukėnas, po 10 – Laurynas Birutis (11 sugriebtų kamuolių) ir Raimundas Žuklevičius.

25 taškais prie pergalės prisidėjo Rihardas Lomažas, 15 – Arturas Grinbergas, 8 – Ervinas Mežniekas.

Antradienį lietuvių varžovais bus pergalingai rungtyniaujanti Italijos komanda, kuri pirmadienį 68:65 (16:9, 16:23, 14:11, 22:22) privertė pasiduoti Prancūzijos ekipą.

Aštuntfinalio E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Italija 3 3 0 218:188 6
2. Latvija 3 2 1 205:216 5
3. Kroatija 2 2 0 168:128 4
4. Lietuva 3 1 2 217:239 4
5. Prancūzija 3 0 3 199:222 3
6. Lenkija 2 0 2 136:150 2

Į čempionato Turkijoje ketvirtfinalį iškops keturios geriausios grupės rinktinės.