2011 07 14

Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė Europos čempionato startą pažymėjo pergale

Ketvirtadienį Ispanijoje startavo Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionatas. Lietuvos rinktinės garbę gina ir du pasaulio čempionai – Dovydas Redikas bei Arnas Butkevičius. Visgi pirmose rungtynėse tarp Lietuvos ir Italijos 31 kartą suklydusius lietuvius į pergalę atvedė įspūdingas Sauliaus Kulviečio žaidimas.
Dovydas Redikas pelnė 12 taškų
Dovydas Redikas pelnė 12 taškų / V.Mikaičio nuotr.

Nuo pat rungtynių pradžios į priekį išsiveržę lietuviai prabėgus 3 minutėms pirmavo 7:3, tačiau netrukus italai pasivijo varžovus – 10:11. S.Kulviečio vedami mūsiškiai buvo atitrūkę 18:13, bet Italijos jaunimas per paskutines 2 minutes ir 32 sekundes neleido Lietuvos rinktinei pelnyti taškų, o patys jų įmetė 5, todėl pasibaigus ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 18:18.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo Italijos dvidešimtmečiai, kurie sugebėjo susikrauti 6 taškų persvarą – 27:21. M.Linarto kariauna greitai sugebėjo susigrąžinti iniciatyvą ir išlygino rezultatą (29:29), kuris išliko lygus ir sužaidus pusę mačo – 39:39.

Antroji susitikimo dalis toliau vyko lygiai. Nors įpusėjus kėliniui Italijos krepšininkams atrodė, kad pavyks atitrūkti (50:45), bet lietuviai atsakė laimėta atkarpa 8:0 ir išsiveržė į priekį – 53:50. Situacija nepakito ir nuaidėjus trečiosios rungtynių atkarpos pabaigą skelbiančiai sirenai – 58:55.

Mačo baigtis sprendėsi ketvirtojo kėlinio pirmoje dalyje. Iniciatyvos ėmęsis S.Kulvietis inicijavo spurtą 9:0 ir lietuviai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 71:60. Likus žaisti 2 minutes ir 29 sekundes italai buvo priartėję (69:75), bet mūsiškiai atsakė 4 taškais iš eilės – 79:69. Nors paskutinę minutę Lietuvos krepšininkai ir toliau klydo ir dovanojo kamuolius varžovams, tačiau pergalę savo rankose išlaikė – 82:77.

Lietuva: Saulius Kulvietis 32 (10 atk. kam., 6/7 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai, 5/7 baudos), Dovydas Redikas 12 (5 atk. kam., 7 rez. perdav., 4/6 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 4/4 baudos), Augustas Pečiukevičius 11.

Italija: Achille Polonara 18 (4/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 4/4 baudos), Andrea De Nicolao 15, Allesandro Gentile 11 (1/8 dvitaškiai).