2013 07 13

Lietuvos 20-mečių rinktinė įtemptame trileryje pralaimėjo graikams

Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė paskutinėse Europos jaunimo čempionato A grupės rungtynėse itin atkaklioje dvikovoje 74:77 (9:19 18:20 28:10 19:28) nusileido Graikijos krepšininkams.
Tomas Pačėsas
Tomas Pačėsas / Aliaus Koroliovo/15 min.lt nuotr.
Temos: 1 Tomas Pačėsas

Rungtynes Tomo Pačėso treniruojami krepšininkai pradėjo labai blogai ir sužaidus daugiau nei šešias minutes graikai pirmavo 10:2. Nors Lietuvos rinktinė pagaliau pataikė tritaškį, tačiau graikai ėmė dar agresyviau gintis ir kėlinį laimi rezultatu 18:9.

Antras kėlinys prasidėjo šešiais graikų taškais be atsako. Lietuviai atsakė tokiu pačiu spurtu, tačiau po graikų minutės pertraukėlės jie sugebėjo sustyguoti savo žaidimą ir vėl susikrauti dviženklę persvarą – 39:27. Lietuvos krepšininkai per pirmas dvidešimt minučių pataikė vos 22 proc. tolimų metimų, o kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 11:21.

Po didžiosios pertraukos graikai padidino savo pranašumą iki 45:30, tačiau tada pabudo lietuviai. T.Pačėso krepšininkai laimėjo 5 minučių atkarpą net 18:0, o trečią ketvirtį 28:10 ir po 30-ies minučių buvo priekyje 55:49. Per pirmus du kėlinius tylėjęs T.Jogėla per trečią įmetė 10 taškų.

Paskutinį ketvirtį graikai pradėjo dideliu spurtu – du tritaškius smeigė G.Larentzakis, dar vieną pridėjo E.Bochoridis, o netrukus dvi atakas iš eilės graikai užbaigė įmesdami dvitaškius su pražanga. Lietuviai po atkarpos 0:15 atsilikinėjo 57:66 ir toliau klydo.

Vis dėlto graikai varžovų klaidomis nepasinaudojo ir toliau bandė užmėtyti lietuvius tritaškiais, kurie ėmė nebekristi. Netrukus 5 taškus pelnė L.Chatkevičius ir Ž.Lekys – 62:66. Likus žaisti dvi minutes skirtumas dar aptirpo (64:69), tačiau Lietuvos rinktinė nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos, nors į krepšį metė tris kartus.

Graikai dukart iš eilės pataikė tik po vieną baudos metimą, o lietuviai nesugebėdavo įmesti, liko minutė ir Graikijos krepšininkai pirmavo 71:66. Atrodė, kad viskas prarasta, tačiau T.Jogėla išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį ir pataikė visus baudų metimus, lietuviai perėmė kamuolį ir M.Paliukėnas dvitaškiu išlygino rezultatą – 71:71.

Po minutės pertraukėlės lietuviai prasižengė, o graikas sumetė baudas, palikdamas mūsiškiams 19 sekundžių. V.Kariniauska sgavo teisę mesti baudas ir vieną prametė (72:73), netrukus graikai sumetė abi (72:75), V.Kariniauskas prie metimo linijos stojo vėl ir šįkart neklydo (74:75). Lietuviai vėl prasižengė, graikas sumetė baudas (74:77), tačiau mūsiškiams mesti tritaškio neleido, kurias V.Kariniauskas prametė.

Kovą dėl atšokusių kamuolių lietuviai pralaimėjo 35:39, mažiau kartų suklydo (17:22), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (12:18) ir itin netaikliai metė tritaškius (25 proc. prieš graikų 52 proc.).

Lietuvos rinktinė trimis pergalėmis ir pralaimėjimu grupėje liko antra, o visas keturias dvikovas laimėjusi Graikija užėmė pirmąją vietą.

Lietuva: M.Paliukėnas (5/6 dvit., 2/7 trit.) 18, T.Jogėla (7 atk. kam.) 15, V.Kariniauskas 7, S.Lekys ir Ž.Riauka (13 atk. kam.) po 6, R.Juknevičius ir O.Olisevičius (1/5 trit.) po 5, M.Kačinas 4, M.Mockevičius ir P.Semaška po 3, L.Chatkevičius 2, I.Vaitkus taškų nepėlnė.

Graikija: G.Larentzakis (5/10 trit., 10/10 baud. 6 rez. perd. 6 klaid.) 27, I.Papapetrou (6 atk. kam.) 19, P.Melissaratos (10 atk. kam.) 10.