Publikuota: 2013 liepos 13d. 15:25

Lietuvos 20-mečių rinktinė įtemptame trileryje pralaimėjo graikams

Tomas Pačėsas
Aliaus Koroliovo/15 min.lt nuotr. / Tomas Pačėsas

Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė paskutinėse Europos jaunimo čempionato A grupės rungtynėse itin atkaklioje dvikovoje 74:77 (9:19 18:20 28:10 19:28) nusileido Graikijos krepšininkams.

Rungtynes Tomo Pačėso treniruojami krepšininkai pradėjo labai blogai ir sužaidus daugiau nei šešias minutes graikai pirmavo 10:2. Nors Lietuvos rinktinė pagaliau pataikė tritaškį, tačiau graikai ėmė dar agresyviau gintis ir kėlinį laimi rezultatu 18:9.

Antras kėlinys prasidėjo šešiais graikų taškais be atsako. Lietuviai atsakė tokiu pačiu spurtu, tačiau po graikų minutės pertraukėlės jie sugebėjo sustyguoti savo žaidimą ir vėl susikrauti dviženklę persvarą – 39:27. Lietuvos krepšininkai per pirmas dvidešimt minučių pataikė vos 22 proc. tolimų metimų, o kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 11:21.

Po didžiosios pertraukos graikai padidino savo pranašumą iki 45:30, tačiau tada pabudo lietuviai. T.Pačėso krepšininkai laimėjo 5 minučių atkarpą net 18:0, o trečią ketvirtį 28:10 ir po 30-ies minučių buvo priekyje 55:49. Per pirmus du kėlinius tylėjęs T.Jogėla per trečią įmetė 10 taškų.

Paskutinį ketvirtį graikai pradėjo dideliu spurtu – du tritaškius smeigė G.Larentzakis, dar vieną pridėjo E.Bochoridis, o netrukus dvi atakas iš eilės graikai užbaigė įmesdami dvitaškius su pražanga. Lietuviai po atkarpos 0:15 atsilikinėjo 57:66 ir toliau klydo.

Vis dėlto graikai varžovų klaidomis nepasinaudojo ir toliau bandė užmėtyti lietuvius tritaškiais, kurie ėmė nebekristi. Netrukus 5 taškus pelnė L.Chatkevičius ir Ž.Lekys – 62:66. Likus žaisti dvi minutes skirtumas dar aptirpo (64:69), tačiau Lietuvos rinktinė nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos, nors į krepšį metė tris kartus.

Graikai dukart iš eilės pataikė tik po vieną baudos metimą, o lietuviai nesugebėdavo įmesti, liko minutė ir Graikijos krepšininkai pirmavo 71:66. Atrodė, kad viskas prarasta, tačiau T.Jogėla išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį ir pataikė visus baudų metimus, lietuviai perėmė kamuolį ir M.Paliukėnas dvitaškiu išlygino rezultatą – 71:71.

Po minutės pertraukėlės lietuviai prasižengė, o graikas sumetė baudas, palikdamas mūsiškiams 19 sekundžių. V.Kariniauska sgavo teisę mesti baudas ir vieną prametė (72:73), netrukus graikai sumetė abi (72:75), V.Kariniauskas prie metimo linijos stojo vėl ir šįkart neklydo (74:75). Lietuviai vėl prasižengė, graikas sumetė baudas (74:77), tačiau mūsiškiams mesti tritaškio neleido, kurias V.Kariniauskas prametė.

Kovą dėl atšokusių kamuolių lietuviai pralaimėjo 35:39, mažiau kartų suklydo (17:22), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (12:18) ir itin netaikliai metė tritaškius (25 proc. prieš graikų 52 proc.).

Lietuvos rinktinė trimis pergalėmis ir pralaimėjimu grupėje liko antra, o visas keturias dvikovas laimėjusi Graikija užėmė pirmąją vietą.

Lietuva: M.Paliukėnas (5/6 dvit., 2/7 trit.) 18, T.Jogėla (7 atk. kam.) 15, V.Kariniauskas 7, S.Lekys ir Ž.Riauka (13 atk. kam.) po 6, R.Juknevičius ir O.Olisevičius (1/5 trit.) po 5, M.Kačinas 4, M.Mockevičius ir P.Semaška po 3, L.Chatkevičius 2, I.Vaitkus taškų nepėlnė.

Graikija: G.Larentzakis (5/10 trit., 10/10 baud. 6 rez. perd. 6 klaid.) 27, I.Papapetrou (6 atk. kam.) 19, P.Melissaratos (10 atk. kam.) 10.

Temos: 1 Tomas Pačėsas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvenimas

Tėtis ryžosi misijai dėl Dauno sindromą turinčios dukrytės: iš Didžiosios Britanijos dviračiu atmynė į Lietuvą

Verslas

„The Guardian“: absurdas – ne Italijos populistų programa, o euro zonos taisyklės

24sek

Į Kauną sugrįžęs P.Motiejūnas – apie Šaro ateitį: „Dėl jo vieną dieną esu ramus, kitą – jau ne“

Pasaulis kišenėje

Mažoji Lietuva: kur stovi gatvės menu išmarginta bažnyčia ir kur laukia pasieniečiai

Aktualu

Trijų automobilių avarija Trakų rajone: 1,84 promilės girtumas ir du žmonės ligoninėje

Aktualu

Skurdi reabilitacijos centro neįgaliesiems egzistencija: investavo europines lėšas ir paliko merdėti?

Jazzu po ją pakeitusių kelionių maratono grįžo į sceną su garsiaisiais švedais KOO

Kultūra

Knygos recenzija. Juokas, socialumas ir žanro problemos G.Radvilavičiūtės „Tekstų persekiojime“

Ugnies apimti Havajai ugnikalnio išsiveržimo vietoje

Aktualu

Ar gali Europos ir JAV sąjunga pergyventi Donaldą Trumpą?

Gazas

„Augina“ automatines pavarų dėžes: „Peugeot“ 6 laipsnių meta į „šiukšliadėžę“, turi 8 laipsnių

Jordanija – kuo gundo dykumų apsuptas istorijos lobynas?

Aktualu

Dėl Sirijos „kovotojų“ Vilniaus oro uoste išsigandusią moterį nuramino pasieniečiai – tai tik jūreiviai

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija bus. Bet mes galėtume padaryti ją geresnę

24sek

Šaro ir „Žalgirio“ sutikimas Kaune – su trenerio mėgstama „Juoda orchidėja“ ir prašymu pasilikt

15min recenzija Kultūra

Nepavykęs Latvijos istorinis epas: filmas „Pagonių žiedas“

Paviešintos oficialios princo Harry ir Meghan Markle karališkų vestuvių nuotraukos: grožis atima žadą