2013 07 03

Lietuvos devyniolikmečiai pasaulio čempionate po dramatiškos kovos palaužė Ispaniją – 61:59

Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė pergalingai baigė pasaulio čempionato E grupės varžybas. Tomo Masiulio vadovaujama komanda po įtemptos kovos 61:59 (17:11, 19:15, 11:17, 14:16) sugebėjo palaužti iki tol be pralaimėjimų pirmenybėse rungtyniavusią Ispanijos rinktinę.
Lietuvos rinktinės akimirkos pasaulio čempionate
Lietuvos rinktinės akimirkos pasaulio čempionate / FIBA nuotr.
Temos: 1 Tomas Masiulis

Pergalė lietuviams garantavo antrąją vietą E grupėje. Iš viso mūsiškiai laimėjo penkis susitikimus ir patyrė vieną nesėkmę.

Ketvirtfinalyje Lietuva kausis su trečiąja F grupės ekipa – Kinija.

E grupėje po 5 pergales iškovojo trys rinktinės  Ispanija, Lietuva ir Kroatija, tačiau dėl geriausio tarpusavio rungtynių santykio pirmąją vietą užėmė ispanai, mūsiškiai liko antri, o vakar lietuvius nugalėję kroatai – treti.

Lietuvos rinktinė galėjo užimti pirmąją vietą, tačiau reikėjo ispanus įveikti didesniu nei 6 taškų skirtumu.

Ketvirtfinaliai bus žaidžiami penktadienį.

Lietuviams ypač sėkmingai klostėsi pirmoji mačo dalis – uraganiškai puolęs mūsų šalies jaunimas netruko susikrauti dviženklį pranašumą 13:2. Ispanai ėmė žaisti užtikrinčiau ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė šeši taškai – 11:17. Antrajame ketvirtyje T.Masiulio auklėtiniai surengė spurtą – 13:0 ir likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes jau turėjo dvigubą prnašumą – 36:18.

Vaizdas aikštėje pasikeitė po didžiosios pertraukos, kai lietuviai pateko į duobę. Jie tragiškai metė iš trijų taškų zonos ir leido varžovams tirpdyti skirtumą. Ketvirtajame kėlinyje kova virė taškas į tašką, tačiau lemiamu metu lyderio vaidmens ėmėsi M.Grigonis ir T.Dimša, o pergalę Lietuvos rinktinė iškovojo po paskutinėmis sekundėmis prasidėjusio baudavimo ir baudų metimo maratono.

Lietuvos rinktinė: Marius Grigonis 13 (0/5 trit., 7 atk. kam.), Martinas Gebenas ir Augustinas Jankaitis po 10, Tomas Dimša 9 (0/5 trit.), Lukas Lekavičius 8 (7 atk. kam.), Jokūbas Gintvainis 4, Denisas Krestininas 3 (8 atk. kam.), Justas Tamulis ir Mantvydas Stašelis po 2.

Pirmąją nesėkmę patyrusių ispanų gretose sėkmingiausiai žaidė Guilermo Hernangomezas (13 tšk.), Edgaras Vicedo (11 tšk.), Dario Brizuela bei Javieras Martinas (po 9 taškus).

Galutinė aštuntfinalio E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Ispanija               6 5 1  472:394  11
2. Lietuva                5 5 1  467:406  11
3. Kroatija               6 5 1  518:454  11
4. Kanada                 6 3 3  478:336   9