Lietuvos dvidešimtmečiai palaužė Kroatiją

Po trijų pergalių iš eilės - 73:71 įveikta Juodkalnija, 118:68 sutriuškintas Izraelis ir 65:59 palaužta Turkija - Lietuvos vaikinų (iki 20 metų) rinktinė Europos čempionate patyrė pirmąją nesėkmę.
FibaEurope.com nuotr. / Lietuvos vaikinų dvidešimtmečių krepšinio rinktinė.
0

Atėnuose (Graikija) vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė antradienį rezultatu 93:83 (24:31, 26:16, 19:24, 24:12) įveikė Kroatijos bendraamžius ir iškovojusi trečiąją įskaitinę pergalę išliko F grupės lyderė.

Po dvi įskaitines pergales ir vieną pralaimėjimą prieš mačą turėjusių ekipų mūšis prasidėjo atkaklia, tačiau rezultatyvia kova (15:15). Vis dėlto pirmajam varžybų kėlinukui artėjant į pabaigą išryškėjo kroatų pranašumas (24:31), kuris dar labiau padidėjo prasidėjus antrajai mačo atkarpai (27:36).

Suprasdami, jog leidę varžovams atitrūkti, vėliau gali jų ir nebepavyti – kaip tai atsitiko mače su Serbija, – lietuviai ėmė tirpdyti kroatų persvarą. Sausą atkarpą rezultatu 11:0 laimėję mūsiškiai ne tik pavijo varžovus, bet ir aplenkė (38:36). Puikiai antrąjį kėlinį žaisdami lietuviai iki didžiosios pertraukos dar šiek tiek padidino savo persvarą (50:37).

Iš karto po pertraukos Adas Juškevičius smeigė tritaškį (53:47) ir kai jau atrodė, kad lietuviai galutinai perima iniciatyvą, susikaupę kroatai išlygino rezultatą (56:56). Vėl užvirė kova taškas į tašką ir atrodė, kad svarstyklės vėl krypsta varžovų naudai (71:74).

Vis dėlto mūsiškiai sugebėjo į tai atsakyti spurtu 8:0 ir lemiamame kėlinyje įgyti apčiuopiamą 5 taškų pranašumą (79:75). Kroatai bandė nepasiduoti (81:80), tačiau žaidimo skonį pajutę lietuviai mačo vadelių iš savo rankų nepaleido. Sėkmingiau žaisdami paskutinėmis minutėmis, galiausiai lietuviai šventė pergalę rezultatu 93:83.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Žygimantas Janavičius – 19 taškų. 17 taškų prie pergalės pridėjo A.Juškevičius, 16 – Simas Buterlevičius.

Kroatų rinktinėje išsiskyrė 28 taškus surinkęs Bojanas Bogdanovičius. 13 taškų pelnė Karlo Vragovičius.

Grupes varžybas lietuviai baigs rytoj dvikova su Ukrainos rinktine.