2013 07 10

Lietuvos dvidešimtmečių krepšinio rinktinė Europos čempionate varžovams skaldo antausius

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė Europos jaunimo krepšinio čempionate ant menčių paguldė ir antrąjį A grupės varžovą. Tomo Pačėso vedama komanda Estijos sostinėje Taline vykstančiose pirmenybėse trečiadienį nugalėjo taip pat vieną pergalę savo įskaitoje turėjusius vokiečius 74:62 (11:14, 23:9, 16:18, 24:21) ir tapo vienvaldžiais grupės lyderiais.
Vaidas Kariniauskas
Vaidas Kariniauskas / Aliaus Koroliovo/15 min.lt nuotr.

Nors mačo pradžioje vokiečiai bandė primesti savo lėtą ir pozicinį žaidimo stilių, antrame kėlinyje mūsų šalies krepšininkai oponentams vožė iš peties: po pirmojo ketvirčio atsilikdami 11:14, lietuviai kitas dešimt minučių sužaidė iš natų ir, laimėję kėlinį 23:9, nutolo 34:23.

Įgiję dešimties – dvylikos taškų persvarą, lietuviai ją išlaikė iki ketvirtojo kėlinio pradžios, kai varžovai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 41:50.

Tačiau tuomet susitelkę lietuviai spurtavo ir 5-ąj min. sugebėjo padidinti persvarą iki 64:46. Nors vokiečiai taip pat atsakė spurtu 9:0, Vaido Karinausko tritaškis, likus kovoti 2 min. 44 sek. apramino varžovų ekipos entuziazmą – 67:55.

Po šio metimo abi ekipos jau žaidė savo malonumui, o klaidas darantys vokiečiai leido lietuviams didinti pranašumą – 72:55.

Mačo finalo sirena paskelbė, kad lietuviai nugalėjo Vokietiją 74:62 ir dabar savo sąskaitoje turi dvi pergales iš tiek pat galimų.

Daugiausia taškų mūsų komandai pelnė Vaidas Kariniauskas – 16. Mindaugas Kačinas pridėjo 11 taškų, Laimonas Chatkevičius 9, Simonas Lekys 8, Osvaldas Olisevičius 7, Žygimantas Riauka ir Rytis Juknevičius po 6, Mantas Mockevičius 4, Matrynas Paliukėnas 3, Ignas Vaitkus ir Tauras Jogėla po 2.

Vokietijai daugiausia taškų įmetė: B.Radosavljevičius (4/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 19, K.Ogbe 9, M.Merzas ir L.Tolksdorfas (12 atk. kam.) po 8.

Mūsiškiai antradienį 68:64 po permainingos kovos palaužė turnyro favoritais laikytus serbus, o vokiečiai 89:75 pranoko Gruzijos bendraamžius.

Šioje grupėje dar kovoja Graikija. Ketvirtadienį lietuviai grumsis su Gruzijos atstovais.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1.Lietuva 2 2 0 142:126 4

2.Vokietija 2 1 1 151:149 3

3.Serbija 1 0 1 64:68 1

4.Gruzija 1 0 1 75:89 1

5.Graikija 0 0 0 0:0 0

Į kitą čempionato etapą pateks bei kovą dėl medalių tęs trys geriausios grupės komandos.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas