2014 07 05

Lietuvos dvidešimtmetės krepšininkės laimėjo antrą kartą – palaužė brites

Lietuvos 20-mečių merginų (U20) rinktinė po sunkios ir permainingos kovos 60:58 (13:15, 15:8 12:18 20:17) palaužė Didžiosios Britanijos bendraamžes ir pratęsė pergalingą žygį Europos čempionato B diviziono turnyre Sofijoje (Bulgarija).
Lietuvos merginų U-20 rinktinė
Lietuvos merginų U-20 rinktinė / musukrepsinis.lt nuotr.

Dvikova su Didžiosios Britanijos komanda lietuvėms klostėsi sunkiai nuo pat jos pradžios. Nors mūsiškės ketvirčio pradžioje pirmavo 7:2, vėliau varžovės ėmė žaisti aktyviau ir išlygino rezultatą (11:11). Po dešimties minučių britės jau buvo priekyje 15:13.

Antrajame ketvirtyje nei viena komanda neturėjo didesnės persvaros. Vis dėlto Lietuvos rinktinė didžiąją kėlinio dalį vijosi varžoves ir tik artėjant didžiajai pertraukai persvėrė rezultatą savo naudai (22:21). Per likusį laiką mūsiškės spurtavo ir padidino atotrūkį (28:23).

Antroji mačo dalis nebuvo lengvesnė Lietuvos rinktinei. Nors lietuvės kontroliavo situaciją, varžovės nuolat kvėpavo joms į nugarą ir neleido atsipalaiduoti. Mūsų krepšininkės buvo sukaupusios 7 taškų persvarą, bet iki ketvirčio pabaigos jos neišlaikė. Varžovės spurtavo ir po 30 minučių pirmavo 41:40.

Lemiamas buvo paskutinis kėlinys, kuriam įpusėjus 50:48 priekyje buvo Didžiosios Britanijos atstovės. Nervų karas tęsėsi,o likus žaisti kiek daugiau nei minutę rezultatas buvo lygus (54:54).

Likus žaisti 22 sekundes Lina Želnytė pataikė turbūt svarbiausią šių rungtynių tolimą metimą (57:54). Netrukus du baudos metimus realizavo varžovės (57:56, 20 sek.). Po trenerio Ričardo Maceinos paprašytos minutės pertraukėlės prie baudų metimų linijos stojo Greta Tamašauskaitė (59:56, 19 sek.). Britės iki pat finalinės sirenos nenorėjo pasiduoti, todėl komandos dar apsikeitė baudų metimais, tačiau lietuvės išplėšė labai sunkią pergalę rezultatu 60:58.

Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo Justina Matuzonytė, įmetusi 12 taškų. Roberta Mizgerytė pridėjo 10 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Lietuvos komanda pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (32:56), tačiau mažiau klydo (14:26).

Sekmadienį (07.05) Lietuvos komanda susitiks su Rumunijos atstovėmis.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius