TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos grandų sirgaliai pakilo į kovą

Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka
Šaltinis: krepsinis.net
0
A A

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ klubai pradėjo kovas naujajame sezone. Į mūšius pakilo ne tik Lietuvos grandai, bet ir ištikimiausi jų sirgaliai.

Per atostogas netinginiavo

Pasibaigus sezonui vasarą dauguma „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ aistruolių pamiršo stipriausių šalies klubų intrigas ir pasinėrė į Lietuvos rinktinių pasirodymą. Tuo tarpu „Rytas Ultras“ ir „Green White Boys“ grupuočių nariai netinginiavo. Per atostogas sirgaliai ruošėsi artėjančiam sezonui.

„Pagaminome reklaminių lipdukų, sugalvojome naujų dainų ir atnaujinome mūsų forumą. Taip pat atsirado vadinamasis elektroninis „fanshopas”, kuriame galima nupirkti mūsų šalikų, antsiuvų bei lipdukų”, – apie tarpsezonio veiklą kalbėjo „Rytas Ultras“ aistruolis Marius.

Nepaisant visų darbų, rinktinės kovos pasaulio čempionate Turkijoje neatsidūrė šešėlyje.

„Atostogavome, dirbome, bet nepamiršome tribūnos reikalų bei rinktinės kovų. Bendrai prie televizijos ekranų stebėjome vyrų bronzinį kelią Turkijoje”, – pridūrė vilnietis.

„Pasibaigus sezonui tribūnos veikla tikrai nesibaigia. Patys dalyvavome dviejuose krepšinio turnyruose, kuriami ir užsakomi lipdukai, šalikai, sukūrėme naujų dainų, svarstomos choreografijų vizijos“, – teigė „Žalgirio“ sirgalius Jonas.

Kaunietis pažymėjo, jog prieš kelerius metus įkurta „Green White Boys“ grupuotė tapo visiškai savarankiška.

„Visiškas „Green White Boys“ savarankiškumas buvo didžiausias mūsų tribūnos įvykis vasarą, – naujieną išskyrė Jonas. – Su savarankiškumu atėjo daug darbų, atsakomybės. Tai mums didelis iššūkis. Dabar patys organizuojame išvykas, tvarkome finansus bei internetinę erdvę. Kalbant apie operatyvumą ir medžiagos talpinimą, manau, kad pastaroji tvarkoma geriausiai iš visų Lietuvos grupuočių. Tapome viena didele šeima, kurioje, žinoma, pasitaiko visko, tačiau daugiausia – teigiamų emocijų. Džiugu, kad yra entuziastingų žmonių, kurie įdeda daug nuoširdaus darbo.“

Pakilus uždangai – skirtingos nuotaikos

„Rytas Ultras“ savo veiklą pradėjo 1998-aisiais. Nenuostabu, kad sostinės komandos sirgalių brigada įleido šaknis į aistruolių bendruomenę. Dėl šios priežasties drastiškų permainų „Rytas Ultras“ sudėtyje nebuvo.

„Kai kurie nariai „atkrito“ savo noru, kai kurie išvažiavo į užsienį. Džiugina gausus naujokų būrys, bet gretos pagausėjo tik nežymiai”, – sakė vienas „Rytas Ultras“ sirgalių lyderių.

Nuotaikos „Žalgirio“ aistruolių būryje – kur kas džiugesnės. „Green White Boys“ savo metus skaičiuoja nuo 2007-ųjų, todėl teigiami pokyčiai tribūnoje kauniečiams prideda optimizmo ir pasitikėjimo savo jėgomis.

„Gretos pagausėjo. E tribūnoje žmonių skaičius rungtynėse tapo stabilesnis, o tribūna – papilnėjo. Reikia pagirti „Žalgirio“ klubą už puikią rinkodarą, dėl kurios moksleiviams ir studentams galima pigiai apsilankyti halėje. „Boysų“ namų rungtynėse galima suskaičiuoti iki 50, o išvykų vidurkis – apie 40. Mūsų atsiskyrimas išjudino ir „Green Death“, tad jei priskaičiuotume ir juos, išvykose „Žalgirio“ sirgaliams lygių Lietuvoje kol kas nėra. Skaičiai džiuginantys ir tikimės, kad jie tik augs“, – džiūgavo „Green White Boys“ narys.

Papilnėjusios gretos neišderino „Green White Boys“ darbo. Panašu, kad sezono pradžia kauniečiams kol kas klostosi gana sėkmingai, bet tobulėti dar yra kur.

„Pats asmeniškai tikėjausi liūdnesnio vaizdo, – prisipažino Jonas. – Tobulėti yra visada kur, tačiau kartais kritika būna nesuprantama. Tarkim „Green White Boys“ choreografija per rungtynes su VEF. Žirgų galvų parodymas buvo paruoštas juoko forma, tačiau daug kas įžiūrėjo kažkokį „antilatviškumą“, nors net ir patiems latviams tai sukėlė šypseną. Latvių komentaruose taip pat neradau nei vieno neigiamo atsiliepimo. Didelį galvos skausmą kelia Eurolygos rungtynių palaikymas, nes ne visi „boysai“ nusipirko viso sezono abonementus. Taip pat rungtynėse su „Perlu“ pajutome, kad būgnas ypač reikalingas palaikyti ritmą.“

Tiesa, „Green White Boys“ grupuotės kuriamu palaikymu lieka patenkinti ne visi aistruoliai. Neretai šie „Žalgirio“ sirgaliai yra itin kritikuojami internetinėje erdvėje.

„Kiek teko matyti, didžiausia kritikos lavina internete mus pasiekė po mačo su „Chimki“. Statistinio lietuvio supratimas apie organizuotą palaikymą yra labai siauras, tačiau po truputį jie įgauna teisingą supratimą. Prieš kažką kritikuojant, turi žinoti vidines subtilybes, būti to dalimi. Tada ir gali apie tai tarti žodį. Dažnai pamirštama, kad šie vyrukai savo gyvenimą derina pagal „Žalgirio“ tvarkaraštį, skiria daug laiko ir pinigų, o palaikymą tenka organizuoti ne tik namuose ir ne tik per Eurolygos rungtynes. Palaikymas yra svarbiausias. Teoriškai, jis neturi būti priklausomas nuo rezultato. Po to seka rungtynių stebėjimas. Visi giriasi, kaip lietuviai puikiai supranta krepšinį ir turi reaguoti į kiekvieną epizodą, tačiau tie „superekspertai“ per mačą su lenkais 3,5 kėlinio buvo visiškai pasyvūs ir tai pastebėjo ne tik „Green White Boys“. Po daugybės gyvai stebėtų rungtynių ta nuomonė pasikeistų. Pasigendu konkrečių pasiūlymų, kaip prie organizuoto palaikymo prijungti kuo daugiau žmonių. Atsakymas „nepatinka“ netinkamas, nes „Green White Boys“ taip pat gali atsakyti, kad trys skanduotės ir švilpimas jiems nepatinka. Nuolatinės kalbos apie amžių, mentalitetą ir futbolą kelia šypseną, bet po pasakymų apie dūdų gėrį darosi visai nebejuokinga. Tam nuolat halėje kabiname vėliavą, nukreiptą prieš jas. Taip pat veiksmas, kuomet žiūrovas salę palieka dar nesibaigus rungtynėms, klubui reiškia didelę nepagarbą“, – svarstė kaunietis.

„Rytas Ultras“ narys Marius atviravo, kad vilniečiai sezoną yra pradėję ir geriau.

„Tikrai ne viskas yra gerai. Pavyzdžiui, skaičiai namų rungtynėse ir išvykose galėtų būti didesni”, – tikino „Lietuvos ryto“ sirgalius.

„Deja, tačiau geriausią atmosferą sukuriame išvykose. Nei „Siemens”, nei „Lietuvos ryto” arenos nėra palankios palaikymo atžvilgiu, o ir iš kitos pusės, į išvykas važiuojame su specifine energija ir puikia nuotaika”, – pridūrė Marius.

Sezonas prasidėjo rugsėjo pabaigoje, todėl „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ palyda jau spėjo apsilankyti ir kituose Lietuvos ar užsienio miestuose.

„Draugai iš Klaipėdos („Vakarų banga“ – aut. past.) atrodo geriau nei pernai. Tikimės, jog iki sezono pabaigos klaipėdiečiai atrodys dar geriau. Teko girdėti, jog savo komandą aktyviai palaiko ir panevėžiečiai. Alytaus sirgaliai, kaip ir pernai, komandą palaiko ne tik namuose, bet ir išvykose”, – įspūdžiais apie situaciją kitų miestų klubų tribūnose dalijosi „Rytas Ultras“ atstovas.

„Įsimintiniausia išvyka buvo į Šakius, kur salė aiškiai nepritaikyta tokioms varžyboms. „Sakalai ultras“ vos neatsidūrė lauke įlūžus perdangai, mūsų tribūnoje neatlaikė kėdžių konstrukcijos. Suvalkiečiai aiškiai pataupė arenos renovavimui, bet šykštūs moka dvigubai. Prie vilniečių prisijungia vietiniai, kažkoks didesnis sujudimas jaučiamas Panevėžyje“, – pridūrė kaunietis Jonas.

Įdomu, kad namų rungtynes šį sezoną Vilniaus „Sakalai“ žaidžia jau minėtuose Šakiuose. Bet net ir tolimas atstumas netrukdo „Sakalų ultroms“ palaikyti savo numylėtinių ne sostinėje ar kituose miestuose.

„Sakalai ultras” pateko į nemalonią padėtį, bet jie ne iš tų, kurie sėdėtų sudėję rankas ir lauktų sugrįžtančios į Vilnių komandos”, – vilniečius gyrė „Rytas Ultras“ atstovas.

Santykiai su vadovais – komplikuoti

Įvairių nesutarimų būna net ir gražiausiose šeimose. Šeima kartais laikomi ir komandos žaidėjai, visas kolektyvas, klubas, jo aistruolius. Deja, tačiau santykiai būtent tokiose Lietuvos grandų šeimose ne visada būna geri ir pavyzdingi.

„Rytas Ultras“ praėjusį sezoną išgyveno konfliktus su klubo vadovais, „Ledynmetį“ bei skaudinančius Jono Vainausko žodžius. Žalgiriečių stovykloje daug abejonių kėlė skandalinga LKL finalo serija, kurioje įsižiebė nepasitenkinimo „Žalgirio“ savininko Vladimiro Romanovo valdymu aistros.

„Žalgirio“ gerbėjas Jonas atskleidė įdomių faktų: „GWB nepalaiko santykių su Vladimiru Romanovu. Į susirinkimus jis kviečia „Green Death“ atstovus, bet teko girdėti jo teiginius po protesto prieš jį: „jei norėčiau, būčiau juos visus išvaikęs“, „jūs buvote tie, kurie man sudavė peilį i nugarą“. V.Romanovas buvusį ilgametį „Green Death“ prezidentą išvadino provokatoriumi. Tai daug ką pasako.“

„Šį sezoną V.Romanovas į klubą investavo daug pinigų – tokią galingą sudėtį jau senokai teko matyti, tačiau komanda dar neatskleidė viso savo pajėgumo. V.Romanovo karas su J.Vainausku neatrodo suvaidinta drama. Panašu, kad čia kertasi bankų interesai užsienyje, tik tiesioginis karas perkeliamas į sportą. Žmogų toliau kamuoja paranoja viskam – pasirinko žiniasklaidos karo viziją, į kurią nori įtraukti ir sirgalius“, – tęsė kaunietis.

„Bendravimas yra toks, kad jo išvis nėra. Sunku kalbėti, kas bus ateityje, bet, tiesą sakant, neįsivaizduoju gerų santykių su klubo vadovybe”, – niūrią santykių perspektyvą su „Lietuvos ryto“ vadovais prognozavo „Rytas Ultras“ narys Marius.

Šiek tiek daugiau vilčių „Žalgirio“ sirgalių stovykloje: „Su likusia „Žalgirio“ administracija nekyla jokių problemų. Neseniai „Green White Boys“ su ja dalyvavo susitikime. Atrodo, radome bendrą kalbą. Tikimės bendradarbiauti.“

„Prostitucija Lietuvoje nelegali“ D.Maskoliūnui negresia

Prieš metus „Lietuvos ryto“ komandą papildžius buvusiam žalgiriečiui Vidui Ginevičiui, gynėjas ekipoje buvo pasitiktas nesvetingai.

„Vidai, prostitucija Lietuvoje nelegali“, – plakatu V.Ginevičių pasitiko „Lietuvos ryto“ aistruoliai.

Šio sezono pradžioje „Lietuvos ryto“ trenerių štabą papildė buvęs ilgametis „Žalgirio“ atakų organizatorius, trenerio asistentas bei vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas. Visgi visiškai nesvetingų sutiktuvių nebuvo ir nebus.

„Nustebome, bet Darius nedavė jokio pagrindo jo nekęsti. Jis stengiasi dėl komandos, kalba su mumis, po rungtynių ploja. Mums to užtenka”, – įspūdžiais apie trenerių štabo papildymą D.Maskoliūnu dalijosi Marius.

Vis dėlto žalgiriečiai šią žinią sutiko kur kas dramatiškiau.

„Asmeniškai mane ši naujiena pritrenkė, – pripažino „Green White Boys“ narys. – Toks įvykis, kai pabėgama pas didžiausius konkurentus, nepatiktų nė vienam tikram sirgaliui. Atrodo, kad žmogus visiškai be moralės ir principų. Išvadintas „Zuoko kareiviu“, vėliau jis pats pasirašė nuosprendį prieš visuomenę. Reiškia, kad jam į viską nusispjaut. Žiūrint neutraliai, žmogus pasirinko patogią darbo vietą, didesnę alga ir aukštesnį lygį, bet leido triumfuoti V.Romanovui, kuris suskubo skelbtis, kad jis žinojo, jog taip bus, nors, realiai, darbą pasirinko dėl anksčiau mano minėtų priežasčių. Blogiausia, kad žmonės dėl šito įvykio pradėjo manyti: „o gal visgi V.Romanovas teisus?“ „Green White Boys“ nuomonę apie šį įvykį išvysite lapkričio 21 d. (LKL čempionate „Žalgiris“ namuose susikaus su „Lietuvos rytu“ – aut. past.).“

Naujokai palieka gerą įspūdį

Vasarą „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ veidas pasikeitė. Komandas paliko po kelis žaidėjus, jų vietas užėmė naujokai. Keitėsi ir treneriai.

Nauji vėjo gūsiai paliko neblogą įspūdį abiejų ekipų sirgaliams. Tiesa, nors jie kol kas neatneša skambių pergalių „Lietuvos rytui“, klubo aistruoliai šią komandą laiko „geriausia“.

„Bendravimo prasme, ši komanda yra geriausia. Vyrai, nors ir pralaimi, bet prieina ir pakalba su mumis po rungtynių, o mes juos palaikome ir palaikysime. O pergalės tikrai ateis. Pastebėjome, jog ir po rungtynių jie netingi ilgiau paploti atsisukus į mūsų pusę. Malonų įspūdį buvo palikęs treneris Anzulovičius, bet, kaip matome, jo jau nebėra”, – teigiamų dalykų įžvelgė „Rytas Ultras“ aistruoliai.

„Iš „Žalgirio“ naujokų išsiskiria O.Samhanas. Tai – linksmas ir emocionalus vaikinas. Jam dar viskas priešakyje. Kalbėjau su „Žalgirio“ treneriu A.Petrovičiumi apie tai, kad Lietuvoje nėra tokios kultūros kaip Belgrade, kai krepšininkai po rungtynių kartu dainuoja su sirgaliais. Taip jaučiamas didžiulis ryšys bei kultūra tarp komandos ir sirgalių. Jam tokio reiškinio nebuvimas Lietuvoje sukėlė nuostabą. Treneris pritarė, jog toks dalykas yra svarbus. Tikėkimės, kad žalgiriečiai užtrauks dainą kartu, bent po kurio nors laimėto titulo. „Žalgiris“ – daugiau nei komanda ir tą turi suprasti visi“, – pareiškė „Green White Boys“ narys.

Kviečia prisijungti

Visgi tobulumui ribų nėra, o garsiausių „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ sirgalių tribūnose vietos gali atsirasti kiekvienam norinčiam prisijungti prie organizuoto mylimos ekipos palaikymo.

„Palaikyti mylimą komandą tarp tokių pat pamišusių žmonių visada smagiau ir naudingiau. Geriausias būdas tuo įsitikinti bus Eurolygos rungtynės gruodžio 9 d. Organizuojama smagi kelionė į Gdynę. Platesnę informaciją rasite mūsų internetiniame forume. Būk drąsus ir prisijunk“, – bendraminčius kvietė „Green White Boys“.

„Lietuvos rytas” yra geriausias klubas Lietuvoje. „Rytas Ultras”, o ne eiliniai „Siemens“ arenos sirgaliai, yra jo veidas. Mylime šią komandą ir būsime su ja amžinai”, – kiek griežčiau pareiškė „Rytas Ultras“.

 

krepsinis.net
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek