Publikuota: 2009 birželio 14d. 15:23

Lietuvos krepšininkės pralaimėjo ir baltarusėmis (nuotraukos, atnaujinta 16.52 val.)

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lietuvos moterų krepšinio rinktinė.

Latvijoje vykstančiose 32-osiose Europos moterų krepšinio pirmenybėse besivaržanti Lietuvos rinktinė sekmadienį dvikova su Baltarusija siekė nutraukti trijų skaudžių pralaimėjimų iš eilės seriją. Deja, nepavyko...

Tris nesėkmes iš eilės prieš sekmadienio susitikimą yra patyrusios ir 2007 metų senojo žemyno moterų krepšinio čempionato bronzos medalininkės baltarusės. Ketvirtas pralaimėjimas joms būtų nubraukęs visas galimybes patekti į pirmenybių ketvirtfinalį.

Tuo tarpu lietuvės teorinių galimybių patekti tarp keturių stipriausių F grupės komandų neprarastų net ir nusileidusios baltarusėms.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamą mačo ketvirtį E.Staknevičienė pradėjo taikliu tritaškiu metimu (42:50). Mūsiškių deficitas dar labiau ištirpo kai sudėtingą dvitaškį paskutinę atakos sekundę pataikė G.Petronytė (44:50). Tritaškiu lietuvių spurtą pristabdė V.Padabed (44:53), tačiau į šį metimą mūsiškės atsakė dvejomis taikliomis tolimomis bombomis – vieną pataikė E.Staknevičienė, o kitą pridėjo R.Valentienė (50:53). Sužaidus penkias minutes priekyje vis dar Baltarusija (52:55).

Iki mačo pabaigos likus trims minutės dar vieną tritaškį - jau ketvirtą varžybose - pataikė N.Trafimava (52:58). Kitoje atakoje dar vieną tolimą metimą pridėjo T.Troina (52:61) ir mūsiškių galimybės laimėti ėmė mažėti. Lietuvės dar šiek tiek sumažino deficitą (55:61), tačiau perimti mačo vadelių į savo rankas nebesugebėjo. Pergalę rungtynėse rezultatu 55:61 (11:12, 12:26, 16:13, 16:11) šventė baltarusės.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė 17 taškų surinkusi Eglė Staknevičienė. 12 taškų į baltarusių krepšį įmetė Sandra Valužytė, 6 – Agnė Čiūdarienė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 16 taškų (4/5 tritšk.) surinkusi Natalija Trafimava. 13 taškų ir 14 atkovotų kamuolių pridėjo Jelena Leuchanka.

Trečias kėlinys

Iš karto po pertraukos baltarusės dar labiau padidino savo persvarą (23:39), bet dvi sėkmingos lietuvių atakos gražino mūsiškėms viltį (27:39). Gynyba po savuoju krepšiu itin suaktyvinusios mūsiškės nebeleido varžovėms lengvai rinkti taškų, tačiau ir pačios užstrigo kibioje baltarusių gynyboje. Po E.Staknevičienės tritaškio metimo kėlinio viduryje praraja tarp ekipų sumažėjo iki 10 taškų (42:32).

Kitas keturias kėlinio minutes taškus komandos rinko tik nuo baudų metimo linijos. Abi baudas realizavusi Rima Valentienė sumažino Lietuvos deficitą iki vienženklio (39:48), tačiau dvitaškį su kėlinio sirena pataikusi Y.Leuchanka neleido mūsiškėms dar labiau priartėti (39:50).

Antras kėlinys

Antrąją rungtynių atkarpą baltarusės pradėjo dviem taikliais tritaškiais, taip staiga atitrūkdamos į priekį 7 taškų pranašumu (11:18). Vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir po Rūtenio Paulausko paimtos minutės pertraukėlės – po dvitaškį pataikė A.Verameyenka ir Y.Leuchanka ir mūsiškių deficitas dar labiau padidėjo (13:22). R.Paulauskas buvo privertas paimti antrą minutės pertraukėlę iš eilės, po kurios lietuvėms pagaliau pavyko sumažinti pavojingai į priekį pabėgusių varžovių pranašumą (17:22).

Pamatęs, jog iniciatyva slysta iš rankų minutės pertraukėlės paprašė ir Baltarusijos vyriausiasis treneris Anatolijus Bujalskis. Po trumpo pasitarimo baltarusės vėl šovė į priekį (17:30).
Aktyviai savų sirgalių palaikomos lietuvės buvo sumažinusios varžovių pranašumą (23:32), tačiau taiklų tritaškį paskutinėmis kėlinio sekundėmis pataikusios baltarusės įgijo rekordinę varžybose – 14 taškų persvarą (23:37).

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidžia 8 taškus surinkusi S.Valužytė. 6 įmetė A.Čiūdarienė, 5 – D.Staugaitienė.

Baltarusių gretose kol kas įspūdingai žaidžia A.Verameyenka – 10 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai. Neblogai jai talkina N.Trafimava (9 taškai, 3/3 tritaškiai) ir Y.Leuchanka (7 taškai).

Pirmasis kėlinys

Lietuvos krepšininkėms pirmosios varžybose atidarė savo taškų sąskaitą, kai du taškus pelnė Agnė Čiūdarienė (2:0). Baltarusės į tai atsakė septyniais taškais be atsako, taip prabėgus vos trims minutėms nuo mačo pradžios susikraudamos 5 taškų persvarą (2:7).

Tačiau mūsiškės nepasimetė. Keturis taškus iš eilės į varžovių krepšį įmetė Sandra Valužytė (6:7), tritaškį pridėjo Daina Staugaitienė ir švieslentėje vėl degė lygybė (9:9). Komandoms ir toliau sunkiai sekasi rinkti taškus – atakos dažniau baigiasi netaikliais metimais ir prarastais kamuoliais nei pelnytais taškais. Po pirmojo kėlinio minimalia persvara pirmauja baltarusės (11:12).

Nuolat atnaujinama

Aktualu

Ukrainoje sistemiškai užpuldinėjami aktyvistai: įtariama pati teisėsauga

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Sportas

Pabėgėlių gudrybės – savo tikslo siekė bandydami apgauti lietuvius sporto organizatorius

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Aktualu

Vytauto Didžiojo gimtinės apylinkėse – reikšmingi archeologiniai radiniai

Aktualu

Kaip Rusija naują Donecko separatistų vadą rinko: susodinę banditus į autobusą ir išvežę į Rostovą prie Dono

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: etalonu tapęs verslo kvartalas, iškilęs vietoje duonos fabriko

Pasaulis kišenėje

Garsiausi Lietuvos koldūnai – legenda, telpanti į arbatos šaukštelį

Gazas

Kaip sumažinti nesaugų ir nelegalų alyvos deginimą?

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Sportas

Čempionų lyga: Amsterdamo „Ajax“ pergalė ir lygiosios Ukrainoje

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

Aktualu

Rinkimų sezono pradžia Ukrainoje: Julijos Tymošenko sugrįžimas

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Mokslas.IT

Ši nuotrauka – ne klastotė. Tačiau kosmose iki šiol niekas nepasimetė. Kaip?

Gazas

Paskelbti duomenys: vidutinio greičio matuokliai užfiksavo beveik 90 tūkst. pažeidėjų

Aktualu

Proginis policijos reidas Vilniuje: auklėjo ir vairuojančius be šalmų, ir be galvų

Gyvenimas

Paryžiuje už nuotakos sukurtą įvaizdį auksą laimėjusi vizažistė: „Tendencija – mažiau dirbtinumo“