Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos krepšinio federacija traukia paskutinius kozirius kovoje dėl olimpinio atrankos turnyro

Lietuvos krepšinio rinktinė
BFL nuotr. / LKF daro viską, kad Lietuvos krepšinio rinktinė dėl olimpinio kelialapio kovotų namuose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) traukia paskutinius kozirius partijoje, kurioje spręsis olimpinio vyrų krepšinio atrankos turnyro likimas. Kalendoriai ir nuotraukų albumai – jie turėtų sugrąžinti į realybę FIBA valdybos narius, kad jų galvų neapsuktų konkurentų makedonų milijonai.

Iki savaitgalį, gruodžio 10–11 dienomis, Madride vyksiančio lemiamo FIBA centrinės valdybos posėdžio tiksint paskutinėms valandoms, LKF daro viską, kad kitų metų liepos 2–8 dienomis paskutinių olimpinių kelialapių dalybos vyktų mūsų šalyje.

„Esame finišo tiesiojoje. Atlikome viską, ką priklausė atlikti. Ir dar paruošėme dovanėlių visiems tiems, kurie turės nuspręsti“, – antradienį specialios spaudos konferencijos metu prisipažino LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

15min.lt nuotr./Kovas – Išskirtiniai krepšinio sirgaliai ir jų sukuriama atmosfera
Viena iš specialiame kalendoriuje nurodytų priežasčių: Kovas – Išskirtiniai krepšinio sirgaliai ir jų sukuriama atmosfera

Būtinus 12 mln. litų į FIBA sąskaitą pervedusi LKF prieš balsavimą valdybos narių širdis dar bandys palenkti kalendoriais ir nuotraukų albumais. „Į Madridą vešimės dovanų. Kalendoriai „12 priežasčių, kodėl olimpinis atrankos turnyras turėtų vykti Lietuvoje“ ir nuotraukų albumai krepšinio tematika turėtų suvirpinti FIBA valdybos narių jausmus“, – paaiškino LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Jis pridūrė, kad LKF ruošė ir emocingą vaizdo įrašą, į Madridą norėjo vežtis Liną Kleizą, tačiau dvi dienas posėdžiausianti FIBA valdyba neskyrė laiko kandidačių prezentacijoms. Dėl rugsėjį patirto širdies infarkto į Madridą nevyks ir A.Sabonis, kuriam medikai draudžia skristi lėktuvu bent iki Naujųjų metų. Anot M.Balčiūno, tai – didžiulė netektis.

Atsilieka pinigais

Nors olimpinės atrankos konkurse dar dalyvauja Venesuela ir Angola, lietuvius labiausiai neramina Makedonijos konkurencija. M.Balčiūnas neabejoja, kad vertinant įdirbį, arenas, viešbučius, ekonominę šalies situaciją – visur priekyje Lietuva.

„Sunku suvokti, kad atrankos turnyras galėtų vykti kitoje klimato ir laiko juostoje. Nemanau, kad tai būtų logiškas sprendimas“, – apie Venesuelos ir Angolos kandidatūras sakė LKF generalinis sekretorius.

„Pati FIBA prisipažino, kad skyrusi turnyrą mums, galėtų ramiai miegoti, – tęsė M.Balčiūnas. – Vienintelis makedonų pranašumas – pinigai. Žinau, kad jie šiai atrankai metė didžiąją dalį viso sporto biudžeto. Kitos sporto šakos dėl to net reiškia pasipiktinimą. Neoficialiomis žiniomis, makedonai sumokėjo apie 5 mln. eurų. Mes – maždaug 3,5 mln. eurų.“

M.Balčiūnas dar kartą patvirtino, kad nelaimėjus konkurso visi pinigai būtų grąžinti, išskyrus depozitą – apie 50 tūkst. litų. „Sutaupytume daug pinigų“, – nusišypsojo M.Balčiūnas, tačiau A.Sabonis jam nepritarė: „Būtų daugiau išlaidų lėktuvo bilietams.“

Olimpinio atrankos turnyro šeimininkę viešu balsavimu rinks 22 FIBA valdybos nariai. M.Balčiūnas pridūrė, kad jau kalbėjosi ir paramos tikisi iš Europos, Azijos šalių atstovų ir JAV.

LKF paruoštame kalendoriuje nurodyta „12 priežasčių, kodėl olimpinis krepšinio atrankos turnyras turėtų vykti Lietuvoje“:

Sausis – Krepšinis Lietuvoje žaidžiamas 90 metų
Vasaris – Lietuva yra Arvydo Sabonio namai
Kovas – Išskirtiniai krepšinio sirgaliai ir jų kuriama atmosfera
Balandis – Krepšinio legendos visada nori grįžti į Lietuvą
Gegužė – Valdžios parama
Birželis – Oranžinis kamuolys Lietuvoje atidaro visas duris
Liepa – Lietuva yra Europos centras ir tvirta Europos Sąjungos narė
Rugpjūtis – Investicijos į krepšinio infrastruktūrą
Rugsėjis – Lietuva yra mėgstama turistų
Spalis – Kauno „Žalgirio“ arena, kuri yra naujausia ir didžiausia centrinėje Europoje
Lapkritis – Atsidavimas krepšinio populiarinimui
Gruodis – Patirtis aukšto lygio turnyrų organizavime

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek