Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 4d. 13:44 , atnaujinta: 2012 rugsėjo 4d. 17:38

Lietuvos krepšinio trofėjai – iš arti parodoje „Lietuvos krepšiniui 90“

2003 m. Europos čempionų taurė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / 2003 m. Europos čempionų taurė

Lietuvos krepšinio federacija ir Lietuvos paštas kviečia į parodą „Lietuvos krepšiniui 90“. Nuotraukų ekspozicija lankytojams pateiks įsimintiniausius kadrus iš lietuvių krepšininkų kovų nuo 1937 iki 2011 m. Krepšinio istoriko, kolekcininko Vytauto Gudelio fotografijų paroda papildyta reikšmingiausiais Lietuvos krepšininkų iškovotais trofėjais, sportininkų apdovanojimais už asmeninius pasiekimus.

Daugelį reikšmingų krepšininkų iškovotų trofėjų plačioji visuomenė regėjo tik televizijos ekranuose ar fotografijose. Lietuvos paštas sudarė puikią galimybę žmonėms net šešiuose miestuose iš arti pamatyti unikalius nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės ir stipriausių Lietuvos krepšinio klubų iškovotus apdovanojimus. O V. Gudelio fotografijų paroda leis prisiliesti prie populiariausios mūsų krašte sporto šakos istorijos.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis sakė besidžiaugiantis, kad daugybę eksponatų pagaliau galės pamatyti ir plačioji visuomenė. „Mūsų šalies krepšinio istorijoje gausu įvairių laimėjimų. Per 90 metų Lietuva turėjo daugybę progų didžiuotis ir džiaugtis, o ši paroda primins daugumą jų. Nuotraukose žmonės išvys visą Lietuvos krepšinio kelią nuo pirmųjų jo žingsnių iki šių dienų. O visi parodoje eksponuojami marškinėliai, kamuoliai, taurės, medaliai leis dar aiškiau įsivaizduoti tuos laikus ir prisiminti malonias akimirkas, – sakė A. Sabonis. – Europos čempionais tapome jau 3 kartus, o kiek žmonių gali pasigirti iš arti regėję bent vieną čempionų taurę? Būtent šioje parodoje galima pamatyti 2003 m. Stokholme iškovotus čempionų trofėjus: taurę, medalį, kamuolį su žaidėjų parašais.“

„Krepšinis – tai ne tik sporto šaka, bet ir neatsiejama Lietuvos istorijos dalis“, – sakė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė. „Paštas, kaip ir šalies krepšinis, puoselėja gilias tradicijas, tad labai malonu, kad ši paroda bus pristatyta būtent Lietuvos pašto skyriuose. Ypač džiugu, kad šią istorinę parodą galės apžiūrėti ir mažesnių miestų, tokių kaip Telšiai ar Anykščiai, gyventojai. Viliuosi, kad kiekvienas užsukęs į pašto skyrius apžiūrėti parodos, atras sau kažką artimo ir brangaus.“

Paroda rugsėjo – sausio mėnesiais keliaus per šešis centrinius Lietuvos pašto skyrius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Anykščiuose bei Telšiuose. Lankytojai galės pamatyti nacionalinės vyrų rintinės 2003 m. iškovotą Europos čempionų taurę bei medalį, skirtingų sezonų LKL čempionų žiedus, Kauno „Žalgirio“ 1998 m. iškovotą Europos (Saportos) taurę, Vilniaus „Lietuvos ryto“ iškovotą Europos čempionų taurę, 2010 m. pasaulio čempionato bronzos medalį ir daug kitų trofėjų.

Paroda veiks:

  • Rugsėjo 4–25 d. Vilniaus centriniame pašte
  • Rugsėjo 26 – spalio 17 d. Klaipėdos centriniame pašte
  • Spalio 18 – lapkričio 6 d. Telšių centriniame pašte
  • Lapkričio 7–26 d. Šiaulių centriniame pašte
  • Lapkričio 27 – gruodžio 12 d. Anykščių centriniame pašte
  • Gruodžio 13 – sausio 3 d. Kauno centriniame pašte

VIDEO: Lietuvos krepšinio trofėjai iš arti parodoje „Lietuvos krepšiniui 90"

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 24sek