2014 01 03

Lietuvos moterų krepšinio lygoje vėl dvivaldystė

Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ 2014 metus pradėjo lengva pergale. Lietuvos čempionės sostinės derbyje nesunkiai įveikė „Jaunuosius talentus“ rezultatu 93:40 (17:13, 25:12, 26:6, 25:9) ir pakilo į turnyrinės lentelės viršų, aplenkdamos vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusias Kauno r. „Hoptrans-Sirenas“.
„Kibirkštis“
„Kibirkštis“ / Augusto Didžgalvio nuotr.

Lygi kova vyko tik pirmajame kėlinyje. Jauniausia lygos komanda pirmavo 8:3, o po taiklaus tolimo Agnės Bobinaitės tritaškio pirmavo 6 taškų persvara. Suaktyvinusios gynybą „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės iki ketvirčio pabaigos varžovėms leido sėkmingai užbaigti vos vieną ataką. Antrajame kėlinuke „Jaunieji talentai“ ir toliau strigo kur kas labiau patyrusių Lietuvos čempionių gynybos gniaužtuose. Per keturias minutes skirtumas šoktelėjo iki 18 taškų – 33:15.

Padidinti persvarą iki 20 taškų „Kibirkščiai-VIČI“ pavyko trečiojo kėlinio pradžioje, dvitaškį pataikius Gretai Šniokaitei (50:30). Po minutės pertraukėlės Holie Mershon tritaškiu pradėjo dar vieną „Kibirkšties-VIČI“ spurtą, po kurio komandas skyrė jau 37 taškai – 68:31.

Per paskutines 10 minučių situacija aikštėje nepasikeitė. „Kibirkštis-VIČI“ dar padidino atotrūkį ir iškovojo nesunkią pergalę 93:40.

„Kibirkštis-VIČI“: G.Šniokaitė ir I. Krastina po 15 taškų, M.Kvederavičiūtė 14.

„Jaunieji talentai“: Justina Kraujūnaitė 11, Laurita Jurčiūtė 9, Laura Juškaitė 7 taškus.

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ krepšininkės penktadienį svečiuose 69:49 (18:14, 17:13, 15:8, 19:14) nugalėjo „Utenos“ klubą.

Dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo Kornelija Balčiūnaitė, pelniusi 17 taškų ir po krepšiais atkovojusi 15 taškų.

„Hoptrans-Sirenas“: Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 19, Eglė Tarasevičiūtė 12,  Milda Sauliūtė ir Iveta Šalkauskė po 10.

„Utena“: Kristina Alminaitė 20, Sakellie Daniels 16.

„Hoptrans-Sirenos“ ir Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ krepšininkės dalinasi 1–2 LMKL turnyro vietas.

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“ 15 14 1 1096:832 29
2. Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ 15 14 1 1243:822 29
3. Marijampolės „Sūduva“ 14 10 4 1070:840 24
4. Klaipėdos „Fortūna“ 14 7 7 978:941 21
5. Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ 14 6 8 891:876 20
6. „Utena“ 15 4 11 862:1093 19
7. Vilniaus „Jaunieji talentai“ 15 3 12 896:1172 18
8. Šiaulių „Rūta-Universitetas“ 14 0 14 779:1239 14