2015 04 04

Lietuvos moterų krepšinio lygos finalą pergale pradėjo „Utena“

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą pergale šeštadienį pradėjo „Utenos“ komanda. Namuose žaidusios Alfredo Vainausko auklėtinės 71:57 (21:11, 18:11, 14:19, 18:16) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.
„Utenos“ krepšininkės
„Utenos“ krepšininkės / Augusto Didžgalvio nuotr.

Antrasis serijos mačas vyks trečiadienį, balandžio 8 dieną (18 val.) Marijampolėje.

19 taškų prie pergalės prisidėjo E.Šulčiūtė (11 atk. kam.), 16 – Sandra Linkevičienė (7 atk. kam.), 15 – Hollie Mershon (7 atk. kam., 4 rez. perd.), 11 – Eglė Šikšniūtė (9 atk. kam.).

Viešnių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Santa Okockytė (20 tšk. bei 7 atk. kam.), I.Šalkauskė (8 tšk.) ir Sandra Baliutavičiūtė (7 taškai bei 7 sugriebti kamuoliai).

Pasak pranešimo, rungtynės prasidėjo gana nervingai: sužaidus beveik 4 minutes, „Utena“ pirmavo 6:5. Čia pat šeimininkės pelnė dar 7 taškus be atsako ir truktelėjo į priekį – 13:5. Nors „Sūduva“ priartėjo (11:15), per likusias 2 minutes ir 34 sekundes taškus rinko tik uteniškės, kurios po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo dviženklį pranašumą – 21:11.

Antrajame ketvirtyje abi komandos sunkiai rinko taškus, bet „Utena“ per paskutines 4 minutes surinko 10 taškų ir tai leido dar labiau atitrūkti nuo marijampoliečių – įpusėjus dvikovai ekipas skyrė 17 taškų – 39:22.

Po didžiosios pertraukos „Utenos“ krepšininkės sugrįžo dar labiau susikaupusios ir pelnė 5 taškus be atsako, kurie leido susikrauti solidų pranašumą – 44:22. „Sūduvos“ ekipa neketino lengvai paleisti varžovių į priekį ir ketvirčio pabaigoje surengė spurtą 10:2, po kurio priartėjo – 39:51. Kėlinys baigėsi „Utenai“ pirmaujant 53:41.

Per paskutines dešimt žaidimo minučių „Utena“ visą laiką pirmavo dviženkliu skirtumu ir viešnioms neleido pagalvoti apie galimybę išsigelbėti.