2009 05 28

Lietuvos pergalei Europos krepšinio čempionate – 70 metų (video)

Šiandien sukanka lygiai 70 metų, kai Lietuvos krepšinio rinktinė antrą kartą šalies istorijoje triumfavo Europos pirmenybėse.
Čempionato didvyriu tapo P.Lubinas, paskutinėmis mačo su Latvija akimirkomis išplėšęs pergalę Lietuvai. Iš viso krepšininkas pirmenybėse surinko 96 taškus (vidutiniškai po 13,7 kiekviename mače).
Čempionato didvyriu tapo P.Lubinas, paskutinėmis mačo su Latvija akimirkomis išplėšęs pergalę Lietuvai. Iš viso krepšininkas pirmenybėse surinko 96 taškus (vidutiniškai 13,7 taško kiekviename mače). / Kadras iš archyvinės vaizdo medžiagos.
Temos: 1 Mykolas Ruzgys

Tuomet naujutėlėje Kauno sporto halėje vykusiame Senojo žemyno krepšinio čempionate, kuriame varžėsi 8 ekipos, Lietuva gynė prieš dvejus metus Latvijoje iškovotą čempionų titulą.

Pirmenybės vyko vieno rato sistema, todėl jau pirmą varžybų dieną vykusi turnyro favoritų – lietuvių ir latvių – dvikova buvo pakrikštyta čempionato finalu. Dramatiškas mūšis baigėsi minimalia turnyro šeimininkų pergale 37:36.

Tad nė karto ir likusiuose mačuose nesuklupę lietuviai – įveikė Estiją (33:14), Lenkiją (46:18), Prancūziją (48:18), Vengriją (79:15), Suomiją (112:9) ir Italiją (41:27) – apgynė Europos krepšinio čempionų karūną.

Ryškiausiomis spalvomis Lietuvos rinktinėje tada žibėjo Pranas Lubinas, Feliksas Kriaučiūnas, Vytautas Budriūnas, Juozas Jurgėla.

Europos čempionais taip pat tapo Leonas Baltrūnas, Zenonas Puzinauskas, Artūras Andrulis, Pranas Mažeika, Leonas Petrauskas, Eugenijus Nikolskis, Vytautas Norkus, Mindaugas Šliūpas, Vitautas Leščinskas ir Mykolas Ruzgys.

Aukso medaliu Senojo žemyno krepšinio pirmenybėse mūsiškiai po 1939 metų triumfo džiaugėsi dar kartą – 2003 metais Švedijoje.