2014 03 12 /21:35

„Lietuvos rytas“ laimėjo per maža persvara ir baigė pasirodymą Europos taurėje

Europos taurės varžybos trečiadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams baigėsi, nors jie ir sugebėjo 82:80 (17:22, 25:27, 16:12, 24:19) palaužti Belgrado „Crvena Zvezda“. Per pirmą mačo dalį tritaškiais šeimininkus užmėčiusiems svečiams pakako 6 taškų persvaros, atsivežtos iš Belgrado.
Darius Songaila
Darius Songaila / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Belgrado klubas rado kitų ginklų prieš LKL lyderius – per pirmus du kėlinius įmetė net 8 tritaškius iš dešimties. Nors antroje dalyje „Crvena Zvezda“ snaiperiai užstrigo ir nebepataikė nė karto iš 8 bandymų, tačiau to užteko.

Belgrado klubas laikė visą mačo eigą savo rankose, o „Lietuvos rytas“ pirmą kartą priekyje buvo tik trečio ketvirčio viduryje. Vilniečiai dažnai nepataikydavo net gana laisvi, o galutinai viską nubraukė netaiklus M.Gecevičiaus tritaškis likus žaisti apie pusę minutės, kai šeimininkai pirmavo 76:75.

223 cm ūgio „Lietuvos ryto“ siaubas Bobanas Marjanovičius žaidė tik 13 minučių, tačiau spėjo įmesti 12 taškų. Vis dėlto, antroje mačo dalyje aukštaūgis žaidė labai trumpai. Jį puikiai pavadavo Raško Katičius, įmetęs 8 iš 12 dvitaškių ir dominavęs po krepšiais.

„Lietuvos rytas“ prilygo varžovams kovoje dėl kamuolių (33:33), tačiau įmetė tik 4 tritaškius iš 17 – to labiausiai ir trūko.

Ketvirtfinalyje „Crvena Zvezda“ susitiks su tris lietuvius ekipoje turinčiu Kijevo „Budivelnyk“ klubu iš Ukrainos, kuris savo namų rungtynes žais „Žalgirio“ arenoje Kaune.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas (7/13 dvit., 7 atk. kam.) ir R.Seibutis (8/10 dvit., 6 rez. perd.) po 16, D.Songaila (6/10 dvit., 5 praž.) 14, T.Lydeka (5/6 dvit. per 16 min.) ir M.Gecevičius (2/8 trit., 6 atk. kam., 6 išprov. praž.) po 10, S.Jelovacas 7, O.Cookas 5.

„Crvena Zvezda“: R.Katičius 19, D.Nelsonas (2/2 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) 16, B.Marjanovičius 12, T.Dragičevičius 9, J.Blažičius ir C.Jenkinsas po 7.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“ 82:80 (17:22, 25:27, 16:12, 24:19)

10 min. D.Songaila sumetė baudas (76:73), bet apsiginti nepavyko – įmetė C.Jenkinsas. M.Gecevičius laisvas prametė tritaškį, o C.Jenkinsas įmetė baudą – 76:76.

J.Palaciosas įmetė dvitaškį su pražanga, prametė baudą, o kamuolį sugriebęs R.Seibutis įmetė dvitaškį – 80:77. J.Blažičius įmetė tik vieną baudą ir „Crvena Zvezda“ taip pat nusprendė prasižengti. O.Cookas pataikė abukart – 82:78. D.Nelsonas baudas sumetė, R.Seibučio tritaškis buvo blokuotas ir Europos taurė vilniečiams baigėsi.

9 min. Po M.Gecevičiaus dviejų baudų metimų skirtumas buvo trys taškai – 74:71. „Lietuvos rytas“ galėjo dar padidinti pranašumą, tačiau M.Gecevičius suklydo ir svečiai įmetė du taškus.

8 min. O.Cookas įsmeigė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ vėl išsiveržė į priekį – 72:71.

7 min. J.Palaciosas pataikė tik vieną baudą, tačiau perėmė kamuolį ir įmetė dvitaškį – 67:70. D.Songaila po to taip pat pataikė – 69:70.

6 min. Sužaidus daugiau nei pusę lemiamo ketvirčio „Crvena Zvezda“ pirmavo 70:64. R.Katičius su vilniečių gynyba darė, ką panorėjęs (19 tšk., 8/11 dvit.).

4 min. „Crvena Zvezda“ niekaip nepataikė tritaškių, tačiau vilniečiai tuo nesugebėjo pasinaudoti. Taškų „sausrą“ nutraukė R.Katičiaus ir S.Jelovaco dvitaškiai – 62:66.

2 min. T.Lydeka pelnė jau dešimtąjį savo tašką (60:62), tačiau gintis vilniečiams nesisekė.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“ 58:61 (17:22, 25:27, 16:12)

10 min. D.Songaila gavo jau ketvirtąją pražangą, o kėlinys baigėsi greita ataka ir R.Seibučio dvitaškiu – 58:61.

8 min. Prasidėjo žaidimas taškas į tašką, tačiau svečiai po „Lietuvos ryto“ klaidos atstatė trijų taškų persvarą (59:56), o vėliau ją dar padidino – 61:56.

5 min. T.Lydeka „Lietuvos rytą“ pagaliau išvedė į priekį – 54:53.

4 min. Aikštėje nuo trečio ketvirčio pradžios pasirodęs T.Lydeka tapo slaptu ginklu – įmetė jau tris dvitaškius (48:53), o tada dukart iš eilės įmetė R.Seibutis (52:53).

2 min. Po pertraukos žaidimas buvo gana padrikas, komandos klydo, o O.Cookas sugebėjo pramesti iš po krepšio – 44:51.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“ 42:49 (17:22, 25:27)

Per du kėlinius „Crvena Zvezda“ pataikė 8 tritaškius iš 10 ir beveik nenaudojo savo pagrindinio kozirio – B.Marjanovičiaus. Tačiau 9 minutes žaidęs „centras“ spėjo įmesti 8 taškus, o T.Dragičevičius pataikė 3 tritaškius.

10 min. Į aikštę gerai pailsėjęs grįžo B.Marjanovičius – be savo bokšto žaidusi „Crvena Zvezda“ sugebėjo užmėtyti „Lietuvos rytą“ tritaškiais. O.Cookas gavo techninę pražangą ir varžovai jau pirmavo 49:38, tačiau darbo ėmėsi D.Songaila, pataikęs du metimus – 42:49.

9 min. T.Dragičevičius pataikė jau 7-ąjį komandos tritaškį iš 8-ių (45:33), tačiau pagaliau pataikė ir M.Gecevičius – 36:45.

7 min. M.Gecevičius perėmė kamuolį ir jį skuodžiantį pirmyn sustabdė varžovas, kuris nubaustas nesportine pražanga. Snaiperis sumetė baudas, tačiau daugiau nieko vilniečiai neišpešė, o gynyboje gavo dar vieną tritaškį į savo krepšį, o netrukus ir dar vieną – 31:40.

4 min. Sūpuoklės įsibėgėjo – 5 taškus iš eilės įmetė ir „Lietuvos rytas“. S.Babrauskas įmetė dvitaškį, o M.Gecevičius pirmą savo tolimą metimą. Tačiau serbai tritaškius metė geriau ir pirmavo 34:29.

2 min. Antrą ketvirtį S.Jelovacas pradėjo tritaškiu, o J.Palaciosas dvitaškiu ir vilniečiai priartėjo – 22:24. Tačiau D.Nelsonas netrukus atsakė tolimu metimu, o R.Katičius sumetė baudų metimus – 22:29.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Martynas Gecevičius

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Crvena Zvezda“ 17:22

10 min. Baigiantis kėliniui J.Blažičius pataikė dar vieną tritaškį, bet R.Seibutis dvitaškiu įmetė šeštą savo tašką. Vėliau S.Jelovacas sumetė baudas – 17:20. Tačiau apsiginti nepavyko, o paskutinėje atakoje Z.Dowdellas sužingsniavo. Bendra svečių persvara serijoje jau siekia 11 taškų.

8 min. Prasidėjus paskutinėms dviem minutėms svečiai jau pavojingai pirmavo (17:10), tačiau J.Palaciosas persvarą sumažino dvitaškiu su pražanga.

6 min. R.Seibutis pataikė antrą dvitaškį, tačiau J.Blažičius smeigė tritaškį, o B.Marjanovičius įmetė du dvitaškius iš eilės – 8:13.

4 min. Pats J.Palaciosas rezultatą netrukus ir išlygino, tačiau I.Radenovičius privertė prasižengti R.Seibutį. Serbas abi baudas prametė, o R.Seibutis išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 6:4.

2 min. Svečiai rungtynes pradėjo 4-iais taškais iš eilės, į kuriuos atsakė dvitaškiu J.Palaciosas – 2:4.