2010 04 28

„Lietuvos rytas“ pirmasis žengė į LKL finalą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas tapo pirmuoju Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo dalyviu. Nors ir sulaukę gerokai stipresnio pasipriešinimo nei pirmoje dvikovoje, vilniečiai antrajame pusfinalio mače svečiuose 84:63 (14:16, 18:17, 28:14, 24:16) įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkus ir laimėjo pusfinalio seriją iki dviejų pergalių 2:0.
„Lietuvos rytas“ derėjosi su Malagos klubu
„Lietuvos rytui“ daugiausia taškų pelnė M.Gecevičius / Mindaugo Kašalyno nuotr.

Dviem tolimais metimais rungtynes pradėję vilniečiai sužaidus keturias minutes pirmavo 8:4, tačiau Tomas Jasiulionis, Žydrūnas Urbonas ir Arūnas Vasiliauskas įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą „Juventus“ naudai – 10:8. Po Dariaus Pakamanio tolimo metimo „Juventus“ pranašumas buvo pasiekęs tris (13:10), o po gynėjo tikslių baudos metimų – keturis (16:12) taškus. Nors ketvirčio pabaigoje vilniečiams pavyko kiek priartėti, po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo „Juventus“ ekipa – 16:14.

Antrąjį kėlinį atkarpa 4:0 pradėję vilniečiai buvo įsiveržę į priekį (18:16), tačiau analogiška atkarpa atsakę aikštės šeimininkai po T.Jasiulionio dvitaškio vėl susigrąžino persvarą – 20:18. Įpusėjus kėliniui rezultatas dar buvo lygus (26:26), o likus žaisti dvi minutes „Juventus“ vėl įgijo minimalią persvarą – 30:29. Minimalią persvarą uteniškiai išlaikė iki kėlinio pabaigos ir įpusėjus rungtynėms buvo priekyje – 33:32.

Antrajame kėlinyje sužaidus dvi minutes T.Jasiulionis dvitaškiu sugrąžino pranašumą „Juventus“ ekipai (37:35), tačiau vilniečiai atsakė atkarpa 8:0 ir po dviejų Martyno Gecevičiaus tolimų metimų įgijo šešių taškų persvarą – 43:37. Įsibėgėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai pataikė dar du tolimus metimus ir įpusėjus trečiajam ketvirčiui svečių pranašumas jau pasiekė dviženklę ribą – 51:41. Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ dar šiek tiek padidino persvarą ir po trijų kėlinių vilniečiai toliau turėjo dviženklį pranašumą – 60:47.

Paskutiniame ketvirtyje Vilniaus klubas dar labiau padidino savo persvarą ir nebeleido suabejoti savo pranašumu. Vilniečiai iškovojo pergalę rezultatu 84:63 ir pirmieji žengė į LKL finalą.

„Juventus“: T.Jasiulionis (8 atk. kam.) ir J.Elvikis (tritaškiai 1/6) - po 13, D.Pakamanis 12, Ž.Urbonas 9, A.Vasiliauskas 8, T.Gaidamavičius 6 (7 išprov. praž.), A.Mineikis 2.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 20 (tritaškiai 4/8), D.Zavackas 13, K.Bajramovičius 11 (7 išprov. praž.), S.Buterlevičius 10, A.Baynesas ir J.Valančiūnas - po 9, S.Babrauskas 6, V.Ginevičius 4, M.Bjelica 2.

„Lietuvos ryto“ varžovu LKL finale taps Kauno „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ komandų nugalėtojas. Šioje pusfinalio serijoje kol kas pirmauja kauniečiai (1:0). Antrasis mačas tarp „Šiaulių“ ir „Žalgirio“ bus žaidžiamas trečiadienį Šiauliuose.