2014 01 13

„Lietuvos rytas“ po labai dramatiškos kovos namuose nusileido „Lokomotiv“

Šešis mačus iš eilės VTB Jungtinėje lygoje nenugalėtas „Lietuvos rytas“ pirmadienį suklupo savo žiūrovų akivaizdoje – „Siemens“ arenoje. Pergalingą sostinės klubo žygį nutraukė dviejų lietuvių atstovaujama Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa, kuriai fortūna nusišypsojo po penkių iš eilės nesėkmių. Vilniečių sveiką kailį šiame mače dar bandė išnešti rezultatyviausias lietuvių žaidėjas – Martynas Gecevičiaus, tačiau jo tolimas šūvis skriejo pro šalį ir sostinės klubas 81:84 (22:18, 21:26, 21:22, 17:18) krito savo tvirtovėje.
„Lietuvos rytas“ ir „Lokomotiv“
„Lietuvos rytas“ ir „Lokomotiv“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Lietuvos rytui“ tai buvo 3-ioji nesėkmė VTB Jungtinėje lygoje per 11 susitikimų. „Lokomotiv“ turi 7 pergales ir 4 pralaimėjimus.

Pirmąjį susitikimą spalio pabaigoje 66:51 laimėjo Vilniaus klubas.

Nuo pat mačo pradžios „Siemens“ arenoje buvo karšta – komandos žaidė taškas į tašką ir įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 9:9. Besibaigiant ketvirčiui Stevanas Jelovacas įmetė 4 taškus be atsako, dar du pridėjo Tautvydas Lydeka ir sostinės ekipa susikrovė nedidelį pranašumą – 22:18.

Antrajame kėlinyje S.Jelovacas ir toliau nerimo – smeigė tritaškį ir rezultatas buvo 25:21. Tačiau atitrūkti ir susikrauti solidesnės persvaros vilniečiams nepavyko. Prabėgus 7 kėlinio minutėms rezultatas vėl buvo lygus – 38:38. Vis dėlto paskutinėmis ketvirčio sekundėmis rezultatyviau sužaidė „Lokomotiv“ klubas ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo vienu tašku – 44:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ įjungė aukštesnę pavarą – laimėjo atkarpą 11:3 ir atitrūko nuo varžovų – 62:55. Tačiau ilgai vilniečiai tuo džiaugtis negalėjo, spurtu atsakė ir rusai. Po taiklaus Manto Kalniečio metimo priešpaskutinę kėlinio minutę „Lokomotiv“ jau pirmavo 66:62. Prieš lemiamą ketvirtį sostinės klubo atotrūkį sumažino Renaldo Seibučio dvitaškis – 64:66.

Paskutinis kėlinys prasidėjo nerezultatyviai. Po abipusių klaidų ir netaiklių metimų sužaidus pusantros minutės rezultatas nesikeitė. Taškų badą nutraukė Darius Songaila, kurio dvitaškis išlygino rezultatą 66:66. Į tai „Lokomotiv“ atsakė tritaškiu ir vėl pirmavo – 69:66. Po sėkmingų R.Seibučio ir D.Songailos atakų rezultatą savo naudai persvėrė „Lietuvos rytas“ 70:69.

Vis dėlto lietuviams išsaugoti minimalaus pranašumo nepavyko, jie pralaimėjo atkarpą 0:7 ir atsiliko jau 72:76. Vilniečiams nesisekė ir toliau – netaikliai iš toli atakavo R.Seibutis ir iš po krepšio neįmetė D.Songaila bei Juanas Palaciosas.

Likus 2 min. iki mačo pabaigos Omaras Cookas, prasiveržęs po „Lokomotiv“ krepšiu, pelnė du taškus su pražanga. Baudą įmetęs amerikietis sumažino atsilikimą iki minimumo – 75:76. Prie iniciatyvos prisidėjo ir Martynas Gecevičius – trys taškai 78:76. Tačiau nuo „Lietuvos ryto“ ir vėl nusisuko fortūna. 5-ąją pražangą užsidirbo J.Palaciosas, o varžovai baudas metė sėkmingai – jie ne tik išlygino, bet po to ir persvėrė rezultatą – 82:78.

Paskutinė „Lietuvos ryto“ viltis – labai tolimas M.Gecevičiaus šūvis, kuris nubraukė rusų pranašumą iki minimumo – 81:82. Tačiau išsigelbėti vilniečiams nepavyko – varžovai įmetė baudas, o dar vienas M.Gecevičiaus metimas skriejo pro šalį. „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 81:84.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 20, J.Palaciosas ir D.Songaila po 16, R.Seibutis ir S.Jelovacas po 7, G.Orelikas 4, Z.Dowdellas, S.Babrauskas ir O.Cookas po 3, T.Lydeka 2.

„Lokomotiv“: D.Brownas 20, M.Kalnietis ir V.Lichodejus po 14, A.Maričius 11, R.Hendrixas 8, M.Williamsas 7, S.Bykovas 6, A.Žukanenko 4.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):