2011 01 12

„Lietuvos rytas“ pralaimėjo Rusijoje ir gerokai sukomplikavo savo galimybes VTB

Trečią nesėkmę septintose VTB Vieningosios lygos rungtynėse patyrė ir galimybes patekti į finalo ketvertą gerokai susikomplikavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Trylikos taškų persvarą išbarstę vilniečiai išvykoje 64:66 (18:17, 20:12, 14:21, 12:16) nusileido Kazanės „Unics“ (6/1) klubui.
Martynas Gecevicius vėl buvo rezultatyviausias savo ekipoje, tačiau tai neišgelbėjo nuo nesėkmės.
Martynas Gecevicius buvo rezultatyviausias Kazanėje. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Dabar jau Vilniaus klubui reikės ne tik sutriuškinti Maskvos CSKA komandą, bet ir tikėtis dar bent vienos Rusijos čempionų nesėkmės kovoje su gerokais silpnesniais varžovais per likusius tris turus.

Nors aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo dvitaškiu, „Lietuvos rytas“ spurtavo 8:0 ir po Milko Bjelicos, Camalio Nalgos bei Martyno Gecevičiaus metimų įgijo šešių taškų pranašumą – 8:2. Įpusėjus kėliniui Lietuvos čempionų persvara buvo minimali (11:10), tačiau po M.Bjelicos tolimo metimo svečiai vėl nutolo – 16:12. Ketvirčio pabaigoje aikštės šeimininkai net tris kartus iš eilės prametė iš po krepšio, bet vilniečiai tuo nepasinaudojo ir po pirmų dešimties minučių turėjo vos minimalią persvarą – 18:17.

Antrą ketvirtį ir vėl geriau pradėjo „Lietuvos ryto“ klubas. Sužaidus keturias minutes ir M.Gecevičiui bei Kenanui Bajramovičiui pataikius dvitaškius su pražangomis, svečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 29:18. Likus žaisti tris minutes Aleksandro Trifunovičiaus auklėtinių persvara pasiekė keturiolikos taškų ribą (33:19), o kėlinio pabaigoje Kazanės komanda tik šiek tiek priartėjo – 38:29.

Vos prasidėjus trečiam kėliniui vilniečiai netruko susigrąžinti trylikos taškų pranašumą (45:32), tačiau penkis taškus iš eilės pelnė Kelly McCarthy, keturias baudas pridėjo Terrellas Lyday ir Kazanės komanda grėsmingai priartėjo – 41:45. Negana to, po K.McCarthy baudų metimų likus žaisti keturias minutes „Unics“ deficitas sumažėjo iki dviejų taškų – 43:45. Užstrigusį „Lietuvos ryto“ puolimą trimis tiksliais baudų metimais atgaivino Artūras Jomantas ir Steponas Babrauskas (48:43), tačiau aikštės šeimininkai atsakė spurtu 7:1 ir po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 50:49. Kėlinį trimis taškais baigė M.Gecevičius, taip prieš lemiamas dešimt minučių grąžindamas vilniečiams nežymią persvarą – 52:50.

Lemiamą ketvirtį dvitaškiu pradėjo vilniečiai (54:50), tačiau K.McCarthy pataikė du tolimus metimus iš eilės ir sužaidus tris minutes vėl grąžino pranašumą Rusijos komandai – 56:54. Įpusėjus kėliniui aikštės šeimininkai dar labiau nutolo (60:56), tačiau likus žaisti tris minutes M.Gecevičius vėl sumažino deficitą iki minimumo – 61:62. Prasidėjus priešpaskutinei minutei K.Bajramovičius tritaškiu atkūrė pusiausvyrą (64:64), bet Kazanės krepšininkai surengė rezultatyvią ataką, o A.Jomanto metimas paskutinę rungtynių sekundę buvo netikslus – 64:66.

„Unics“: K.McCarthy 25 (9 atk. kam.), T.Lyday 18, M.Lampe 6.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 24 (tritaškiai 2/8), K.Bajramovičius 16, M.Bjelica 13, C.Nalga ir S.Jasaitis – po 4, A.Jomantas 2, S.Babrauskas 1.