2012 02 13 /20:50

Jonas Valančiūnas pranoko Donatą Motiejūną, „Lietuvos rytas“ – „Asseco Prokom“ 59:54

Antrą kartą šį sezoną Vieningoje krepšinio lygoje VTB akis į akį susidūrė du perspektyviausi šalies krepšininkai Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas. Šių žaidėjų akistata kėlė bene didžiausią susidomėjimą ir joje akivaizdžiai stipresnis buvo „Lietuvos ryto“ aukštaūgis. Jis buvo rezultatyviausias savo ekipos gretose ir padėjo šeimininkams švęsti pergalę rezultatu 59:54 (13:11, 16:15, 15:9, 15:19) .
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Tomo Pačėso vadovaujama „Asseco Prokom“ ekipa antrą kartą įveikti „Lietuvos ryto“ nepajėgė.

Treneris buvo teisus prieš mačą pabrėžęs, jog pergalę lems gynyba ir kova dėl atšokusių kamuolių. „Lietuvos rytas“ varžovams leido įmesti vos 54 taškus.

Lenkijos klubo krepšininkai laimėjo pirmąją tarpusavio akistatą. Tiesa, po sunkios ir atkaklios kovos – 74:73. Tuomet pergalingą dvitaškį pelnė ir rungtynių didvyriu tapo D.Motiejūnas. Šiame mače to pakartoti jam nepavyko – lietuvis pelnė 10 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Tiesa, visus taškus aukštaūgis rinko antroje susitikimo dalyje.

Prieš mačą D.Motiejūnas pirmasis priėjo prie J.Valančiūno ir krepšininkai paspaudė vienas kitam ranką.

VTB lygoje „Lietuvos rytas“ iškovojo septintąją pergalę (7/5), o „Asseco Prokom“ patyrė aštuntąją nesėkmę (5/8).

Rungtynių eiga

Pirmajame kėlinyje komandos geriau sekėsi gintis, nei pulti – įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus 5:5. Lawrence'as Robertsas pataikė iš toli, tačiau svečiai atsakė 4 taškais iš eilės (8:11). Renaldas Seibutis taikliu baudos metimu išlygino rezultatą, o netrukus po perimto kamuolio ir išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (13:11).

Antrajame kėlinyje sėkmingiau gynęsi vilniečiai po truputį didino pranašumą. Kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo Steponas Babrauskas, o Tyrese'as Rice'as pelnė pirmuosius savo taškus ir „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 19:15. Dėl atšokusių kamuolių patikimai grūmėsi Jonas Valančiūnas, kuris buvo gerokai pranašesnis prieš D.Motiejūną – pastarasis per du kėlinius nepelnė nė taško. Didžiausia persvarą šeimininkai turėjo po J.Valančiūno dvitaškio (23:15), tačiau prieš didžiąją pertrauką komandas jau tebeskyrė trys taškai (29:26).

Trečiąjį ketvirtį galingu dėjimu pažymėjo L.Robertsas. Nepaisant to, Donatas Motiejūnas gavo progą mesti du baudų metimus ir ja pasinaudojo (33:28). Tai buvo tik pirmieji Donato taškai rungtynėse. Sėkmingą pasirodymą tęsė ne tik Robertsas, kuris pataikė tritaškį, bet ir J.Valančiūnas galingai įdėjęs į krepšį (40:34). Prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai dar padidino pranašumą ir atsiplėšė devyniais taškais (44:35).

Pirmąją ketvirtojo kėlinio pusę komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis: dvitaškius pataikė Adamas  Hrycaniukas, jam tuo pačiu atsakė T.Rice'as, vėliau tas pats legionierius pelnė dar du taškus, o S.Babrauskas pataikė iš po krepšio ir „Lietuvos rytas“ susikrovė 11 taškų pranašumą (52:41). Nors vėliau vilniečių persvara sumažėjo , pergalei jos pakako.

Daugiausiai nugalėtojams – 13 taškų pelnė J.Valančiūnas, atkovojęs 14 kamuolių. S.Babrauskas ir L.Robertsas surinko po 10 taškų.

„Lietuvos rytas“: Jonas Valančiūnas 13 (14 atk. kam.), Steponas Babrauskas ir Lawrence'as Robertsas (9 atk. kam.) po 10, Tyrese'as Rice'as 9, Renaldas Seibutis 7, Artūras Jomantas 6, Aleksandras Rašičius 4, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis nepasižymėjo, Paulius Dambrauskas ir Vilmantas Dilys nežaidė.

„Asseco Prokom“: Jerelas Blassingame'as 19 (11 išpr. praž.), Donatas Motiejūnas 10 (30 min., 0/7 dvit., 2/2 trit., 4/4 baudų, 9 atk. kam., 2 per. kam., 2 išpr. praž., 4 asm. praž., 3 kld.), Adamas Hrycaniukas 8 (10 atk. kam.).

Aleksandro Džikičiaus komentaras apie rungtynes:

„Ši pergalė mums labai svarbi, nes siekiame patekti į atkrintamąsias varžybas. Žaidėme prieš Eurolygos komandą, todėl džiaugiuosi, jog nugalėjome. Abi ekipos žaidė atletišką krepšinį ir jeigu būtume pataikę baudas, pergalę būtume pasiekę kur kas lengviau. Teisėjavimas? Aš galėsiu teisėjų darbą įvertinti, tik peržiūrėjęs vaizdo įrašą. Kiekvienas gali turėti savo nuomonę, bet aš komentuoti nedrįsčiau.“