2011 12 03

„Lietuvos rytas“ su Maskvos CSKA kovojo tris kėlinius

Jono Kazlausko treniruojama Maskvos CSKA išsaugojo pergalių seriją ir pratęsė ją iki 16-os iš eilės, skaičiuojant visus turnyrus. Rusijos čempionė šeštadienį namuose VTB Vieningosios lygos B grupės rungtynėse 89:75 (19:22, 22:18, 21:18, 27:17) įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“.
Jonas Kazlauskas
Jono Kazlausko auklėtiniai baigia pamiršti pralaimėjimo skonį. / Eriko Ovčarenko nuotr.

Iki šios dvikovos „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurėje, VTB Vieningoje lygoje ir LKL buvo laimėję 12 rungtynių iš eilės.

Antrą kartą VTB Vieningoje lygoje pralaimėję Lietuvos vicečempionai išsaugojo trečiąją vietą, o šeštą kartą per septynis mačus pergalę iškovojusi CSKA lieka antra.

Subyrėjo ketvirtajame kėlinyje

Nors CSKA laimėjo dviženkle persvara, mačas J.Kazlausko auklėtiniams anaiptol nebuvo lengvas pasivaikščiojimas.

Drąsiai favoritams į atlapus kibę svečiai ne tik kovėsi kaip lygūs su lygiais, bet antrajame kėlinyje ir ėmė diktuoti savo sąlygas (27:19). Nors CSKA sugrįžo į priekį dar iki didžiosios pertraukos, aikštelėje ir toliau virė kova taškas į tašką.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje. CSKA pranašumas 33 minutę dar buvo vos 4 taškai (62:66), bet šeimininkai surengė įspūdingą spurtą 17:2 ir nulėmė mačo baigtį. Vienu metu CSKA pirmavo net 20 taškų skirtumu (87:67).

Lietuviai nežaidė

CSKA šiame mače vertėsi be krepšininkų iš Lietuvos. Darjušas Lavrinovičius nežaidė dėl vis dar kankinančių nugaros skausmų, o Ramūnas Šiškauskas nebuvo registruotas.

J.Kazlauskas šiame mače pataupė CSKA lyderių jėgas, o daugiau laiko pasireikšti leido mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams.

CSKA: Aleksejus Švedas 16, Andrejus Voroncevičius ir Jamontas Gordonas – po 14, Aleksandras Kaunas 12 (8 atk. ka,.).

„Lietuvos rytas“: Tyrese'as Rice'as 25, Jonas Valančiūnas ir Mindaugas Katelynas - po 13, Predragas Samardžiskis 8, Lawrence'as Robertsas 6, Artūras Jomantas 4, Steponas Babrauskas, Renaldas Seibutis ir Aleksandras Rasičius – po 2.

Kitame VTB Vieningosios lygos B grupės mače šeštadienį „Jenisey“ namuose 83:67 pranoko kitą Rusijos klubą „Lokomotiv“.